www.GazetaRycerska.pl
 Lipiec 27 2024 08:48:58
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Bractwa rycerskie
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2006 13:14
he he he.
Nie masz nic przeciwko drewnianej chacie? Ty chyba nie wiesz co mówisz! Lubisz namioty? CZy ty wiesz co to znaczy budzić się co półgodziny w nocy, by okryć skostniałą od zimna częśc ciała. JA też lubię namioty .... ale latem. Bo ty chyba zimą nigdy w nich nie spałeś. A jeśli spałeś to noc albo dwie, a następnie jechałeś ugrzać się do domu. Przypominam w średniowieczu drewniane chaty były ich domami.
Propo jedzenia. CZy się domyślasz co jedli średniowieczni chłopi. Czy wiesz o tym, że sól była ich jedyną przyprawą! Czy ty kiedyś głodowałeś przez dzień albo dwa?
Ale zaraz, już wiem. Odtwarzanie średniowiecza to podejście do grila i wypowiedzenia magicznych słów. "0Kiełbaskę poproszę, a do tego musztardę". Z myciem też były problemy. Bo niby gdzie! W wannie! Oczywiście chyba, że ktoś był szlachcicem i mieszkał w ciemnym zamku, w którym ciągle były przeciągi.
Co do długości życia. Mało kto dożywał starości. Jak nie dopadła cię choroba (przypominam nie było wtedy skutecznej medycyny), to dopadł by cię topór sąsiada lub łuk przstępcy. Przypominam (może nie wszyscy wiedzą) policja wtedy też nie była bardzo skuteczna.

Słyszałem o problemach z kapitułą na imprezach. Oni przecież tym zarządzają. Doszły mniesłuchy o aferze z chełmami, z wyrzuceniem zakonu templariuszy i zakazem noszenia kiltów przez rycerzy. Popytajcie się trochę ludzi. Nie pamiętam dobrze.
Reasumując. Jeśli ktoś jeszcze raz powie mi (w szczególności jakiś dzieciak) o tym, że coś jest jest niezgodne z odtwarzaną historią (oczywiście bez przesady, pozory smiley trzeba zachowywać. To są przecież tylko pozory) to wezmę takiego kogoś, wyrzucę do lasu dam mu stary koc, siekierkę i wędkę, a raz na jakiś czas wysyłać będę na niego jakiegoś dresa uzbrojonego w broń białą. Uwierzcie. Zapewne się wczuje w KLIMAT średniowiecza.

Jesli ktoś myśli, że średniowiecze było inne, to jest dopiero głupota.
pozdrawiam. odpiszę jakby co. Może w końcu ktoś tu zmądrzeje.

Pozdrowionka
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2006 15:28
tu się zgadzam z samyasem
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/01/2006 10:31
Bartosz napisał/a:
tu się zgadzam z samyasem

A ja nie.

CZy ty wiesz co to znaczy budzić się co półgodziny w nocy, by okryć skostniałą od zimna częśc ciała.
***** Wiem doskonale co znaczy spać w namiocie, spędziłem w nich całkiem sporo czasu. Co do skostnienia to polecam siennik, baranice i kilka koców, pomaga. Zawsze można też iść na nocną wartę i się grzać przy ognisku.

a następnie jechałeś ugrzać się do domu.
***** Kto Ci każe mieszkać w namiocie cały rok?

Propo jedzenia. CZy się domyślasz co jedli średniowieczni chłopi. Czy wiesz o tym, że sól była ich jedyną przyprawą!
***** A kto Ci każe być średniowiecznym chłopem?

Odtwarzanie średniowiecza to podejście do grila i wypowiedzenia magicznych słów. "0Kiełbaskę poproszę, a do tego musztardę".
***** Tak się składa, że w naszym obozowisku nie mamy grilla (to nie jest garden party).

Z myciem też były problemy.
**** Rzeka, miednica, wiadro, balia i oczywiście łaźnie. To, że ludzi nie myli się w średniowieczu do bujda.

Co do długości życia. Mało kto dożywał starości.
**** Wiele osób dożywało sędziwego wieku.

Słyszałem o problemach z kapitułą na imprezach. Oni przecież tym zarządzają.
**** A kto Ci każe jeździć na imprezy kapitularne?

z wyrzuceniem zakonu templariuszy
**** A może nie pasowali czasowo? Zakon jakiś czas temu rozwiązano więc nie zawsze jego obecność jest OK.

i zakazem noszenia kiltów przez rycerzy.
**** Jeśli myślimy o tym samym to też bym zakazał rycerzom obwiązywania się szmatami. Też lubię "Bravehearta" ale umiem odróżnić fikcję od prawdy.

A tak przy okazji, wiesz dokładnie o co chodzi (chyba nie bardzo) czy koś Ci coś tam powiedział co zasłyszał od kogoś komu ktoś inny powiedział...?

to wezmę takiego kogoś, wyrzucę do lasu dam mu stary koc, siekierkę i wędkę, a raz na jakiś czas wysyłać będę na niego jakiegoś dresa uzbrojonego w broń białą. Uwierzcie. Zapewne się wczuje w KLIMAT średniowiecza.
**** Hm, nie wiedziałem, że w średniowieczu wszyscy mieszkali samotnie w lesie narażając się na ataki dresów.

Jesli ktoś myśli, że średniowiecze było inne, to jest dopiero głupota.
pozdrawiam. odpiszę jakby co. Może w końcu ktoś tu zmądrzeje.
**** Z takimi tekstami to faktycznie możesz zaimponować niektórym dzieciakom na tym forum ale w moim przypadku nie trafiłeś.

Pozdrawiam
P.S. Tak przy okazji, nie jestem dzieciakiem (już od dawna), to tak w kwestii formalnej :-)

Edytowane przez Andrzej dnia 25/01/2006 10:41
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/01/2006 12:29
Czy ci imponuje Andrzeju czy nie, mam to gdzieś, ale jedno jest pewne. Trzeba bardzo uważać mówiąc czy jakieś zachowanie jest zgodne z epoką czy nie. Czy coś nam wolno robić czy nie.
Jak tak na to spojrzeć szerzej to twoje średniowiecze Andrzeju jest raczej mało realistyczne. smiley Powiedziałbym, że jest to bardziej taka średniowieczna rekreacja.smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/01/2006 16:43
ja wszystkiego doznałem na własnej skurze. i dzięki temu zrozumiałem i polubiłem średniowiecze. Zrozumiałem to jak wtedy żyli i mam do nich szacunek. ale technika poszła do przodu. i możemy to wykożystać. Nie to że jestem wrogo nastawiony do takich ludzi co chcą żyć jak w prawdziwym średniowieczu, nawet ich podziwiam. Ale poco komu się tak męczyć, raz czy dwa można aby poznać ale więcej to przesada (np. codziennie). A i takich ludzi znam. Oczywiście takie jest moje zdanie i nikt niemusi go podzielać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/01/2006 09:38
Wybaczcie ze sie wtrace ale naprawde Samyas przesadza...I ciągle zyje stereotypami typu: w sredniowieczu nie bylo ognia...A wierne odtwarzanie epoki nie polega na zyciu w lesie bo w sredniowieczu (zwlaszcza późnym) byly DUZE miasta.smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/01/2006 10:23
samyas napisał/a:Jak tak na to spojrzeć szerzej to twoje średniowiecze Andrzeju jest raczej mało realistyczne.

Słowa, słowa, słowa... To w jaki sposób odtwarzam średniowiecze można zobaczyć na mojej stornie (aczkolwiek, od zdjęć robionych głównie w sezonie sporo rzeczy już się zmieniło, za miesiąc pojawi się w galerii całkiem nowy sprzęt). Chętnie bym zobaczył jak to wygląda z Twojej strony, może się pochwalisz?

samyas napisał/a:
Powiedziałbym, że jest to bardziej taka średniowieczna rekreacja.smiley

Sprawdź na FREHA skąd taki skrót to może wszystko zrozumiesz.

Muszę sie z Czarnym zgodzić, z Twoich wypowiedzi wybijają się pewne stereotypy.

Pozdrawiam
Andrzej
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/01/2006 13:51
samyas napisał/a:

Jak tak na to spojrzeć szerzej to twoje średniowiecze Andrzeju jest raczej mało realistyczne. smiley Powiedziałbym, że jest to bardziej taka średniowieczna rekreacja.smiley


Chyba nie wiesz co mówisz....ja sobie tam zyły wyprówam aby było wszystko ściśle historyczne i zadnych "odskoków" bo takie sa wymagania... Andrzeja nie znasz i nie wiesz jaki potrafi być upierdliwy (sory Wodzu) aby tylko wszystko było historyczne....


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/02/2006 13:51
Czarny rycerz :"stereotypami typu: w sredniowieczu nie bylo ognia...A wierne odtwarzanie epoki nie polega na zyciu w lesie bo w sredniowieczu (zwlaszcza późnym) byly DUZE miasta."

Po pierwsze czt ty pojmujesz jak duże były miasta w średniowieczu. Według książki Samsonowicza dużym mmiastem nazywano takie od 6 tysięcy. Uwzględniając fakt, że ludzie byli pozbijani w kamienicach miasto mogłeś przejść przez jakieś dziesięć do dwudziestu minut spacerem. Zapewniam cię CZARNY RYCERZU, że nie żyję stereotypami na temat wieków średnich. Według ciebie odtwarzanie epoki późnego średniowiecza nie polega na życiu w lesie. Wiesz dlaczego? Bo jest więcej zabawy przy wczuwaniu się w postać rycerza, a nie chłopa.
Po drugie. NIE POWIEDZIAŁEM TEGO, ŻE ODTWARZANIE ŚREDNIOWIECZA TO SIEDZENIE W LESIE. BROŃ BOŻE. JEŚLI KTOŚ CHCE SIĘ POCZUĆ JAK W ŚREDNIOWIECZU TO LAS JEST NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNIM MIEJSCEM.
Proponuje skromny zapas jedzenia, wędka i nuż. Uwierzcie mi odechciałoby się wam wiernego odtwarzania.
Tak wogóle . DLACZEGO PRZEKRĘCACIE MOJE SŁOWA. Proponuje na przykład trzynastolatkowi o ksywie Czarny Rycerz o pilniejszą lekturę moich postów. OK??
Nie mam na celu zamiany RR na wycieczki górskie czy coś. Ale proszę o jedno! Zastanówcie się tak z osiem razy zanim powiecie, że coś albo jakieś zachowanie jest niehistoryczne. Do takich osądów trzeba ogromnej wiedzy.
A tak propo Andrzeju osobiście do ciebie nie mam. Tak po prostu jesteś drugą stroną konfliktu. Choćby nie wiem jak wierny historycznie sprzęt sobie załatwisz to i tak to będzie tylko rekreacja. Chętnych odtwarzania średniowiecza zapraszam na kierunki archeologii. Wyjeżdża się na długi czas na odludzie i żyje samotnie skazanym na siebie. Ekstra.
Pozdrowienia dla administratorów, wykształconych ludzi na tej stronie, dzieciaków z podstawówki i ludzi którzy tylko tu wpadli i palneli coś od siebie

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/02/2006 18:17
Samyasie. Jesli ktos jest tu nie historyczny to chyba ty... w sredniowieczu nie mieszkalo sie na pewno w lesie (ty tak napisales) a poza tym wierny odtwarzanie epoki nie polega na tym zeby rozstawic se namiot i robic wszystko idealnie jak wtedy... (ale przeciez wtedy byly domy). A to ze jestes nie historyczny udowodniles m.in. tym ze chciales aby "rycerze" walczyli jak samuraje... I nie mów ze nie czytam twoich postów bo przeczuytalem je BARDZO DOKLADNIE! A POZA TYM TROCHE O HISTORII WIEM!! A wiek nie ma tu nic do rzeczy...smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/02/2006 15:35
Ach, rozumiem. Zatem istnieją jakieś stopnie odtwarzania historii w bractwach rycerskich. Ciekawe.
Skądże znowu, nie uwarzam, że w średniowieczu mieszkano w lasach (poza Robin Hoodem) ale spójrz chłopcze na mapy średniowieczne. Zauważ ile istniało wtedy miast. Co więcej w antyku było ich równie mało, a władcy rozporządzali wielotysięcznymi armiami. Skąd się brali ci ludzie? Z miast? Ze wsi się brali. A kilka postów wcześniej podałem jako jeden ze sposobów odtwarzania historii życie w lesie nie dlatego, bo taki stan istniał w wiekach średnich, ale po to by podkreślić stopień samodzielności. Nie było wtedy marketów itp. Produkty można było kupić, ale do cholery kto miał wtedy pieniądze. Tylko nieliczni.
Wiek ma niestety znaczenie, ponieważ rozmawiamy o historii, a wiedza o historii bierze się z książek. Nie zdziwiłbym się, gdyby liczba przeczytanych przez ciebie książek była mniejsza od liczby twoich lat.
Powiedziałeś, że jestem niehistoryczny, gdyż pragnąłem aby rycerze walczyli jak samuraje. Ile ty chłopcze walczysz? Rok, pół? Jak trochę podrośniesz i nabierzesz umiejętności to zrozumiesz o co wówczas mi chodziło. Czy ty wogóle wiesz jak walczy samuraj?
Twoje rozzłoszczenie i esej na temat mojego braku wyczucia historii lekko mnie rozbawił. Czy ja kiedyś powiedziałem, że jestem zgodny historycznie? Nie przypominam sobie. Nie przeszkadza mi to jednak dyskutować na temat historii. Dziękuję.
Osobiście wolę się już kłócić z Adminem niż trzynastolatkami. Ale niestety, taki jest urok internetowych czatów.
Pozdrowienia dla rycerzy, samurajów i południowoafrykańskich sprinterów.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/02/2006 16:41
nie porównumy jak można samurajów i rycerzy, to dwie odmienne kultury, i techniki walki. Moim zdaniem porównywanie tego jest dziwne bo każda technika ma swoje wady i zalety. Nie można powiedzieć że wygra np. rycerz albo samuraj, bo wszystko zależy od umiejętności walki. Więc zaniechajmy takich praktyk.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/02/2006 22:18
O czym ty gadasz?! Nikt tu nie porównuje rycerzy do samurajów. Rozmowa tyczy troche innych tematów. Proponuję BACZNIEJSZE CZYTANIE POSTÓW zamiast pisać głupoty na forum. A co do porównywania było to poruszone przy okazji "techniki walki".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/02/2006 11:26
A to ze jestes nie historyczny udowodniles m.in. tym ze chciales aby "rycerze" walczyli jak samuraje...
A to już blisko takiego porównania. Więc napisałem że to dziwne.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/02/2006 16:35
Temat rycerze vs. samuraje już istnieje gdzie indziej więc może dajmy sobie spokój.
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/02/2006 18:32
Anioł stróż Andrzej czuwa! Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Dagobert
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2006 14:18
Samyas dlaczego nieustannie myśląc o odtwarzaniu średniowiecza porównujesz je do życia ubogiego chłopa? Odtwarzanie lub jak wolisz rekreacja nie kończy się na jednym stanie. Może ktoś pragnie zasmakować życia bogatego rycerza który raczej ze spaniem w samotności z siekierką i z kocem w lesie ma mało wspólnego. Z jednym się zgodze nigdy nie odtworzymy ani nie będziemy sobie wstanie wyobrazić jakie naprawdę, w każdym detalu było śreniowiecze. Pozdrawiam


"Jeśli nie jesteś w stanie poświęcić życia dla swoich marzeń, to nie jesteś ich wart."

Edytowane przez Dagobert dnia 08/03/2006 14:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2006 15:04
Dagobercie daj sobie spokój Samyasowi nic nie wytlumaczysz..smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
Blazej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 10/03/2006 08:10
Czarny Rycerz napisał/a:
Samyasie. Jesli ktos jest tu nie historyczny to chyba ty... A to ze jestes nie historyczny udowodniles m.in. tym ze chciales aby "rycerze" walczyli jak samuraje... I nie mów ze nie czytam twoich postów bo przeczuytalem je BARDZO DOKLADNIE! A POZA TYM TROCHE O HISTORII WIEM!! A wiek nie ma tu nic do rzeczy...smiley


CZARNYRYUCERZU polecam ci lekture postów samyasa bo chyba troche niedokladnie je przeczytales bo wywnioskowales ze samyas chc by rycerze byli samurajami smiley On raczej wg mojego zdania wie troche wiecej o historii wiec... poczytaj i dopierokomentuj. OK? Pozdrawiam. samyas jestem z Tobą




Edytowane przez Blazej dnia 10/03/2006 08:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czy wy też macie takich w bractwie?
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/03/2006 08:14
Wybacz De Lorche ale to ty nie dokladnie czytasz...Przeczytaj prosze temat Techniki walki..A co do reszty to sie nie wypowiem


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Skocz do Forum:

37733871 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska