www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 23 2024 09:35:03
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Bractwa rycerskie
Strona 2 z 13 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 13:43
I wlasnie o tym mowie


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Shantirel Galaerivel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 14:20
Hm... No dobra, a co ze zbroją? Może ktoś wie gdzie są najbliższe Warszawy siedziby jakiś bractw? Hehe musze widzieć jeszcze więcej. No i czy są jakiekolwiek wymagania? Podobno to w większości dla miłośników historii (nie mówię, że nie lubię, bo nawet... lubię tylko, że chwilowo zniechęca mnie nauczycielka smiley Pozdrawiam panią Anitę T.smiley A jeśli niebardzo przepadam za historią to źle? Rany ale mam głupie pytania smiley No i jak się dzielą te bractwa? Epoki, zakony czy jak? No... jakieś kryteria. No i mnie by interesowało takie co przyjmuje od 13 smiley Nie kończe podstawówki, ale kończe już gimnazjum smiley (Pozdrawiam Gimnazjum nr. 2 na Mokotowie smiley) No i... heh pozdrawiam i czekam na kolejne wyczerpujące odpowiedzi smiley A i btw Podoba mi się nazwa (podkreślam nazwa) Templariusze. Wybaczcie mi moją prostotę, ale chciałbym też wiedzieć więcej o założeniach (znaczy przekonaniach czy wierzeniach czy programach albo jak to nazwać) Poszczególnych bractw. Albo raczej zakonów.


"Najodważniejsi mężowie są najtrwalszą wieżą obronną miasta."

Edytowane przez Shantirel Galaerivel dnia 03/11/2005 14:24
5269721 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 14:45
No raczej jesli interesuje cie tylko walka to zle. Na zamku w Liwie jest bractwo ale to kawalek drogi.A mozesz poszukac na bagricie(www.bagrit.pl). A bractwa dzielą sie róznie na zakony tez.A czy w templariuszach podoba ci sie tylko nazwa?? A wlasnie jest jeszcze spis gazety rycerskiesmiley[grin]smiley[grin]smiley[grin]


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
komes
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 03/11/2005 14:54
Od nosnie szkoół rycerskih, powstaje jedna taka w Byczynie woj.opolskie. Nawet gród sredniowieczny budują....
A i przydało by sie żeby ktos uczył jak być rycerzem...bo to co sie dzieje czasami po turniejah jest poprostu żałosne...smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 15:26
Dobra mozemy wrucic do tematu?? Slyszal ktos o szkole rycerskiej w warszawie?????


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Shantirel Galaerivel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 15:39
Hm nie mówiłem, że interesuje mnie tylko walka smiley Co prawda to przede wszystkim smiley no... może bez przesady. Ja na pewno nic nie słyszałem o żadnych szkołach smiley No w Templariuszach NA RAZIE podoba mi sie nazwa. Tylko gdzie moge se zalukać informacje o zakonach i bractwach? Wszystko jest na tym... bagricie? czy może gdzieś na tej stronce? No i btw... co sie dzieje po turniejach komes?


"Najodważniejsi mężowie są najtrwalszą wieżą obronną miasta."
5269721 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Shantirel Galaerivel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 17:11
No a jeśli już ktos chce wiedzieć czemu chcę wstąpić to niech od razu pomysli: "Hm, statystycznie rzecz biorąc, musi byc ktoś taki" No więc chcę wstąpić do bractwa rycerskiego, bo wcale nie mam ochoty żyć w czasach elektroniki i postępującej techniki. Co prawda przyzwyczaiłem się do tego itrudno byłoby mi się odzwyczaić, ale wolałbym żyć w średniowieczu. Jeździć na krucjaty, (no i btw chyba nie musze byc wierzący żeby wstąpić?) na bitwy. Bronić słabszych i honoru damy serca, mojego i jej rodziny. Moja dusza jest duszą rycerza i nawet wolałbym być rycerzem z RPG-ów walczyć ze smokami itp. Mam nadzieję, że bractwo pozwoli mi się po prostu no... jakby to powiedziec "wyżyć" Dać upust temu co we mnie siedzi. Dlatego chce wsątpić. Nie dlatego, że chcę sę nauczyć walczyć. Nie dlatego, że chcę dostać miecz i zbroję. Nie dlatego, że chce się uczyć historii i przy okazji zabawiać w dużego silnego rycerzyka. To tez są powody. Ale to co powiedziałem to głownie. No ale wśród tych pobocznych to chyba najbardziej chciałym nauczyć się walczyć. Wielkim dwuręcznym mieczem. Tak, wielkim i dwuręcznym... definytywnie tak smiley Może i ktos by powiedział za dużo RPG-ów. Ja bym powiedział, że to częściowo racja bo właśnie od nich się zaczęło... No... to się rozpisałem... Powinno rozjaśnić trochę sytuację


"Najodważniejsi mężowie są najtrwalszą wieżą obronną miasta."
5269721 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 18:08
No to ile ty masz lat ze tak cie niesie do dwóręcznych.Ja mam 12 i stwierdziłem ze jednoręcznym jest trudno, a widziałem takie które ledwo podnosze...RPG są bardzo odległe od odtwarzania historii(Chociaz sam uwielbiam Ghotica i Morrowinda).A na spisie gazety rycerskiej jest bractwo "Templariuszy Nowej Ery".I przede wszystkim najpierw musiz sie zdecydowac na wiek który chcesz odtwarzac.
P.S.Mam małą prośbę: mozesz zadawac pytania pojedynczo, bo czasem nie wiem o co ci chodzismileysmileysmiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2005 09:55
hehe znałem dokładnie takiego samego gościa co ty(bez obrazy) interesował sie rpg itp.wyleciał z naszej grupy po 2 spotkaniach bo zaczął zmieniać regulamin i mu sie niepodobały stroje bo odrazu chiał w zbroi latać.Pamietajcie że to co jest przedstawiane w grach rpg to nic innego a czysta fantastyka.Owszem jest moze pare rzeczy z historii ale na tym to wszystko sie chyba konczy.Pamietajcie ż eto co my robimy to jest nic innego jak odtwarzanie czegoś co i tak nigdy juz nie bedzie istnieć po co mieszać do tego rpg.smiley


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Shantirel Galaerivel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2005 12:58
Hm... no cóż. Rozumiem, że nie wszystko od razu. Aż TAK tępy ine jestem. smiley Btw. Widziałem to o TNE tylko, że mam z Warszawy daleko. smiley Wiem też, że dwuręczniak jest dla mnie zdecydowanie za DUŻY, ale po prostu mi sie podoba smiley Kiedyś może i będe mógł go używać no i mam 15 lat jeśli już sie pytasz smiley Wiem, że chodzi o odtwarzanie, ale chodzi mi o to.. no jak pisałem chce sie "wyżyć" No bo zpbaczcie taką sytuację (czysto teoretycznie, bo tak na prawdę tak nie było) Ktoś obraża moją dziewczynę (gdyby takak była smiley) no i co? Na solo? Niby tak, ale koleś by mnie raczej nalał smiley (Ja jestem człowiek spokojny i zwady nie szukam, więc i w boju niewprawnysmiley ) Dobra no to pytania pojedynczo: Może mi ktos opowie coś o Templariuszach? Pozdrawiam.


"Najodważniejsi mężowie są najtrwalszą wieżą obronną miasta."
5269721 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2005 14:54
Templariusze to zakon rycerski zalozony w 1119 miejący na celu obrone chrzescijanstwa w ziemi sw. po jakims czasie jak kazdy zakon zacząl atakowac a nie sie bronic, az w koncu zdobyl ogromne ziemie i bogactwa.W koncu kilku krolow mdz. Filip Piękny zaczęli tępić templariuszy w swoich krajach, az w koncu papiez nakazal zatrzymac ich pod zarzuteem mdz.skladania czci diablu(co najprawdopodobniej bylo nieprawdą). Templariuszy torturowano, a tych którzy sie nie przyznawali palono na stosi. To taka krotka wersja, a jak chcesz poznac więcej kup sobie jakąs tematyczną ksiązke.



Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2005 15:00
Podobno ich skarb jest w Polsce ukryty...xD Coś mi sie wierzyć nie chce ale wszystko mozliwe skoro mieli tu tez swoja siedzibe...smiley


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Shantirel Galaerivel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2005 17:47
Hm... Rozumiem, że jeśli jestem niwierzący to się zupełnie nie nadaję? Czy może jest zakon który nie jest tak za chrześcijaństwem. A Joanici? No i btw. Nie powiem dokładnie który to wiek, ale interesują mnie czasy bez prymitywnych armat. Chodzi mi o te z machinami oblężniczymi. Nie pamiętam kiedy wynaleziono armaty. Pierwszy raz kiedy o nich pisali w mojej książce od historii, to bitwa pod Grunwaldem. Że Krzyżacy ich użyli, ale nie wiem czy oże były jakieś przedtem.


"Najodważniejsi mężowie są najtrwalszą wieżą obronną miasta."
5269721 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2005 19:16
Jesli nie chcesz armat to tak ogóle rzecz biorąc to w X - XII wieku ich nie było...


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2005 19:16
Były przedtem, ale raczej nie w polscesmiley.A mi niewiadomo nic o Zakonach nie chrzescijanskich ale mozliwe ze takie istnialy(chodz w tamtych czasach papiez byl bardzo wazny)


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Shantirel Galaerivel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/11/2005 17:45
Hm... No cóż... To będe miał mnóstwo rzeczy to robty... Zrobić sobie kolczugę, podszlifowac historię smiley No, ale fajnie o to mi chodzi. Tak w ogóle to ile mogą miecze kosztować? Miecza se raczej nie złożę...


"Najodważniejsi mężowie są najtrwalszą wieżą obronną miasta."
5269721 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/11/2005 19:33
tak gdzieś koło 300zł zalezyteż jaki i jakiej jakości,ale tak na marginesie to lepiej od miecza nie zaczynaj zalezy co chcesz z nim robić i do czego ma ci on służyćsmileysmiley


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/11/2005 20:16
Machiny oblężnicze używano jeszcze długo po wynalezieniu dział (trebusze były nieocenione podczas zdobywania zamków).
Działa pojawiły się na polu bitwy w pierwszej połowie XIV w. Na początku jednak niewiele robiły (głównie straszyły konie i robiły dużo dymu), znacznie skuteczniejsze były podczas oblężeń.

Były zakony świeckie, ale i one odwoływały się do chrześcijaństwa.

Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
Shantirel Galaerivel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2005 20:45
Cóż, co do miecza, to przyda mi się jeśli kiedykolwiek pójdę na turniej, albo jeśli jakiś śmieć obrazi mą Damę Serca. Biada mu oj biada... Wam wszystkim też radzę uważać smiley smiley


"Najodważniejsi mężowie są najtrwalszą wieżą obronną miasta."
5269721 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bractwa rycerskie-dla początkujących
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2005 20:53
tiaa, no cóż na turniej mozesz isć z toporem ale nikt cie ni puści bez odpowiedniego oporządzenia (hełm rekawice nagolenniki itp) to jest podstawa. co do damy serca to równie dobrze i szybko możesz przygrzmocić komuś toporem(moze nawet bardziej efektywnie)smiley hehesmiley


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 13 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum:

36924546 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska