www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 19 2024 20:15:12
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Bractwa rycerskie
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
ksiaze_brzr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/10/2005 08:56
"Proszę mi pokazać choćby jednego pasowanego rycerza w tym kraju, nie wspominając już o całym bractwie pełnym rycerzy, bądźmy poważni"
Andrzeju właśnie rozłożyłeś sens istnienia 30% bractw w polsce, którzy za takich się uważali.
www.brzr.elsat.net.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/10/2005 08:57
ksiaze_brzr napisał/a:
Andrzeju właśnie rozłożyłeś sens istnienia 30% bractw w polsce, którzy za takich się uważali.

A ja myślałem, że jest ich znacznie więcej.
Pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej dnia 30/10/2005 08:57
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
monia rycerz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/10/2005 17:54
jestem maturzystką chem zbliżyć historie rycerstwa
pomóżcie mi prosze
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/11/2005 17:36
mozesz dokladniej??smiley
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
monia rycerz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 19:44
chodzi mi czy teraz są jakieś zgromadzenia ćwiczące sztuki walki
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 20:30
a jakie sztuki walki cie interesują?


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Admin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2005 20:42
Monika, z tego co pamietam to ten temat dotyczy spisu bractw, grup itp. a nie tematu sztuk walk. Proszę o zapytanie na innym dziale. Pozdrawiamsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2005 07:09
Naprzyklad w temacie techniki walkismiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
ejnar_78
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/12/2005 16:54
sława! poszukuje konkretnych ludzi z okolic reda rumia wejherowo gdynia do stworzenia grupy fascynatów histori i kultury wikingów i słowian. kontakt milczek_78@o2.pl . najlepszego w nadchodzacym nowym roku dla farumowiczów i administratora strony. ejnar reda
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Zawisza
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/03/2006 09:41
Witam mam pytanie ile z chodzi z dodaniem bractwa do waszego spisu????...wysłałem tą karte zgłoszeniową i juz chyba tydzień czekam na dopisanie..
Pozdrawiam
6748887 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Admin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/04/2006 10:54
Tak jak zapowiadałem wcześniej, wszystkie bractwa, grupy, stowarzyszenia, itp. które dokonały wpisu na naszej stronie w dziale Spis Bractw, będą mieli okazję znalezienia się w papierowej edycji Gazety Rycerskiej. Informacje na stronie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
wojownik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 19/04/2006 21:32
Jezu caly czas kazdy mowi o googlach a jak ktos nie umie korzystac z googli to co ma zrobic smiley


Krakowskie Bractwo wojów Słowiańskich
1256387 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/04/2006 21:34
wojownik napisał/a:
Jezu caly czas kazdy mowi o googlach a jak ktos nie umie korzystac z googli to co ma zrobic smiley



To , przepraszam za wyrazenie, jest debilem.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
hrabia Gotier
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/05/2006 16:59
Witam!
Moim zdaniem spis bractw jest mało widoczny na stronie, czy nie dałoby się tego zmienić? np. przenieść go troche wyżej?
Pozdrawiam


Jeder sjeht durch seine eigene Brille.
797803 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Ulf Ragnarsson
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/09/2006 15:14
Rzadko mam dojscie do netu, jeszcze rzadziej pisze. Tym razem jednak nie moge sie oprzec... Przeczytalem ten watek i bardzo ladnie wylazla w nim kolejna polska przywara, otoz nie doczytałem sie ani jednego postu na temat (tzn na pytanie zadane przez admina), za to mase dyskusji na temat uzywania kompa, przegladarek i tego ze taki spis juz istnieje. Otóż nie każdy korzysta ze spisu Bagrita (ja na przykład uważam że jest mało czytelny i niestety przeładowany nieistniejącvymi już grupamismiley) tak samo jak nie kązdy czyta frehe (właśnie dlatego ze na chwile obecna jest to najwieksze i najbardziej znane forum reanactmentu bardzo cieżko znaleźć na nim poszukiwane informacje). A co z ludzmi którzy dopiero zaczynają? Nie znając ludzi w ruchu zdecydowanie łatwiej jest trafić na strone GR, choćby kupując gazete w kiosku niż na spis Bagrita, który owszem wyskakuje w wyszukiwarkach jeśli się wie czego szukać. To tyle w tym temacie

Jeśli zaś chodzi o pytanie stojące na poczatku tego wątku uważam że najrozsądniejszą formą organizacjispisu jest podwójny podział. Po pierwsze ze względu na odtwarzaną epokoę, tak z grubsza np: wczesne osobno, XII-XV osobno i późniejsze grupy (na przykład XVII) osobno. Po drugie ze względu na sposób działalności: są grupy które jezdza tylko i wyłacznie dla przyjemności a imprezy komercyjne ich nie interesują. drugą kategorią byłyby grupy, które owszem jezdzą po to żeby sie bawic czy realizować swoje wzniosłe cele ale i omercha nie pogardzą no i sa też grupy które interesują wyłacznie imprezy komercyjne. Podział taki ułatwiłby poszukiwania potencjalnym klientom a grupom niezainteresowanym chałturami oszczędziłby zawracania głowy. Oczywiscie wymagałoby to od osób zgłaszających grupę do spisu zawarcia informacji na temat w opisie, lub admin mogły stworzyć taki punkt na karcie zgłoszeniowej.

POST 2:A tak na marginesie uwazam ze najodpowiedniejszym i najbardziej uniwersalnym okresleniem jest : grupy odtwórstwa historycznegosmiley

Edytowane przez Kordeus dnia 12/09/2006 15:57
4326167 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 02/11/2006 20:14
Przykro mi ale to moze byc trudne. W wiekszosci bractw minimum to 16 lat. Ktos poprostu musi byc za taka osobe odpowiedzialny jesli jej sie cos stanie. Pozatym wiekszosc imprez konczy sie, ech, iprezą niekoniecznie dla dzieci smiley. Ale to wszystko zalezy tez od bractwa, moze znajdzie sie ktos kto bedzie chcial byc za ciebie odpowiedzialny.

Wcale nie mialem zamiaru cie zniechecac, to milo slyszec ze ktos w twoim wieku interesuje sie historia, zacznij czytac, zbierac pieniadze na stroj itp.

pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Admin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/11/2006 22:50
Dziękuję za głos który napisał Ulf Ragnarsson. W najbliższym czasie, będe robił aktualizację spisu. Do wszystkich grup będzie wysłany list z prośba o aktualizację. i takowy podział jaki zaproponował Ulf Ragnarsson jest bardzo ciekawy i uważam ze do przyjęcia.
Zatem wszystkie grupy, które zamieściły swój wpis, proszę czekać na informacje związane z aktualizacją spisu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Robertustworkus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2006 20:35
hej
Powiem tak z frehy to nic tylko chamstwem pachniesmiley
A co do nazw powiem wam panowie ze z każdym rokiem to w ruchu zaczyna się coraz śmieszniej dziać należże już do ,,Bracir1; jakieś 6 lat i na początku nie było żadnych sporów czy to jest bractwo czy stowarzyszenie, czy grupy odtwórstwa.. Wszystkim chodziło jedynie o dobrą zabawę i robienie tego, co serce podpowiadało i tyle. Fakt, że tak zwany mrok królował (strasznie nie lubię tego określenia), ale wszyscy żyli ideałami a teraz to głównie chamstwo się szerzy. Kolejna rzecz to nagminne polowanie na mrok, zjawisko szczególnie widoczne na freha W większości polują ludzie po części mroczni a mający się za ultrasów śmieszne.
A co do spisu to myślę, że jest to super idea tylko, że musiałby być trochę bardzie przejrzysty czcionka za mała i zlewa się z tłem. A i jeszcze jedna uwaga aktualizujcie ten spis bynajmniej raz w roku. Bo Pan Bagrit o tym chyba zapomniał i podczas poszukiwań czasami wyskakują różne szopkismiley Powtarzam idea super i szacuneczek, bo roboty jest kupa a niezadowolonych jeszcze więcej niestety.
Pozdrawiam.
PS.
Tak trzymać Chłopaki
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/11/2006 09:48
Robertustworkus napisał/a:
Fakt, że tak zwany mrok królował (strasznie nie lubię tego określenia), ale wszyscy żyli ideałami

Wciąż istnieje dużo bractw żyjących głównie ideałami i niczym innym (pomijam fakt, ze te ideały to głównie alkohol i nawalanka). Każdy bawi się jak chce.

Robertustworkus napisał/a:
Powiem tak z frehy to nic tylko chamstwem pachnie

A to był akurat szczyt kultury.
Właśnie tacy ludzie się pojawiają na forum i ze swoimi rajtuzami i kozaczkami myślą, że są z tej samej bajki.
To wolny kraj, nie ma przymusu korzystać z FREHA.Jeśli wielbicielom ideałów tak bardzo przeszkadza to forum to czemu nie założą własnego? Dlaczego wciąż korzystają z tego forum. Dlaczego nie udzielają się na innych (jest ich w sieci całkiem sporo ale świecą pustkami). Prościej panoszyć się u kogoś i narzekać niż się wziąć za coś samemu. Może jednak czas zabrać zabawki i przenieść się do własnej piaskownicy.

Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spis Bractw - Zaczynamy
Robertustworkus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/11/2006 18:06
Witam!Widzę Andrzeju, że się nie zrozumieliśmy. .Musze przyznać że fajnych argumentów użyłeś. Jeśli uważasz mnie i moje bractwo za wielbicieli rajstop i ochlapusów to jesteś w wielkim błędzie. . Pisałem, że kiedyś ludzie nie robili rcyrkur1; i nie było polowania (śmiesznego) na czarownice ((mrok) a do tego mieli większą wiedzę w dziedzinie rzemiosło tylko materiały były trudniej dostępne). Mam tu na myśli masę śmiesznych dyskusji na temat, co jest mroczne a co nie i obrzucania siebie błotem:r1;ty jesteś mrok, bo masz za czarny czepekr1; a już nikomu nie przeszkadza że ta sama osoba ma np. rękawice spawalnicze. Nie mówię, że złe jest polowanie na szmaciarzy, których priorytetem jest darmowe chlanie. Takich ludzi wręcz winno się piętnować. Co do frechy to po pierwsze jest to forum bogate w informacje łatwo i szybko można się dowiedzieć rcudówr1; ale nie zmienia to faktu że napisałem tylko własne odczucia a jeśli się z nimi nie zgadzasz to wybacz ... jak pisałeś wolny kraj. Kolejna sprawa pisałem, że szacunek dla tego, co robicie. Wiesz ja mam własne hobby a internet służy mi tylko jako źródło wiedzy i informacji i nie czuję powołania do robienia własnego forum, bo i po co. A i jeszcze jedno nie sztuka włączyć się do ruchu jak już wszystko jest w pędzie. Nawiasem mówiąc materiały leżą wręcz na ulicy. Dzięki pozdrawiam.
Z wyrazami szacunku
Robert
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:

36880923 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska