www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 19 2024 20:28:03
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Bractwa rycerskie
Autor Bractwa związki stowarzyszenia w Małopolsce
Marek Kajdas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/07/2006 22:42
Proszę pomóżcie mi rozpoznać temat w Małopolsce, zwłaszcza w zachodniej, bo tam mieszkam. To dla mnie nowy temat, chcę nawiązać kontakt z poważnymi bractwami, które poważnie podchodzą do Małopolski. W końcu to stolica Polski, Warszawa kiedyś była wielkości małej wsi. Wielkość się nieco zmieniła, ale fakt faktem.

Zdziwiłem się, że u nas młodzi kompletnie nie czują klimatu swojego wspaniałego Księstwa Zatorskiego. Pora na nasze bractwa, organizacje. Żeby to było realne przydałaby się pomoc istniejących grup z Małopolski i Śląska, bo przecież nasze księstwo wywodzi się cieszyńskiego, nawet z opolskiego. To nas łączy. Z dzikim "beskidem" na wschodzie, łączy na trakt handlowy którym nie tylko sól jechała, ale woły z gór były pędzone na Śląsk i dalej. Zator był granicznym miastem, podobnie jak Skawina.

Gdzieś umarła u nas historia po II wojnie. Zmarniały dobra Potocckich. Zamek w Zatorze w ruinie zamknięty. Wszystko prawie zniszczało po gminach, szkoda i chat drewnianych, one wyrabiają klimat stare wsi, a są tu 800 letnie miejscowości, grodziska. Organizacje będą miały co robić, ważniejsze od turniejów jest uratowanie zabytków, odtworzenie nieistniejących. Trzeba się trzymać razem, czy istnieją związki, federacje małopolskich bractw, organizacji pasjonatów zabytków, historii, średniowiecza, rycerstwa?

Kto ma orientację, wpisujcie się Małopolanie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36880951 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska