www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 19 2024 22:29:29
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Bractwa rycerskie
Strona 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Bladwin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/12/2006 21:50
W bractwie nie ma miejsca dla Buddiki czy Joanny D'Arc. Każdy wojownik zawaha się gdy będzie musiał sieknąć niewiastę...tak nie może być bo wybuchnie kolejny skandal w Polsce...
9144936 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/12/2006 22:27
mmm... dziwny temat musze przyznac , ja osobiscie uwazam ze jak kobiety chca to niech walcza , a co mi tam smiley. lecz to troche dziwne bo kobieta jednak jest innaczej zbudowana fizycznie ( kraza jakies pogloski ze sa mocniejsze psychiczne ale moim skromniutenkim zdaniem poprostu lepiej odreagowywuja stres. ) jednakowoz kobieta walczaca kilka lat , musi wygladac mniej estetycznie od innych , no wiecie te miesnie . kobietki moga sie realizowac jako lucznicy smiley
tak juz slysze te krzyki od emancypantek: "Dziekujemy ze nam pozwalasz, mezczyzno" smiley coz... Toc witkacy juz okreslil nowa "rase" kobiet tzw. kobietony. Oczywiscie mialbym (gdybym wiedzial ) jakies objekcje przed uderzeniem kobiety , jakies tam taranowanie czy cos ... jakos nie przyzwyczailem sie do okladania dziewczyn ... moze trza sie uczyc ? moze faktycznie mezczyzni powinni wyjsc z mroku przesadu ze to slabsza plec i trza sie nia zachwycac i bronic jej. nie uwazam jednoczesnie ze kobiety nie powinny uprawiac sztuk walki , ba samoobrona ( nie to co myslicie smiley ) jest bardzo dobra dla kobiet . ale nie taka typowo silowa dyscpilna jak rycerstwo ( no co by nie mowic zadna technika bez krzepy to sie nadaje... ) albo boks...
pozdrawiam


... I Can Kill Cause In God I Trust ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 12/12/2006 23:21
kobietki moga sie realizowac jako lucznicy

w łukach 12 kg owszem.
ale nie taka typowo silowa dyscpilna jak rycerstwo ( no co by nie mowic zadna technika bez krzepy to sie nadaje... ) albo boks...
pozdrawiam

No tak.. kłania się emancypancja... ale drażliwy temat, zapraszam na gg.


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Pawel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/12/2006 13:53
Jestem męszczyzną i uważam że kobiety terz powinny walczyć.w moim bractwie kobiety ćwiczą i póżniej WALCZĄ !!!!!!!!!smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/12/2006 23:56
"Męszczyzno" poza walką poświęć trochę czasu na naukę pisania skoro już się wypowiadasz publicznie.
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
yasha
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/12/2006 15:16
Spotkałem kobiety( walczace) w bractwie ale sadze ze powinny zostac przy innych zajeciach.Nie dlatego ze sa slabe albo brak im umiejetnosci(na turnieju w Dobczycach niewiasta z z długim mieczem zmusila zbrojnego do szybkiej kapitulacji)ale dlatego ze to poprostu do nich nie pasuje i niszczy ich wizeruneksmiley.
http://www.braciadobrzynscy.fora.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/12/2006 17:38
He, he, sezon ogórkowy w pełni, skoro znowu jest ruch w tym temacie. I znowu w koło macieja do znudzenia:
Bladwin napisał/a:
W bractwie nie ma miejsca dla Buddiki czy Joanny D'Arc. Każdy wojownik zawaha się gdy będzie musiał sieknąć niewiastę...tak nie może być bo wybuchnie kolejny skandal w Polsce...
No, chłopie masz pecha, bo Joanna D'arc (było jeszcze trochę tych Joann, które ją naśladowały) i Buddika to fakty potwierdzone HISTORYCZNIE, znaczy się każde bractwo swoja Joanę mieć może smiley
Amrod napisał/a:
kobietki moga sie realizowac jako lucznicy

w łukach 12 kg owszem.
ale nie taka typowo silowa dyscpilna jak rycerstwo ( no co by nie mowic zadna technika bez krzepy to sie nadaje... ) albo boks...
pozdrawiam


No mi w Chwarszczanach wlepiono łuk 15 kg naciągu (podobne najbardziej rachityczny ;P ), strzelałam z prawej ręki (jestem leworęczna) i jakoś problemu nie miałam, mimo ze robiłam to drugi raz w życiu.

yasha napisał/a:
Spotkałem kobiety( walczace) w bractwie ale sadze ze powinny zostac przy innych zajeciach.Nie dlatego ze sa slabe albo brak im umiejetnosci(na turnieju w Dobczycach niewiasta z z długim mieczem zmusila zbrojnego do szybkiej kapitulacji)ale dlatego ze to poprostu do nich nie pasuje i niszczy ich wizeruneksmiley.


He, he, Prowokator

Wierny Piotr napisał/a:
... ja miałem przyjemność spotkać panne która pozytywnie zaskoczyła mnie. Osoba objawiła mi się w tym roku na Piasecznie. Niedość ,że szybka to całkiem dobra technicznie (walczyła mieczem długim). Powiem więcej zaszła bardzo wysoko w rankingu pozostawiając za sobą sporą ilość facetów. Mało by brakowało a do tego grona bym sam dołączył.
Nie mniej przyznam mało jest takich "rodzynków".
Pozdrawiam
No ja na SMDF spotkałam kobietę, która użyczyła mi swoich zbrojników i uczestniczy nawet w lokalnych buhurtach, może to ta sama smiley

Reaper napisał/a:
jednakowoz kobieta walczaca kilka lat , musi wygladac mniej estetycznie od innych , no wiecie te miesnie

No wiesz, w takim razie na siłownie też niet, bo mieśnie, a to tak ostatnio w kobiecych kolorowych pisemkach popularne. Fe! jest coś innego. Siniaki. Kobieta, która uczestniczy w sparringach jest zazwyczaj nieźle poobijana, co też, zazwyczaj, jej facet umiarkowanie toleruje.

SimonusDaStrega napisał/a:
więc waga no niestety zbroi raczej się nie zmieni chyba, smiley

Ale weź pod uwagę to, że sprzęt używany przez rrycerstwor1; jest podłej jakości, tłuczone na zimno, walcowane blachy, gdzie tam im do kutych zbroi, poza tym można kobinować ze zbrojnikami, tak jak te udostępnione przez "koleżankę po fachu" he, he, blaszki, które miałam na sobie na SMDF. Co nie zmienia faktu, że im cięższa broń i sprzęt ochronny, tym kobieta ma mniejsze szanse w walce na broń białą.
SimonusDaStrega napisał/a:
....że jeśli chodzi o kobiety i walkę to już swojej powiedziałem, że a i owszem ale sama sobie swoje blaszki targać będzie. no myślę, że z dwa razy smiley a jak pierwszy bojowy wypadnie jej na Bolkowie to chyba z powrotem to nie stety ja juz te blachy zniosę i wyślę prosto na allegro smiley choć z moją Babeczka to bał bym się wystartować zawzięta bestyjka... na czworaka a i tak będzie się tłuc smiley

Okrucieństwo, by targała sama blaszki smiley. Mnie zdarzyło się targac pożyczone blaszki kumpla tylko z chodnika do bagażnika samochodu. Dziekuję.

Edytowane przez Monika B dnia 22/12/2006 17:49
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/12/2006 17:54
Moniko B. moze miesnie i siniaki sa modne , ale ja pisze o osobistych gustach a nie o ogolnych trendach smiley.


... I Can Kill Cause In God I Trust ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 22/12/2006 20:19
Mam proste rozwiązanie. Kobieta może walczyć jeśli umie i facet jej pozwolismiley.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/12/2006 12:21
Marcinek za tego faceta to cie zjedza feministki smiley. ale winszuje odwagi smiley
Pozdrawiam


... I Can Kill Cause In God I Trust ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 23/12/2006 16:15
Niech mnie jedzą ze smakiemsmiley.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/12/2006 16:09
Marcinek napisał/a:
Mam proste rozwiązanie. Kobieta może walczyć jeśli umie i facet jej pozwolismiley.

"Naumieć" się można, jak się solidnie potrenuje, a Wasze "antybabskie" wąty nie mają znaczenia, gdy się człowiek w fajnej koedukacyjnej smiley gromadce obraca i trenuje.
No ale cóż, ciężkie jest życie "feministki" smiley, bo z tym facetem jest największy pasztet . Ja osobiście mam limit na max 3 treningi w tygodniu i jeden! wyjazd na "gościnne" wystepy na całe trzy miechy plus zakaz obozów treningowych, jak po ostatnich kilka miesięcy się kurowałam. Z facetami bywa "feministkom", he, he, gorzej, niż nastolatkom z tatusiem i mamusią smiley.
Pozdrówka

Edytowane przez Monika B dnia 29/12/2006 16:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Galenolas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/02/2007 04:06
Marcinek napisał/a:
Niech mnie jedzą ze smakiemsmiley.

Mlask ...

Co do "bicia bab" czy po prostu walki przeciw dziewczynie. Proponuję nie przyzwyczajać się do bicia białogłowych w ogóle, tylko tych, które same z własnej i nieprzymuszonej woli zdecydowały się stanąć do walki przeciw innym uzbrojonym osobom. Złamane paznokcie, siniaki, zadrapania, amputowane kończyny - są rzeczy z którymi trzeba się liczyć od początku. Jeśli którejś się nie podoba niech lepiej trzyma się dalej od broni. Ale są takie, które liczą się z zagrożeniami i im to nie przeszkadza. I takie moim zdaniem nie powinny mieć rzucanych kłód pod nogi...

W telegraficznym skrócie:
"Chce - niech walczy. Zasady są takie same dla wszystkich".



Credendo Vides!

Lepiej zginąć, niż się pobrudzić...

Łosie NIE występowały razem z reniferami!!! xD...


Edytowane przez Galenolas dnia 11/02/2007 04:13
8907957 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Lohel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/02/2007 02:42
kiedyś widziałem taki babski pojedynek, śmiesznie to było smiley
w sumie to widziałem kilka takich babskich pojedynków i wszytskie były raczej żałosne smiley .. ale to miła odmiana po normalnych walkach popatrzeć jak to baby się leją (szkoda że bez ksielu ale w średnoiwieczu nie bylo smiley)
a tak BTW Joanna D'Arc nie walczyła lecz podnosiła morale :]

Edytowane przez Lohel dnia 13/02/2007 02:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/02/2007 00:57
Nawet jeśli nie walczyła to są udokumentowane przypadki ,że kobiety walczyły smiley czy się to komu podoba czy nie.
Ot tyle pozdrawiam
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/02/2007 15:05
Lohel napisał/a:
kiedyś widziałem taki babski pojedynek, śmiesznie to było smiley
w sumie to widziałem kilka takich babskich pojedynków i wszytskie były raczej żałosne smiley


Się zgadzam smiley Bardzo dobrze pamiętam Grunwald 2006 i turniej bojowy kobiet. 30 sekund walki i obie zdyszane wiszą na sobie. Ale i tak najśmieszniejsze były ich wrzaski. Darły się jakby rodziły

Pozdrawiam


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 14/02/2007 20:10
Co gorsza wiele turniejów bojowych męszczyzn tez tak wyglada, może bez wrzasków i moze nie grunwaldzki bo tam jest już raczej wyzszy poziom. Kwestia wytrenowania, choć oczywiście przeciętna kobieta bedzie słabsza od przeciętnego faceta i dlatego kobiety musza ponadprzecietnesmiley.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 15/02/2007 17:43
30 sekund walki i obie zdyszane wiszą na sobie

Jak to wiszą?Powiedz dokładniej...
Ale i tak najśmieszniejsze były ich wrzaski. Darły się jakby rodziły

Powyższe zdanie było wyjątkowo chamskie.
Co gorsza wiele turniejów bojowych męszczyzn tez tak wyglada,

wymień, gdzie mężczyźni się tak zachowywali.
Kwestia wytrenowania, choć oczywiście przeciętna kobieta bedzie słabsza od przeciętnego faceta

Myślę, że odwrotnie.
dlatego kobiety musza ponadprzecietne

A mężczyźni jak najsłabsi.


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 15/02/2007 20:27
wymień, gdzie mężczyźni się tak zachowywali.


Większość których widzialem. Po co wymieniać? Zajrzy do jaiegoś kalendarium.

Myślę, że odwrotnie
.

A pomyśl nad tym jeszcze chwile...

A mężczyźni jak najsłabsi.


Chcialbyś...
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/02/2007 11:24
Amrod napisał/a:
30 sekund walki i obie zdyszane wiszą na sobie

Jak to wiszą?Powiedz dokładniej...


Jedna oparta o drugą i dyszą. Tak było na Grunwie... oparły się o siebie i dyszały. Po jakimś czasie znów zaczęły...

Amrod napisał/a:
Ale i tak najśmieszniejsze były ich wrzaski. Darły się jakby rodziły

Powyższe zdanie było wyjątkowo chamskie.


Może i chamskie... ale prawdziwe... przykro mi taka prawda.


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Skocz do Forum:

36881583 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska