www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 20 2024 03:35:06
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Imprezy
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Najlepsze turnieje
Avalar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/02/2005 13:28
Witam.

Mam takie pytanie: Które turnieje rycerskie (ew. imprezy utrzymane w klimatach łredniowiecza) waszym zdaniem są najlepsze. I co konkretnie uważacie za najwiąkszą zaletą owego(czyli waszym zdaniem najlepszego) turnieju?

Pozdrawiam
Avalar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
Gosc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:3
Dodane dnia 03/03/2005 14:31
Ja moge jedunie powiedzieą z punktu widzenia osoby nie bawiącej sią w rycerstwo, nie mniej interesującej sią epoką. Z resztą na niewielu imprezach tego typu bywałem. Bardzo mi sią podobał na grodzisku w Sopocie. Jest tam taka kameralna impreza pod koniec czerwca, bardzo przyjemna z miłym klimatem. Na wiąkszych imprezach nie mu już chyba takiego "historycznego" klimatu. Byłem na oblążeniu Malborka, imprezie bardziej komercyjnej.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
Kupolot
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/03/2005 14:33
jestem zalogowany, nie wiem czemu forum potraktowało mnie jako "Gościa"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
Avalar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/03/2005 15:32
Witam.

Tak to włałnie niestety jest, że wiele imprez pokrywa sią ze sobą w czasiesmiley Trudno nam jest sią wtedy zdecydowaą na jakił wyjazd. Moze byc tez taka sytuacja, ze omija nas świetna impreza a my o tym nie wiemy! Albo jeszcze inaczej...że przygotowujemy sią caly rok na jeden wyjazd na drugi koniec Polski...a tu totalna klapa:/

Namawiam włałnie dlatego do umieszczania swoich spostrzeżeł dotyczących fajnych imprez...


P.S.
Pewnie sie wybiore na tą impreze w Sopocie...żeby poczuą ten klimatsmiley



Pozdrawiam
Avalar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor imprezy
BES
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2005 00:11
Warto byłoby, korzystając z Waszych informacji stowrzyą kalendaium takich imprez, aby niczego nie pominąą, ewentiualnie wybrac tą najbardziej atrakcyjną. Pozdrawiam. BES.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor kalendarium
Gosc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:3
Dodane dnia 13/04/2005 09:47
no wlasnie... kalendarium by sie przydalo. w necie jedynie info o turniejach, ktore sie juz odbyly. fajnie by bylo wiedziec, kiedy i gdzie sie w ogole odbedzie... szukam i szukam i wzmianki o tym roku nie ma... a chetnie bym nawet na komercyjny sie udal. moze ktos cos doradzi ?? dzieki
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor kalendarium
Gosc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:3
Dodane dnia 14/04/2005 14:56
yyy... ale takie kalendarium istnieje...:wink:

http://www.bagrit.pl/kalendarium/kalendarium.php
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
benek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/04/2005 10:02
Owszem - istnieje ale po co przenosią sią do innego serwisu tylko w celu zdobycia jednej wiadomości?
Oczywiście pod warunkiem, że zawartołą tego serwisu stanie sią wystarczająco interesująca :-).
Myślą, że tak bądzie (na dniach przesiadka do nowego mechanizmu serwisu na co osobiście mocno czekam) i w odnowionej przed sezonem 2005 Gazecie Rycerskiej takie kalendarium znajdzie swe miejsce

Pozdrawiam
http://www.templariusze.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Janowiec i Biesiada Piastowska
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/08/2005 19:02
Witam!
W ruchu rycerskim działam od niedawna, ale bylem na kilku imprezach historycznych. Myśle że godnymi uwagi imprezami są: Turniej w Janowcu, oraz coroczna Biesiada Piastowska w Kaliszu. Na festynach tych spotkałem wielu sympatycznych ludzi, oraz dużo dowiedziałem się na temat innych epok (nie tej która ja reprezentuje).
Rozmowa na tematy historyczne i nietylko najlepiej toczyła się przy wiczornych ucztach.
Serdecznie wszystkim polecam te imprezy.


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/08/2005 16:43
Kiedy najbliższe i najlepsze turniejesmiley
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
korinka
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/10/2005 14:46
Najleprze imprezy (uwaga - ciekawe zarówno dla zwiedzających jak i dla uczestników) tego roku to moim zdaniem turniej w Iłży i w Chudowie

Iłża - w długi weekend majowy datowana na poczatewk XIII wieku - wysoki poziom, trochę kramów, występy muzyczne, nocna bitwa i bardzo widowiskowe pokazy konne.

Chudów - to nie tylko turniej ale i jarmark - można obejrzeć rzemieślników przy pracy, oprócz tego walki, tańce, obóz rycerski... Cały czas coś się dzieje. Można tez obejrzeć muzeum w zamku - na razie nie wielkie, ale w ogóle cudowna dla mnie jest idea remontu i rekonstrukcji zamku, który był ruiną i rozpadałby się coraz bardziej, gdyby nie grupa ludzi, która się nim zainteresowała - dzięki nim powoli wraca dopierwotnego stanu. Impreza datowana na początek XV wieku. Bardzo ciekawe konkurencje turniejowe wzorowane na średniowiecznych zwyczajach - były one ze sobą powiązane mityczną historią, a celem rycerzy było pokonanie czarnoksiężnika i zdobycie artefaktu, który ma przynieść pomyślność królestwu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
korinka
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/10/2005 14:46
Najleprze imprezy (uwaga - ciekawe zarówno dla zwiedzających jak i dla uczestników) tego roku to moim zdaniem turniej w Iłży i w Chudowie

Iłża - w długi weekend majowy datowana na poczatewk XIII wieku - wysoki poziom, trochę kramów, występy muzyczne, nocna bitwa i bardzo widowiskowe pokazy konne.

Chudów - Impreza datowana na początek XV wieku odbywająca się w sierpniu. To nie tylko turniej ale i jarmark - można obejrzeć rzemieślników przy pracy, oprócz tego walki, tańce, obóz rycerski... Cały czas coś się dzieje. Można tez obejrzeć muzeum w zamku - na razie nie wielkie, ale w ogóle cudowna dla mnie jest idea remontu i rekonstrukcji zamku, który był ruiną i rozpadałby się coraz bardziej, gdyby nie grupa ludzi, która się nim zainteresowała - dzięki nim powoli wraca dopierwotnego stanu. Bardzo ciekawe konkurencje turniejowe wzorowane na średniowiecznych zwyczajach - były one ze sobą powiązane mityczną historią, a celem rycerzy było pokonanie czarnoksiężnika i zdobycie artefaktu, który ma przynieść pomyślność królestwu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/10/2005 22:12
Zdecydowanie najwspanialsza imprezą jest Jarmark Średniowieczny na zamku w Chudowie.
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/10/2005 06:57
A ja uwazam ze najlepsze sa turnieje wLiwie
smiley
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/10/2005 16:56
Do zacnych turniejów dodałbym jeszcze Toszek.

Aha, jak by ktoś chciał pooglądać jak było w Chudowie to zapraszam do galerii na mojej stronie (jest tam też Toszek i kilka inych imprez).
Pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej dnia 14/10/2005 14:40
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/10/2005 20:28
jakiej stroni??
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/10/2005 10:24
Pod moim postem jest ikonka WWW, tam jest link.
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
ksiaze_brzr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/10/2005 13:19
zdewcydowanie Chudów i tutaj chylę głowę w strone Fundacji Zamek Chudów!
www.brzr.elsat.net.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
Voytek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/10/2005 16:08
Mnie osobiście bardzo podobał się tegoroczny turniej w Będzinie:nie było w nim monotoni.
9477760 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepsze turnieje
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/10/2005 18:39
Turnieje będzińskie nie mają wiele wspólnego z historycznością. Są to raczej festyny "rycerskie".
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

36883268 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska