www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 19:44:34
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor Knot?
Archepunk
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/06/2005 15:42
lekki offtop, ale miejsce jest chyba właściwe. Wśród moich licznych zainteresowań jest modelarstwo, choć zajmuje sie głównie Druga Wojna Światową i Wietnamem, korci mnie aby zrobić jakiegoś rycerzyka. Ogladam też figurki innych modelarzy...

Figurke do której wstawiam linke została pomalowana przez uznany autorytet w polskim figurkarstwie, jednak moim zdaniem to knot...

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=14249

Choragiew, drzewiec, tarcza, skóra na plecach...
Chodzi mi o ocene merytoryczną

Ogladnijcie i sami oceńcie.

AP
_________________
My signature is my castle.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Knot?
rickenbaker
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 07/06/2005 20:27
Wg mnie to wcale nie jest knot! Jedyne, co mi się nie podoba to te "rogi" z hełmu... Nigdy takich nigdzie nie widziałem. Koleś ma fantazje
3827328 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Knot?
Archepunk
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/06/2005 00:04
A ja tam widze knota. Błędy w heraldyce (tarcza i sztandar) i zły sposób mocowania choragwii.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Knot?
Edgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/06/2005 09:39
Rogi faktycznie RACZEJ nie pasują do hełmu w wersji bojowej - choć to takze nie do końca pewnikprzy hełmie kopijnika mogły występowac jako dajmy na to element ...dekoracyjny. Fakt faktem że w tej formie - klejnotu- prędzej pojawiłyby się na turnieju nie w bitwie ale kto tam wie tych rycerzy....
Błędów w heraldyce tarczy nie widze no moze poza tym, że na tarczy zakończenia krzyża są liliowe a nie powinny być .... sztandar wbrew pozorom zawieszony jest DOBRZE. To na filmie "Bitwa pod grunwaldem" wisi Źle. GONFAGON bo to tego rodzaju sztandar powinien mieć głowe figury heraldycznej skierowaną do g\drzewca i tak tu własnie jest a sztandar TEN to własnie Gonfagon Z.N.M.P.Z.N.M.Pw.J.

pozdrawiam

Edgar
Kompania "Landsberg"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Knot?
Archepunk
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/06/2005 16:29
Popatrz na tercze. Kolory sa rozmazane, to ma byc cieniowanie Nie było takiej mozliwości, heraldyka ma jasne zasady, tylko pełne kolory (5kolorów + 2 metale), zgodnie z Berlinen Familliar tarcza ma złe kolory i niewłasciwe ustawienie pól herbowych. Co do choragwii chodziło mi o mocowanie, z tego co wiem nie powinien być owiniety wokół drzewca (wzorem była zapewne Banderia Prutenorum, według Jana Długosza, będąca KOPIĄ).
_________________
My signature is my castle.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36946788 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska