www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 14:03:56
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 3 z 16 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: Techniki walki
monia rycerz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/11/2005 18:53
napiszcie mi coś o tchnikach walki rycerzy potrzebne jest mi to na prezentacje z polakiego maturalną prosze
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/11/2005 20:03
http://arma.lh.pl/ tam troche znajdzieszsmiley


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/11/2005 20:38
Moze sie przydac http://www.bog.org.pl/treningi/eseje/zablocki.html


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
monia rycerz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/11/2005 17:26
dziękuje wam za wszystko napewno przyd się smiley czekam na jrszcze jakieś ciekawostki
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/11/2005 21:22
Reaper!! Mi naprawdę nie chcę się komentować tego co napisałeś, ponieważ osoby czytające mój post określiłyby mnie nie za dobrze.
Powiedziałeś, że w średniowieczu stosowano metodę bum, bum, bęc, bęc. Jest to nie prawda. Mogło to tak wyglądać z racji masy rycerzy i mogło to wydawać takie odgłosy. Na tym kończy się podobieństwo.
Uważasz, że japońskim sztukom nie należy się szacunek z racji wieku? Nie chcę nawet myśleć o tym ile masz lat. To tak jakbyś powiedział, że starszych ludzi nie należy słuchać dlatego bo są starzy. Zacznijmy od tego, że sztuki które są stare mają to do siebie, że były dopracowywane przez stulecia przez praktykę i wybitnie zdolne jednostki.

Ja nic nie mówiłem o robieniu sztuczek z karate w kolczudze. Wspominałem jedynie o aikido. Chłopie w aikido nie ma kopnięć. Jedynie przechwyty i uruchomienia. Nie mówiłem też nic o tym która sztuka jest najlepsza do walk. Każda sztuka jest dobra. Zależy czego szukasz. Jak dla mnie to techniki ze spetz nazu nauczę cię głównie pogardy do ludzkiego życia.
Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2005 07:21
znalazlem jeszcze http://www.bog.org.pl/treningi/eseje/wyjasnienie.html smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2005 07:22
http://www.zsr.lubsko.pl/pablo/samuraje/samuraj_04.html


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2005 07:24
http://www.bog.org.pl/biblioteka/recenzje/zagraniczne/medievalswordsmanship.html


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2005 07:26
i to tyle więcej nie znalazlem smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
monia rycerz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2005 17:38
dzięki serdeczne Czarny Rycerzu dużo mi pomogłeś/łaś
jaeszcze raz dzięki
smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2005 19:14
jak jeszcze cos znajde to napisze smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/11/2005 20:24
fajnie ze wreszcie odpisales. po pierwsze nie napisalem ze ograniczala sie jedynie do tego musisz uwaznie czytac zanim kogos zbesztasz smiley. szczerze powiedziawszy nie wiem jakie wydawali odglosysmiley. ale dalej podtrzymuje ze cos co jest stare nie zasluguje na specjalny szacunek co nie znaczy ze mozna to cos zbesztac .przykladem niedobrych starych rzeczy sa praktyki w stylu wsadzanie dzieci do pieca celem wypedzenia choroby tak z janka muzykanta smiley (odnosnie do staruszek ja tam babci nie pyskuje i nie siadam w tramwajach). nieprzecze kiedys uczylem sie aikido ale nie doszedlem daleko. i wg. mnie zadnen typ walki nie jest lepszy od innego w sensie jakis moralnych wartosci tak naprawde kazda sluzy (prawie w sumie aikido jest czyste defensywne) azeby zadac bol przeciwnikowi , i niestety nie spotkalem jeszcze zadnego karateki (przepraszam za uogolnienie ale nie wiem jak sie nazywaja kolesie co ciwcza wschodnie sztuki walki) nie zmienil mojego zdania na ten temat kazdy z nich poprostu szpanowal tym czego sie nauczyl.:/ a ciosy z pol obrotu w kolczudze to mnei ponioslosmiley btw wyzej wymieniona systema takze wykorzystuje sile przeciwnika w celu sprowadzenia go do parteru. i kurde czytaj nastepnym razem uwaznie co ?
wbrew pozorom naprawde cie szczerze pozdrawiam smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/11/2005 19:16
Stary! Rozmawiamy o walce czy o obrządkach folklorystycznych. Wsadzanie do pieca ... cóż ... z szermierką nie ma to dużo wspólnego. Wiekowe techniki można krytykować w sensie skuteczności, ale nie należy mówić, że się ich nie szanuje. Mozna oczywiście powiedzieć, że nie posiada się szacunku dla buddyjskich mnichów ale uwież mi, że pół minuty rozmowy z Sidhartą Gautamą zmieniłoby twoje zdanie. Obrażając sztukę obrażasz osoby, które ją uprawiają. Nie szanujesz aikido? Dobra! Miej odwagę powiedzieć o tym Ueshibie. A tak propo to skąd ta niechęć? Dla ułatwienia proponuję nocne ćwiczenie. Usiądź sobie na kanapie pomyśl o wartościach, które szanujesz, a następnie spróbuj sobie wytłumaczyć w czym wartości azjatyckich sztuk są gorsze. Z chęcią posłucham do jakich wniosków doszedłeś. smiley Oczywiście nie chcę tu robić za pedagoga.

Każda sztuka walki w Azji bardzo się różni i nie nazywałbym wszystkich karacistami. Nazwy są różne Aikidocy, Judocy, Kendocy itp.

Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/11/2005 18:04
hemm... wzasadzie niechec to wchodnich sztuk walki wziela sie glownie z tlumokow ktorzy to cwicza(od razu mowie ze te tlumoki ktorych ja znam innych nie osadzam) mam do nich szacunek (z naczy do tych innych) ale sie zniechecilem... z tym n ocnym cwiceniem to nie jest glupi pomysl ale w nocy zwykle spie smiley. to bylo tylko porownanie aczkolwiek po powtornym przemysleniu widze ze niezbyt na miejscu, wybacz mam dopiero 16 lat smiley. btw. wlasnie zaczolem sie wkrecac w buddyzm ale w filozofie w kazdym razie przemawia do mnie bardziej niz chrescijanstwo. jedyne z czym sie z toba nie zgadzam to mieszanie walki europejskich rycerzy ze wschodnimi sztukami walk , rozumiem ze jak ktos chce to moze sie rozwijac w walce na wielu plaszczyznach ale nie powinien tego mieszac w polu bitwy. bo idac tym tropem (udoskonalania walki na turniejach itp) mozna dojsc do tego do czego ja z kumplem na lekcjii historii mianowice ostrzale z granatnikow rzymskiego testudo smiley ale to taka ciekawostka ale nauczycielka bylo zywo zainteresowana smiley
Jowsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/11/2005 11:45
Nic się nie stało! Jesli interesujesz się filozofią to polecam zen, Konfucjonizm nie za bardzo (są to bardziej teksty socjologiczne i polityczne), filozofie indyjskie w tym założenia jogi, teorię karmy w buddyzmie i książki opisujące życie Wszystkich Budd, przy czym w szczególności Gautamę. Na religiach tybetańskich za bardzo się nie znam. Interesujące są również teorie japońskie związane z Hara i Ki (filozofia z aikido). Techniki służb specjalnych sobie odpuść i tego typu techniki bo wypaczą ci umysł. Bardzo polecam medytacje.

Dobrze poddaję się! Czas mi zamilknąć i udać się na wschód, aby tam spędzić ostatnie godziny mego życia w drodzę ku białym wybrzeżom Valinoru. Zabiorę ze sobą moją zbroję, katanę i wiernego rumaka. potomstwu powierzę ckm, granatnik i komplet rzymskich włóczni.

Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/11/2005 18:51
coz szkoda ze sie juz poddajesz w sumie nie rozumiem czemu sie poddajesz ... w koncu sie nie bijemy (jeszcze smiley ) ale przynajmniej byla ciekawa konwersacja bo wreszcie gadalem z kims kto ma inne poglady
Che
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
Woj
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/11/2005 16:10
Witam wszystkich. Zarejestrowałem się, ponieważ zainteresowała mnie ta wymiana poglądów na temat technik walki. W dużej części zgadzam się z samyasem. Nie wiemy tak naprawdę jak wyglądały średniowieczne techniki walki. Dlatego też jeśli dodamy coś od siebie (a każdy to chyba robi) to nie stanie się nic złego (i nikt nie będzie mówił, że to niehistoryczne). Jeśli zaś dodamy coś od siebie co jest bardzo skuteczne (to od siebie można zaczerpnąć skądkolwiek) to też nic się nie stanie. Zresztą nie wierzę w to, że średniowieczni rycerze ograniczali się co do ruchów - oni także dodawali do walki wymyślone przez siebie techniki. Jeśli dokładnie nie znamy średniowiecznych technik walki, to ograniczanie się do tych co znamy staje się również "niehistoryczne". Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez Woj dnia 15/11/2005 16:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2005 16:43
Dzięki Ci!! Odnalazłem poczucie zrozumienia w twych słowach!! smiley
Chciałem ponadto zauważyć, że panowie filmowcy chyba też mają problemy z techniką. Czy ktoś oglądał Pieśń Nibelungów? (Niedawno nakręcony). Walczący skaczą tam trochę jak szpadziści, a jedna z bohaterek walcząca włócznią rusza się jak mnich z Shaolin. Swoją drogą zastanawiam się skąd techniki szermiercze w takich produkcjach jak The Lord of The Rings. Jaką techniką posługuje się Vigo Mortensen? Ciekawe prawda? Z czego korzystano i dlaczego z tego?

Tak propo powstaje film mający być połączeniem Władcy Pierścieni i Wiedźmina. Sceny batalistyczne mają być kręcone w Borach Tucholskich. Będzie się można wkręcić na kaskadera pod warunkiem, że posiada sięsprzęt. Oczywiście za darmo. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2005 16:50
O ciekawe...smiley a tak przy okazjii jestes kolejną osobą która porownoje fantasy z RR.Ludzie to nie jest to samo...smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Techniki walki
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2005 16:56
Chłopie!! A na czym bazuje fantasy? Na średniowieczu. Fantasy kiedyś to było wykorzystywanie wątków mitologicznych w powieściach osadzonych w realiach średniowiecznych. Zmieniło się to trochę od Howarda i Tolkiena. Ja zresztą nie porównywałem niczego do niczego tylko rozważałem pochodzenie źródeł technik.
Dlaczego nikt tu prawie nie piszę? Ludzie! Nie macie niczego do powiedzenia??
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 16 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Skocz do Forum:

36944487 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska