www.GazetaRycerska.pl
 Maj 02 2024 20:40:01
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor skóra na buty
sarii
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/04/2005 16:35
Mam drobn problem. Potrzebuje na gwałt( baaardzo szybko..) skóry na buty. nie liczac tego, ze nie mam jescze wykroju takowych. Ale chodzi mi o to, gdzie mozna kupic we wrocławiu najlepiej świłska skóre, dosc gruba, tylko tak zebym nie wydała na to formtuny. Bardzo pilne...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
p911
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/05/2005 19:10
[quote:97d030a02b="Druid"]Według mnie najleprze są cisowe łuki. A gzie go możecie znalełą w okolicach Warszawy i Bydgoszczy to nie wiem bo jestem ze śląska i nie miałem problemu żeby znalełą drewienko. NOm ze zrobieniem pierwszego łuku miałem troche problemu (z dobrą ciąciwą zresztą też)[/quote:97d030a02b]

a skad bierzesz cis? przeciez jest pod ochrona?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: skóra na buty
Dagobert
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2006 13:21
Hmm co mają łuki do skóry na buty nie wiem. Sarii musisz trochę pochodzić po sklepach z materjałami, możesz też sama spróbować wygarbować skórę, bo kupić surową od rzeźnika to nie problem gorzej już z garbowaniem W ostateczności możesz spróbować znaleść interesującą cię skórę w sklepach z tanią odzieżąsmiley. W brew pozorom można tam nieraz znaleść ciekawe materjały za rozsądną cenę.
PS. Też jestem z Wrocławia smiley Pozdrawiam


"Jeśli nie jesteś w stanie poświęcić życia dla swoich marzeń, to nie jesteś ich wart."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: skóra na buty
Lee177
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2006 19:53
Ja bym powiedział, żebyś w ostateczności kupił fartuch spawalniczy, jak jest ze skóry to napewno jej starczy na butysmiley, popytaj u znajomych może ktoś mógłby ci dostarczyć taki fartuch, ale to ostateczność, aczkolwiek skóra z niego jest dość gróba i jak już mówiłem jest jej tam sporo.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: skóra na buty
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2006 20:04
Mozna tez sprobowac inaczej. Pochodzic po lumpeksach i poszukac jakiegos plaszcza/kurtki skorzanej. Niekiedy kupisz dosc dobry plaszczyk/kurtke doslownie za grosze.
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: skóra na buty
Msciwoj_Slavia
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2007 10:40
Witam
zeby zrobic dobre buty potrzebna jest odpowiednio twarda skora na podeszwe najlepiej ok 5mm grubosci, jako ze skora zawsze sie "ubije" dobrze jest dac 2 warstwy, podeszwe dobrze jest utwardzic pokostem lnianym nieprzyjmuje ona wody i robi sie twardsza, nie polecam wosku pszczelego do podeszw zrobia sie miekkie pod wplywem ciepla i za jakis czas napewno trzeba bedzie je wymienic albo kupic nowe butki, teraz skora wlasciwa na buty, najlepiej by byla ona garbowana roslinnie, grubosc minimum 1,8-2mm takiej niekupisz raczej w lumpeksie, teraz dlaczego roslinna poniewaz jest bardziej historyczna ale pomijajac ten aspekt, w skore nalezy wcierac jakies tluszcze by ja zabezpieczyc przed woda chromowki nie sa chlonne, ja np swoje butki zabezpieczylem pokostem lnianych dobra sprawa bo niema mozliwosci by skora przeciekla nawet gdy chodzi sie w wodzie po koloana (wolin 2006smiley) jest tylko 1 minus skora robi sie twarda jesli ktos ma krotkie buty to niezbyt to przeszkadza ja natomiast mam dlugie kozaki Nowogrodzkie wiec teraz sie mecze z zalozeniem i zdjeciem czasem ta czynnosc zajmuje mi 10minsmiley
Blagam nierobcie sobie butow z futerek zwierzecych bo az cos sie robi gdy widzi sie "czlowieka nutrie albo owieczke" Lepiej zainwestowac pare groszy i kupic pozadne buty niz samemu eksperymentowac bo mozna stracic material i podsumowujac koszta wyjdzie na to samo albo jeszcze drozej niz zamowienie butow, no ale jesli juz ktos sie za to bierze niech zdejmnie sobie najpierw z nogi wszystkie wymiary, pozniej wykroi podeszwe nierobcie szerokich bo popsujecie buta podeszwa musi byc ciut dluzsza niz stopa ale napewno nie szersza, jak wykroicie podeszwe zrobcie sobie forme buta z papieru nanoszac na to wszystkie wymiary, zrobcie dziurki na obwodzie podeszwy rowno co 5mm jakies 3-4mm od krawedzi podeszwy, pozniej liczba dziurek musi wam sie zgadzac z wykrojem buta (z tym ze na wykroju powinno byc minimum o 2 dziurki wiecej miejsce na laczenie skory ale to juz wszystko zalezy od rodzajubuta i od tego w jaki sposob jest on laczony) jesli wszystkie wymiary sie zgadzaja i mamy gotowa forme na kartce papieru to wycinamy sobie buta no i tu teraz mala rad nie robmy tego odrazu z wlasciwej skory by nie marnowac materialu!!! kupmy jakis skaj czy inna sztuczna skore i zrobmy z tego bucika na poczatek, pszyszyjmy do podeszwy i przymierzmy jesli wszystko sie zgadza mozna ciac z wlasciwej skory i zrobic swojego pierwszego bucika jesli nie to naniesmy poprawki na forme gdzie niegdzie moze trzeba dodac pare cm a gdzie indziej ujac by nie robily nam sie jakies faldy i zwaly bo to brzydko wyglada but powinien byc dopasowany do stopy i nogi!!! jesli nanieslismy poprawki czynnosc powtarzamy jesli dalej jest cos zle to znowu poprawki.... i tak az do skutkusmiley samo uszycie buta niejest wielka filozofia ale zrobienie odpowiednio dopasowanej formy niejest takie proste
Pozdrawiam
Mściwój


POST 2:
P.S skore lepiej kupic w jakiejs garbarni powinna byc ona garbowana roslinnie i licowana!!! niestety czesto w garbarniach trzeba wziasc caly plat a to ma kilka metrow wiec szukajmy u jakis rzemieslnikow moze odsprzedadza nam kawalek jaki nam trzeba na zrobienie buta albo zrzucmy sie w kilka osob i kupmy caly plat smiley jesli zostanie wam skory to nawet lepiej bo skora jest przydatna i zawsze na cos mozna ja wykorzystac smiley


www.kram.slavia.prv.pl

ZAPOZNAJ SIE Z MOJĄ OFERTĄ

Edytowane przez Kordeus dnia 30/01/2007 11:18
3559136 www.kram.slavia.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: skóra na buty
wyvern
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/05/2007 19:16
z tego co slyszalem to we wro na mickiewicza gdzies jest jakas hurtownia, ale to tylko zaslyszanesmiley
2293454 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: skóra na buty
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 08/05/2007 20:06
Co prawda nie jestem z Wrocławia tylko z Bydgoszczy, ale wystarczyło wpisać w google "Wrocław skóry" i już mamy wiele pozycji, gdzie można takowe otrzymać...
Pozdrawiam


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

37006609 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska