www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 27 2024 14:37:22
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ubiór
Autor Templariusze
Travis
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/02/2012 17:31
Witam, od niedawna zainteresowało mnie średniowiecze oraz współczesne odtwarzanie bractw rycerskich. Kilka dni temu uszyłem strój a la templariusz i chciałbym się od was dowiedzieć czy mógłbym z takim strojem próbować się gdzieś dołączyć do bractwa.

[img]http://i39.tinypic.com/34oesmx.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/02/2012 18:10
Do bractwa dołączyć możesz bez stroju to co wyżej pokazałeś chciałbym mieć na larpa nigdy nie chce mi się robić wypasionych pasujących strojów
nie można za dużo powiedzieć ale na pewno paski, kaletki odpadają reszta zależy od tego z jakiego materiału kroju i co to jest bo słabo widać co jest co.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
Travis
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/02/2012 18:44
Kaputr z lnu a te a la cotte z wełny, no paski to kicz ale dopiero rozpoczynam przygode z rycerstwem.Mam gacie,koszule i czarne nogawice sznurowane do pasa, buty z grubej brązowej skóry tyle że bardziej wyglądają na wikingowskie, ponieważ nie mają czubów ;/. Dołączając do bractwa chciałbym poczuć klimat, więc strój pomoże mi w tym.. no i tak po zatym głównym celem są także ZDJĘCIA - ponieważ jestem fotografem z zawodu smiley

Edytowane przez Travis dnia 28/02/2012 18:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/02/2012 23:22
Na kaptur polecałbym naszyć wełnę na wierzch, a jasny len zostawić jako podszewkę (swoją drogą biała podszewka zawsze ładnie wygląda).
Usunąłbym akurat ten krzyż z tzw. Cotte lub zmienił bym go, zmniejszył oraz doszył poprawniejszą wersję krzyża w okolicach klatki piersiwej (tylko nie pamiętam czy po lewej czy prawej stronie) i samą szatę trochę skrócił o kilka cm (ale to już moje zdanie). Rękawy wyglądają ok. Paski - wiadomo - do zmiany. Buty też do zmiany (muszą być szyte na wywrotkę - a na zdjęciu trudno to zweryfikować). Ogółem do celu jesteś bliżej niż dalej, ale to i tak duży sukces jak na osobę początkującą, ponieważ widać, że mniej więcej wiesz od czego zacząć smiley

Nie wiem jak z nogawicami (wyglądają bardziej jak spodnie i są strasznie luźne [poza tym nie wiemy jak dokładnie wyglądają]). Podeślij zdjęcia koszul, gaci i nogawic.
Szukaj bractw datujących się na XII-XIII wiek (tak samo butów i pasków). Widocznie ten okres cię najbardziej interesuje.


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz

Edytowane przez Adrian dnia 28/02/2012 23:39
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
Paladynek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/02/2012 08:39
Ile czasu pracowałeś nad tym strojem?


"Wolał krew mężnie przelać,niż życie ocalić"
Epitafium Zawiszy Czarnego(1370-1428)

Chorągiew Ząbkowska!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
Travis
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/02/2012 19:17
Wielkie dzięki za informacje smiley
O koszule gacie i nogawice pytałem miejscowych historyków i stwierdzili że są ok w przeciwieństwie do butów które maja zły wykrój. Odnośnie stroju to jeszcze dużo pieniędzy pójdzie i dużo czasu by uzupełnić sie w prawidłowy ubiór.

Do Paladynek
Wiem że cię śmieszy ale nie ma co się dziwić, kaptur i te na podobe cotte uszyłem w ok. 3 godziny. To było moje pierwsze szycie.. no ale kiedyś trzeba zacząć. Tak więc zamiast kupywać materiały i szyć, lepiej zebrać pieniądze na prawidłowe gotowce smiley

Dzięki za porady.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
urbaniakd
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/02/2012 22:16
Ale za to jak sam sobie uszyjesz ręcznie i historycznie to w tedy ma człowiek większą satysfakcję z zabawy, no i jest oszczędność. Chyba że ktoś naprawdę ma mało czasu lub dwie lewe ręce i sporo kasy to można kupować gotowce. smiley


Od chwili tej do końca świata,
...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
my, wybrańców garść,
...kompania braci
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
Paladynek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/03/2012 07:36
Mnie nie śmieszy tylko się pytam bo całkiem ładnie wyszłosmiley
Chociaż na pierwszy rzut oka to to wygląda jak assasyn.


"Wolał krew mężnie przelać,niż życie ocalić"
Epitafium Zawiszy Czarnego(1370-1428)

Chorągiew Ząbkowska!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/03/2012 23:09
Zamieść normalne zdjęcie. Ale z tego co widzę to nie za różowo.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
Sir Dominicus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/03/2012 19:44
Heh na pierwszy rzut oka rzeczywiście wygląda jak EzioTemplariusze nie nosili kaletek, pasy jakieś kiczowate,opończa chyba z lnu no nie?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
norcross
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/08/2012 11:55
Jak dla mnie - bez urazy - ale zmasakrowałeś strój Templariusza. Do tego stopnia, że nawet nie wiem, od czego zacząć.

Może od tego, że w średniowieczu kolor biały był drogi i trudny do uzyskania, dlatego to, co my nazywamy białym, to był bardziej kolor naturalnej wełny.

Po drugie, Templariusze mieli dwa zestawy strojów - mówi nam o tym reguła. Rozumiem, że chciałbyś zacząć od stroju cywilnego. Więc tutaj mamy albo cotte cywilne, wełniane, o kroju zbliżonym jak na Twoim rysunku, ale bez kaptura, z bocznymi klinami, na to płaszcz wełniany lub lniany, wiązany pod szyją. Pasek wąski, mogą być nabijki. Kaletki jak najbardziej były, ale innego kształtu. Komplet lnianej bielizny, do tego nogawice i buty nie wiązane.

Zamiast cotte cywilnego dopuszczane były habity, ale nie wyglądały tak, jak na tym rysunku - nie miały rozcięcia z przodu, miały długie, szerokie rękawy i kaptur.

Na stroju cywilnym nie noszono krzyża! Krzyż widniał na cotte bojowym i na płaszczu.

Uff... Możesz pytać, jakby co - pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
Prezes18
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/09/2012 19:50
Witam gdzie można kupić ubiór templariusza ale nie bojowy tylko taki codzienny ???
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Templariusze
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/09/2012 08:37
norcross
po pierwsze uogólniasz. Słowo templariusz oznacza rycerza-zakonnika, półbraci, , polipoli, serwantów, familiantów zakonu. Sprecyzuj którego opisujesz.
Po drugie. Oświeć mnie jaka jest różnica między habitem a cote? smiley


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 21/09/2012 08:40
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36960451 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska