www.GazetaRycerska.pl
 Maj 19 2024 23:43:15
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ubiór
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Ładny komplet :)
Zixodis
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/02/2006 22:46
Witam.Jestem tu nowy i mam pytanie.Mam KAPTUR typu opończa i nie wiem co by do tego dorobić,żeby mieć przyzwoity komplecik.Średniowieczem interesuje się od niedawana więc nie znam sie za bardzo na tym.Nabardziej by mi pasowało coś na wzór stroju banity z ok.XIII w.Dziękuje za wszelkie odpowiedzi smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Blazej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 26/02/2006 20:53
Jak kaptur oponcza to zbierz jeszcze lniana koszule, welniane nogowice skorzane buty i jescze cos ale nie pamietamsmiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/03/2006 18:50
Pasek.. Pasek... obowiazkowo pasek. tylko nie wojskowysmiley Najlepiej kupic u kogos pas skory, i sprzaczke z odpowiednim datowaniem. Mozna tez kupic kompletsmiley
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/03/2006 19:43
hmm moze jakiś płaszcz wełniany by ci sie przydał


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/03/2006 14:36
Wiecie uwazam ze plaszcz kaptór i pasek to nie jest caly strój... Jak sie zdecydujesz co chcesz odtwarzac to kup/uszyj od razu caly stroj z tego okresu


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
gosiasta
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2006 18:22
nie od razu Krakow zbudowano, mi sie wydaje ze uszycie plaszcza, to i tak spory wydatek jak na jeden miesiac, ja bedac kobieta (a bycie dama jest jakby nie bylo znacznie tansze niz rycerzem czy lucznikiem) kompletowalam stroj przez kilka miesiecy (a i teraz po kilku latach uwazam ze jeszcze nie mam wszystkiego smiley



When night does not give way to day.
And children are to scared to play.
Abandon hope, embrace despair...
You're destined for my dragon's lair
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2006 18:28
Płaszcz na końcu, w tym się podróżowało albo stało na warcie w zimne nocki a nie chodziło na co dzień.
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
fasola466
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/06/2006 14:21
Co do Gosiastej, to nie wiem, czy wydatki na bycie damą są mniejsze, chyba, że musi walczyć. Mężczyzna musi kupić całe uzbrojenie.Jednak sam strój jest o wiele tańszy niż kobiecy,


Bij żeby zabić
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/06/2006 14:53
podsrawa sa buty ( zeby w glanach , czy trampkach nie biegal :upsetsmiley koszula i nogawice !! reszte moze dobierac stopniowo a w takim podstawowym stroju nikt go nie wysmieje ! Skoro to ma byc jego poczatek
Pozdrawiam


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/06/2006 15:58
Ja sadze ze go wysmieja. Przydala by sie jakas szata spodnia, bo w samych gaciach i koszuli to nikt nie latal, no chyba ze bylo goraco. No i oczywiscie pasek. To podstawa i obowiazek.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/06/2006 17:28
Heh.. Z tego co slyszalem to wprowadzili na Grunwaldzie zakas ganiania w samych gaciach i koszuli, więc nie polecam ;-p Ja bym się w takim stroju za nic na zadnej imprezie nie pokazal;-p


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/06/2006 18:01
Sluchajcie zaowazcie ze on zaczyna jeszcze nic nie ma a wy juz o szacie niech ma najpierw podstawe a i tak na poczatek nie bedzie pelnoprawnym i pewnie w ciagu miesiaca pierwszego nigdzie nie pojedziejesli wogole w tym sezonie . A gdy juz bedzie mial gacie koszule buty nogawice moze myslec o pasie smiley i szatach !! W takiej kolejnosci powinien wg, mnie sie obszywac . A wielu wlasnie dziala wg zasady pierw zbroja i dopiero koszula !! A co do Grunwaldu i zasad i wymogow wprowadzanych na nim ... to mysle tylko tyle " wiele uroku , a co za tym idzie uczestynikow straci ta impreza "


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus

Edytowane przez Jarema dnia 20/06/2006 18:04
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/06/2006 20:27
Sory, ale pieprzysz glupoty. Sztata spodnia to podstawa( ja przelom XIV/XV jest to dublet, i podam go jako przyklad). Dublet mial KAZDY. Czy byl to chlop, mieszczanin, czy krol, wszyscy mieli dublet. Roznily sie jakosci materialu wykonaniem etc. W samych nogawicach i koszulinie nie ganial nikt. Jesli komus zalezy na Odtwarzaniu historii, nie pokaze sie nigdzie tylko w samych gaciach i koszuli. Bo tak nie bylo. A ze na niektorych imprezach pozwalaj tak chodzic... coz.. taka impreza nie moz byc nazwana historyczna. Dalej kwestia paska. o Pasku trzeba pomyslec najwczesniej,. bo trzeba go zamowic, a wiadomo ze rzemieslnicy maja rozne terminy. i tu cie musze Jarema uswiadomic. kto nie mial paska, sam siebie hanbil. Chodzenie bez paska bylo uznawane za wstyd, dlatego tez m.in przed egzekucja skazanego zabierano mu pasek. Zeby go schanbic.a zasady wprowadzone na grunw sa po te, zebyy impreza byla historyczna, i nie lataly tam zadne mroki w gaciach i koszuli tylko.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"

Edytowane przez Kordeus dnia 20/06/2006 20:30
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/06/2006 20:19
Witam
Przeczytaj uwaznie co wczesniej napisalem !! Jeasli uwazasz ze latanie w bublecie jest najwazniejsze w odtwarzaniu historii to dziwne ! Pozdrawiam wszystkich w dubletach bez gaci butow koszuli itd. A i tak juz na zaaden turniej nie pojedzie w tym sezonie wiec ma czas na dublet zanim zamowi zanim mu zrobia troche potrwa a i koszt to nie jest znow taki maly smiley A co do historycznosci Grunwaldu to czy litwini , tatarzy i reszta wszywcy biegali w 1410 r w plytach i w pelni opancetrzeni ? To ciekawa historia bo mi sie caly czas wydawalo ze to troche inaczej wygladalo smiley Jak widac czlowiek cale zycie sie uczy
pozdrawiam


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/06/2006 20:41
A kto pisze ze Grunwald jest w pelni historyczny? Ja napisalem ze zdąza do historycznosci..... A swoją drogą piszecie ze nogawice i koszula wystarcza... Czy ktos z was lata w samych nogawicach i koszuli? Jeszcze gdybys napisal ze gacie i koszula...ale nogawice? To by byla impreza +18 ;-p Nie rozumiem slów "on dopiero zaczyna a wy juz mówicie o szacie" Szata wierzchnia tj. podstawowoy strój.. Cos w czym mozesz sie pokazac na turnieju;p


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/06/2006 20:42
ja tez sie przez cale zycie ucze, i widze ze u ludzi twojego pokroju nie wolno zdawac sie na domyslnosc czytajacego tekst. Wiec napisze Ci jeszcze raz, i postaram sie zrobic to tak zeby twoja wyobraznia nie musiala sie za bardzo wysilac.Na XIV/XV w. podstawowym ubiorem jest:
-koszula lniana
-Nogawice
-onuce
-Dublet(szata spodnia)
-buty
-pasek(obowiazkowo)
-przydala by sie jakas sakiewka albo torebka
-obowiazkowo nakrycie glowy (moze byc np. czepek lniany, czapeczka filcowa, albo kaptur)
-szata wierzchnia(np. kabat, na imprezach o wysokim poziomie staje sie to standartem).
I co ty mi tu za glupoty i litwinach wygadujesz? Czy to jest dzial o uzbrojeniu?Czy ja cos o uzbrojeniu pisalem? Co ty tu za przyklady przytaczasz z kosmosu? A w odtwarzaniu histori najwazniejsze jest wlasnie wierne trzymanie sie histori(wiem, dla Ciebie moze to byc ciezkie do zrozumienia), a latanie wylacznie w gaciach i koszuli wiernym trzymaniem sie histori nie jest.



"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/06/2006 20:50
i to co napisal Kordeus jest takim standardem na powiedzmy 1 sezon... później muusisz zrobic jeszcze plaszczyk, Jopule , i powiedzmy torbę pielgrzymią...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/06/2006 23:34
No i potwierdziles to co posalem , szata owszem ale nie bez butow gaci koszuli itd ,i caly czas to pisze a Ty na okroglo swoje
PS co mialo znaczyc ludzie mojego pokroju ?


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/06/2006 00:46
Jesteś chyba jakiś ograniczony. A czym według Ciebie jest szata?
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ładny komplet :)
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/07/2006 01:37
Jesteście wszyscy genialni...Nie można tak przestraszyć hcłopaka straszliwym ultrastwem na wejściu , niech na początku troche "pomorczy" a potem sam zobaczy, zrozumie, co to znaczy odtwarzanie historii. Jako łucznik tez musze mieć stroj męski i musze przyznać,ze jest strasznie na odpierdziel zrobiony, bo mam buty łucznicze, spodnie z klaka, koszule i pasek, oczywiście płaszcz,ale to uzywam do wszytskiego. W tym stroju pokazyje sie bardzo rzadko,ale zdaje mi sie ,ze to strarczy...nie ma z reszta róznicy, ja się skupiam na kieckach. A jesli o pasek chodzi, to moj pas jest tym, którym mnie ojciec w dzieciństwie lał smiley a własciwie straszył i jets to najfajniejszy pas jaki do tej pory widziałam smiley
4868976 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

37117027 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska