www.GazetaRycerska.pl
 Maj 20 2024 03:57:22
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ubiór
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: koszta...
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/10/2006 19:10
O Mardinusie bylo na forum. Poszukaj.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: koszta...
Madeleine
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/10/2006 18:57
Ano właśnie- kolega pyta o koszta STROJU czy koszta uzbrojenia? Bo to dwie zasadniczo różne sprawy.
Na uzbrojeniu się nie znam kompletnie z racji płci, co do stroju to mogę powiedzieć że jeśli zamierzasz odtwarzać postać rycerza to raczej przeznacz na sam strój 2 tys. złotych polskich. Choćby dlatego że rycerz należał do wyższej warstwy społecznej i raczej nie chodził w lnie tylko w suknie, wełnie, jedwabiach i tym podobnych. Przy stole też nie zasiadał w zbroi tylko w wierzchniej szacie która informowała wszem i wobec o jego pozycji społecznej- czyli np houppelande z sukna lub jedwabiu. To samo się tyczy butów i dodatków do stroju.
Nie wspomnę już o kosztach konia, stroju na konia, kosztach namiotu rycerskiego (namioty rycerzy były z reguły jedwabne i wystawne), kosztach pocztu rycerskiego i innych, pomniejszych wydatkach.
Czy na pewno chcesz odtwarzać postać rycerza? Pytam, bo może Cię na to stać, ale jeśli nie to przemyśl jeszcze raz tę kwestię.

Edytowane przez Madeleine dnia 26/10/2006 18:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: koszta...
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 26/10/2006 20:20
Madeleine napisał/a:
Ano właśnie- kolega pyta o koszta STROJU czy koszta uzbrojenia? Bo to dwie zasadniczo różne sprawy.
Na uzbrojeniu się nie znam kompletnie z racji płci, co do stroju to mogę powiedzieć że jeśli zamierzasz odtwarzać postać rycerza to raczej przeznacz na sam strój 2 tys. złotych polskich. Choćby dlatego że rycerz należał do wyższej warstwy społecznej i raczej nie chodził w lnie tylko w suknie, wełnie, jedwabiach i tym podobnych. Przy stole też nie zasiadał w zbroi tylko w wierzchniej szacie która informowała wszem i wobec o jego pozycji społecznej- czyli np houppelande z sukna lub jedwabiu. To samo się tyczy butów i dodatków do stroju.
Nie wspomnę już o kosztach konia, stroju na konia, kosztach namiotu rycerskiego (namioty rycerzy były z reguły jedwabne i wystawne), kosztach pocztu rycerskiego i innych, pomniejszych wydatkach.
Czy na pewno chcesz odtwarzać postać rycerza? Pytam, bo może Cię na to stać, ale jeśli nie to przemyśl jeszcze raz tę kwestię.


Nic dodać, nic ująć. "Bycie rycerzem" jest bardzo popularne, ale większość tych rycerzy ma poprostu pełną płytę, a stroju i namiotu nima.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: koszta...
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/12/2006 10:49
Madeleine niestety ma tutaj racje jeśli chodzi o strój ,a zwłaszcza wyższych warstw społecznych. Powiem Ci tylko tyle ,że nie porwałem się na nic wyżej stanu średniego mieszczaństwa i puki co mój strój jest wart około 5000 plz a szyte wszystko wyłacznie mam z wełny i lnu (oczywiście bootki i pasek, torebka i inne elementy nie są z wełny smiley, ale wchodzą w skład stroju. Na sam płaszcz z 3/4 koła poszło 10m sukna smiley, dublet po 2m sukna i płotna, nogawice około 2m wełenki i lnu, robe 4 m wełny i lnu, bielizna (koszula, braie, coif) 4 m lnu, baghat 0,70m filcu wełnianego i lnu,
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

37118790 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska