www.GazetaRycerska.pl
 Maj 20 2024 02:48:27
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ubiór
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor buty woja
szczerbiec
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 11/11/2006 21:40
Witka . ostatnio zinteresowałem sie Rycerstwem i najpierw chciałbym zacząc kompletowac jakis stroj we wrześniu rok temu byłem w biskupinie , i tam byli roznego typu wojacy , i chciałbym mieć takie uzbrojenie jakie oni mają. Najpierw chciałbym sobie zrobic buty mam duzo skóry czarnej szyc umiem bardzo dobrze. (choc mam 14 lat ;d) i czy mozecie mi pomóc czy macie jakies wykroje takich butów ?? albo cos , z góry dzieki i pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 11/11/2006 22:01
szczerbiec napisał/a:
Witka . ostatnio zinteresowałem sie Rycerstwem i najpierw chciałbym zacząc kompletowac jakis stroj we wrześniu rok temu byłem w biskupinie , i tam byli roznego typu wojacy , i chciałbym mieć takie uzbrojenie jakie oni mają. Najpierw chciałbym sobie zrobic buty mam duzo skóry czarnej szyc umiem bardzo dobrze. (choc mam 14 lat ;d) i czy mozecie mi pomóc czy macie jakies wykroje takich butów ?? albo cos , z góry dzieki i pozdrawiam


Hmm w Biskupinie mogles widziec roznych "wojow", takich historycznych i takich fantazy. Powiedz konkretnie jaki okres cie interesuje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 12/11/2006 00:06
No i raczej na wczesne średniowiecze, to czarna skóra jest niebardzo.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
szczerbiec
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 12/11/2006 13:09
hmmm , no niewiem jestem jeszcze takim totalnym noobem , hmm , kurcze niewiem jaki to był okres , Oni mieli hełmy z nosalem , na to kolczuga , tarcza okragła i miecze jedno ręczne , mozna było sie przebrac i walczyc na takiej małej arenie , , bardzo mnie to wciągneło
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/11/2006 17:24
Witam

Drogi szczerbcu weź se najpierw ciuszki uszyj a bez butków można też łazić. Co do tej twojej skóry to mi się zdaje jest ona chemicznie garbowana czyli nadaje się na śmietnik. Najlepiej jest butki zamówić bo i skóra tania nie jest a jak to mają być twoje pierwsze to napewno nie wyjdą tak jakbyś chciał i szkoda by było zmarnować trochę kasy.

Pozdrawiam


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
szczerbiec
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 13/11/2006 18:51
Witka , w Biskupinie , walczyłem w zbroi Wikinga , bardzo mi sie to spodobało , mozecie mi podac jakies stronki o wyposazeniu wikingów ?? , po pierwsze musiałbym sobie zrobic kolczuge , potem hełm tarcze , no i mieczyk , i tu pytanie , czy wiecie jak mozna zrobic miecz wikinga jednoreczny ?? bo na allegro idą po 5-7 stówek a tyle nie mam smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/11/2006 09:48
A co maj wspólnego miecz z butami. Poza tym pytanie o robienie miecza już jest.
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
Msciwoj_Slavia
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2007 00:48
buty najlepiej zamowic u kogos, co do mieczy wsrod wikingow byly tylko jednorecznesmiley radze najpierw skompletowac pozadny stroj a pozniej brac sie za uzbrojenie, kazdy z czasem zrozumie czemu tak jest lepiejsmiley
Poprostu pozniej dochodzi sie do wniosku ze jednak ma sie sporo mrocznych rzeczy, kupowalo sie tanio, na allegro od niewiadomo kogo, rzeczy ktore niemaja nic wspolnego z historia itp. wiec pozniej czlowiek sie tego pozbywa i kupuje nowe wydajac 2 razy pieniadze. lepiej postarac sie o pozadny stroj a pozniej np przez rok lub wiecej kompletowac bojowke, kupic sobie jakis pozadny helmik wzorowany na znaleziskach, w tym czasie dlubacz kolczuge, pozniej mieczyk choc mniejszym wydatkiem jest toporek szczegolnie polecam go mlodym i niedoswiadczonym wojom bo szkoda by nowy miecz w takich dloniach szybko sie zlamal z powodu slabych umiejetnosci smiley
P.s warto ciuszki szyc recznie i samemu, lepiej wolniej a pozadnie
Pozdrawiam
Mściwój


www.kram.slavia.prv.pl

ZAPOZNAJ SIE Z MOJĄ OFERTĄ
3559136 www.kram.slavia.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
MarcinSSj
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/08/2007 16:20
P.s warto ciuszki szyc recznie i samemu, lepiej wolniej a pozadnie[quote] Ja jestem właśnie w trakcie jak to trafnie napisał Msciwoj_Slavia "dłubania kolczugi' (bo praca to niezwykle żmudna a i strasznie wkur.... jak to się pierwszy raz robi) a co do szycia ciuszków też chętnie bym spróbował i tu moja serdeczna prośba do ludzi doświadczonych w tej dziedzinie o pomoc chodzi mi głownie o wzory i kroje stroju dla "wcześniaka" 1. Polanin ( w ostateczności Wiślanin) z XIII-Xw. 2. Rusin Kijowski z X/XIw.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/02/2008 19:06
Witam
Chce zajac sie wczesnym sredniowieczem, ludami polnocnymi, wikingowie i tp. jesli ktos zna jakies kroje butow i (lusmiley ciuchow bylbym wdzieczny za wszelakie linki i tp smiley
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/02/2008 21:08
www.freha.pl - nikt ci gotowców nie będzie podsyłał..


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
grifter
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/10/2008 22:25
jeśli idzie o miecze wikingów to mam znajomego który tanio robi w kowalstwie. Miecz uzytkowy jednoręczniak koszt 170 zeta. Wikingów chodza bodajże za 230 zeta. Gość jest z okolic radziejowa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
Bulgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/10/2008 01:19
Polanin-Wiślanin z XIII-X w.? nie ma żadnej ostateczności...
Rusin Kijowski...hmm Rusin to rusin a w tym datowaniu raczej zbliżony do większości plemion Polańskich jeśli chodzi o wygląd i uzbrojenie.


Gdy piach juz poczuł smoczy kil, Wilków wściekłość wzieła górę, Normanów setki dały życie, a Thorleif-łeb i skórę.

Voda je pro sedlaku a pivo je pro bojovniku!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
jaczemir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/10/2008 22:33
a propos czemu nie było czarnej skóry w średniowieczu??nie bardzo rozumiem
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/10/2008 08:55
Czarny barwnik wynaleziono bardzo późno i był naprawdę drogi. Na przełomie XIV/XV wieku czarna barwa właściwie istniała na dworze Władysława Jagiełły i wśród najbogatszej szlachty (zwłaszcza związanej z dworem królewskim). Dla przykładu czarny kolor (a dokładniej nogawice w tym kolorze) w który Ford ubrał Krzyżaków w filmie "Krzyżacy"w Zakonie był zabroniony. Znamionował ludzi bardzo bogatych, w pewnym sensie był symbolem rozrzutności.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 27/10/2008 09:11
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
jaczemir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/10/2008 13:50
ok, ale czarne zwierzęta z których używano skóry już wtedy istniały?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/10/2008 15:39
Czarne zwierzęta czyli jakie na przykład ?


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
Korczak
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/10/2008 15:56
Krecik...
Jaczemirze żadne zwierze choćby nie wiem jak czarne miało futro nie będzie "pod spodem"(pozbawione włosów - jak to wygarbowana skóra) czarne. Ogól czarnego kota (tylko hipotetycznie , broń cię Panie Boże golić kota) to przecie nie czarny będzie a różowy.


Żeby się zabawić,
trzeba kogoś zabić...

Edytowane przez Korczak dnia 27/10/2008 15:59
7305099 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
jaczemir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/10/2008 10:44
zgadzam się, ale mam na myśli np. konia, który nie ma futra bądź jakieś bydło, które też nie ma futra,
po drugie nawet gdyby skóra była kolory naturalnego to istniała możliwość użycia smoły bądź dziegci do jej zabarwienia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: buty woja
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/10/2008 14:47
jaczemir
Nie sądzisz że smoła czy dziegć mogły zniszczyć skórę? Poza tym jesteś w 100 procentach pewien że w średniowieczu używano smoły?


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

37118301 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska