www.GazetaRycerska.pl
 Maj 20 2024 03:09:52
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ubiór
Autor Wpadki z ubiorem ;P
ani7kero
Moderator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/03/2008 19:38
Czy pamiętacie (własne lub cudze) wpadki przy szyciu lub doborze strojów bądź materiałów..

Temat może wydawać się trochę nie na miejscu, jednak mam nadzieję, że uchroni to innych przed podobnymi sytuacjami..

Na dobry początek:

Na jednym z pierwszych moich pokazów (dzień dziecka dla Domu Dziecka 2000) napadła na moją koleżankę, ubraną w satynową, pomarańczowo- czerwoną sukienkę i wstążki, zgraja dzieci krzycząc:
- Księżniczka!! Księżniczka!!
Na co ich wychowawczyni szybko zareagowała mówiąc:
- Nie księżniczka, tylko wróżka!!

Pokładaliśmy się ze śmiechu..


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..

Edytowane przez ani7kero dnia 29/03/2008 19:41
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/03/2008 19:49
Osobiście mi się ten temat podoba...

Nie była to jakaś szczególnie wielka wpadka ale jednak upierdliwa.
Parę dni temu kumpel miał odebrać przeszywkę. Cały zadowolony pokazuje mi ją ale mówi, że jest w niej mały defekt. Oglądam ją z każdej strony a tam... Jeden rękaw ma szwy wewnątrz, a drugi na zewnątrz... jak by tego było mało przymieżam ją a ona khrrryyy... i pęka pod pachą...

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/03/2008 20:15
Własnie, mam problem z przeszywką. 2 części przednie udało mi się uszyć bez większych problemów, jednak własnie biorę się za tył i po pewnym czasie, materiał mi się zaczyna przesuwać, tzn. materiał idze na boki, a filc ze środka jest w miejscu, albo przynajmniej tak mi się wydaje... Kilka razy musiałem pruć bo krzywo zszyłem...


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/03/2008 20:57
Na ostatni sezon szykowałem się na podstawie MTA... niestety moja wiedza jeśli chodzi o ubiór była bardzo niewystarczająca i okazało się się że na średniowiecznej imprezach paradowałem w renesansowych ciuchach... a później mogłem przeczytac niezbyt wybredne opinie o sobie na FREHA...


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/03/2008 21:02
Przez jeden sezon paradowałem w nogawicach (wg. niektórych dość mrocznych)... Ich mrok polegał na tym, szew miały po wewnętrznej stronie uda a nie z tyłu... Na zamku (właśnie) w Świeciu, była o to pewna afera...

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
ani7kero
Moderator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/03/2008 21:38
Moja brzydsza połowa przypomniała mi jeszcze jedną historię. Kolega słowianin na Grunwald sprawił sobie nowy strój.. coś w stylu wczesnej jopuli, trochę mroczne, ale pzykrył to płaszczem, czy czymś innym. I uszło by w tłumie, gdyby ktoś nie zauważył dziwnego wzorku na pomarańczowo- brązowym materiale. Wzorek okazał się napisem PKP a materiał firankami z pociągu smiley


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/03/2008 11:55
Na ten temat do dziś chodzą legendy na Grunwaldzie...


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
Gwgan Douglas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 31/03/2008 02:28
To było zabawne ja pamiętam że z kiedyś z kumplami pokazywaliśmy historię Cyda a ze nie mieliśmy arabskich strojów to po prostu pozakładaliśmy arafatki na nasze chełmy


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
Mahatma
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/04/2008 18:54
Temat jest tematem, mimo że nie do końca poważny.

Prawdę mówiąc, brakuje mi na tym forum tematu, który służyłby czemuś innemu niż sztywnej wymianie wiedzy.
Takiego miejsca do "pogadania przy piwie" właśnie.
Takie tematy są na każdym forum - i myślę, że nie bez powodu.
Kiedy ktoś nie ma gdzie napisać jakiejś - na ten przykład - "wpadki z ubiorem", pisze ją w zwykłym temacie...


Najsłodsza ze wszystkich tajemnic:
Być geniuszem i tylko samemu o tym wiedzieć.

Edytowane przez ani7kero dnia 03/04/2008 21:16
11047755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
martinbyq
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/04/2008 21:55
Poruszyłes bardzo ważny temat- sztywna wymiana wiedzy,ja również właśnie tak to odbieram tutaj.Paru użytkownikowm chyba sie w głowach poprzewracało-to sie czepiaja dat, nazewnictw itp..chociaż to przewaznie sa literówki a o ortografi nie wspomne. Moge tu wymieniac dalej, ale po co?? (skoro tu jest tyle mądrali) myslałem ze ta stronka ma pomagac ludziom a nie zniechecac do historii np.jakis młody człowiek o cos pyta to zaraz skad to wziołes z rpg?? albo poczytaj forum bo ten temat juz był-co to jest?? ma czytac wpierw wszystkie fora aby o cos zapytac? (chore)
ok koncze bo mi znow ktos zarzuci ze nie na temat pisze -pozdro


Cave Adsum

Edytowane przez ani7kero dnia 03/04/2008 21:20
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/04/2008 12:47
Chodzi po prostu o to, żeby troszkę "wyluzować". Dlatego sądzę że nie ma się co czepiać o jakieś duperele... bo po co?? Bawmy się dobrze odtwarzając historię a nie oceniajmy jedni drugich...

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/04/2008 18:26
Wracając do tematu wpadek.
Moja lepsza połówka zamówiła u znajomej giezło. Zapłaciła za nie (a właściwie to ja zapłaciłem) jedynie 30 zł. Ale co się okazało... z giezła można było jeszcze wykroić koszulę dla mnie (110 cm obwodu klatki piersiowej) i dopiero zrobiło się ok.

Edytowane przez ani7kero dnia 03/04/2008 21:26
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/04/2008 15:59
hm, to ja może zwrócę uwagę na jedną rzecz, temat został założony w złym dziale, może i jest o ubraniach ale nie wnosi raczej wiele do naszej wiedzy w tej kwestii
jeśli jest się moderatorem (a to właśnie moderator jest autorem tematu) należało by się zapoznać ze strukturą forum (układ nie jest przypadkowy)

pozdrawiam

Edytowane przez ani7kero dnia 03/04/2008 21:28
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/04/2008 21:14
Co do tego ze temat nic nie wnosi do naszej wiedzy na temat ubioru możemy się posprzeczać, bo jeśli rozmowa była by na temat, to moglibyśmy się dowiedzieć, czego nie robić w przyszłości by nie stać się pośmiewiskiem.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wpadki z ubiorem ;P
ani7kero
Moderator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/04/2008 21:41
Wyrzuciłam posty nie związane z tematem oraz pozmieniałam część tak, by treść była zrozumiała dla osób trzecich. Proszę panów i panie o trzymanie się tematu (ponownie).

Wszelkie opinie wyrażające oburzenie/smutek/zniesmaczenie/urażoną ambicję.. itp, itd nie dotyczące tematu proszę wymieniać w wiadomościach prywatnych - do tego służą..

Pozdrawiam


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

37118444 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska