www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 12:37:48
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Autor miecz XIII wiek.
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/01/2012 22:02
Czy miecz datowany na XIII wiek może posiadać rękojeść z rogu jelenia?
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2012 14:59
Jeżeli chcesz nim walczyć to nie. Co do tego forum, ktoś pisał że to wylęgarnia mrokówsmiley wydaje mi się, oprócz tego że obumiera, że tak nie jest a jest potrzebne bo właśnie ludzie którzy chcą zacząć z Ruchem Rycerskim mogą pytać się tu o takie pierdołysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2012 16:23
ale chodzi o to żeby dać kawałek rogu zamiast skóry a za to dać porzeciwwagę można tak ?
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2012 17:39
Jak już to lepiej owinąć okładzinę drutem. Popularne rozwiązanie w RR, ale nie potwierdzę czy hist.

że to wylęgarnia mroków


Szczególnie ja, Wierny Piotr, Matrona, Igor itd. smiley

RuDy - Wiem, że to nie ty tak piszesz, ale reszta osób uogólniających czy ulegających podobnym stereotypom nie są ludźmi zbyt lotnymi umysłowo.

A druga sprawa jest taka, że brak naprawdę solidnego zaplecza dla nowych i młodych ludzi zainteresowanych (na poważnie) RR.


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz

Edytowane przez Adrian dnia 02/01/2012 17:42
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/01/2012 10:58
Wy to jesteście już stare pierdoły siedzące w tym od zalania dziejów (Z wyrazami szacunku dla Matrony oczywiście <czuje że za to mi się oberwie XD ) Chodzi o to co się stąd wylęga. Ale dobrze że GR jest bo tacy jak np. Gryzlej mogą się pytać o takie rzeczy jak wyżej... A co do tego rogu.. chcesz odtważać bodajże XII wiek Nie pasuje!
Jak chcesz się bawić z rogami to pobaw się w wikinga podejrzewam że jakiś sax by się znalazł w takiej oprawie. Na ten okres ew. nóż w takiej oprawie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
Matrona
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/01/2012 22:18
czuje że za to mi się oberwie XD

A żebyś wiedział smiley

I nic się stąd nie wylęga. Tyle jest tematów i pytań, ile jest ludzi. Niektórzy piszą na poważnie, inni chcą nabijać sobie posty, a jeszcze inni piszą żeby pisać... Od nas zależy, czy będziemy na poważnie traktować posty, czy potraktujemy je jako dziecinadę...
Już nie wspomnę o tym, że określenie "mrok" przyprawia mnie o salwy śmiechu... Który z "ultrasów" nie używa telefonów komórkowych (nawet na imprezach)? smiley To się chyba nazywa deprecjonowanie... (sprawdźcie w google co to znaczy smiley)


"Jeśli język potrafiłby ciąć z jakiegoś powodu, tak jak potrafi to robić miecz, martwych byłaby nieskończona ilość."
Filippo Vadi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/01/2012 16:16
Wypraszam sobie ja nie obniżam poziomu poprzez tel. komórkowy na pokazach wszelakich go wyłączam aczkolwiek posiadam go w sakiewcexD Właśnie twierdzę że wręcz przeciwnie do tego forum trafiają mroki a w sumie wychodzi się stąd z całkiem dobrym przynajmniej startemsmiley wiem po sobie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2012 16:19
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ1MO2pSzmdRIMlbpoLwey63X4xjRg4HrpwmdNmLc41kO_14GcW,,,,,,,,,,,http://www.daoshop.net/index.php?main_page=popup_image_additional&pID=47&pic=1&products_image_large_additional=images/dwa-miecze_2.gif,,,,,,,,,http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRm8CLVtAmO0cgLGokKhkbvNuKCR0RaVu9E8HYynlhQwlNrV2GIKQ...............http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTH1cqpikRDWdykBJQHLXVxKUKweW3eRKVVB-TwI0_ZbQbEhhTD .......pytanie zasadnicze?czyj to ma być miecz?Twój czy Rudego? jeśli może być z smileydrewna to i z rogu może ,,,,istotne żeby nie wypadł z dłoni...cała reszta to tylko pic na wodę


"zła się nie lękam idąc ciemną doliną ,,,,,,,,,, ,,,,,,,,bo jestem największym sk....synem w całej tej dolinie"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2012 16:22
he he z chrzaniłem linki


"zła się nie lękam idąc ciemną doliną ,,,,,,,,,, ,,,,,,,,bo jestem największym sk....synem w całej tej dolinie"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2012 19:50
Miecze z linków nie mają nic wspólnego z odtwórstwem...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 16:34
mieczy nie robiono z matrycy ,,wygląd miecza to kwestia fantazji jego twórcy bądż realizacja fantazji przyszłego właściciela miecza,, zwłaszcza jeśli chodzi o elementy dekoracyjne...parametry typu długość ostrza rękojeści czy inne kwestie ,spoko możemy to przyjąć ale to nie była kwestia mody że wszyscy chodzili z jednakowymi mieczami....miecze mogły być mniej lub bardziej "bogato"zdobione ,róg ,kość ,drewno czy kamienie szlachetne ....co tu koliduje z "historycznością"???????????


"zła się nie lękam idąc ciemną doliną ,,,,,,,,,, ,,,,,,,,bo jestem największym sk....synem w całej tej dolinie"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 16:41
OD ZARANIA DZIEJÓW człowiek korzystał z rogów zwierząt ...i nie tylko do picia..........a rogi na hełmach to też nie jest wyłącznie "wikingów"moda...........są w sumie różne stereotypy,,,na temat blondynek,wielkości auta,rudych,czy właśnie wikingów,,,,,,,,i nie zawsze są one zgodne z prawdą {choć bywa że tak}


"zła się nie lękam idąc ciemną doliną ,,,,,,,,,, ,,,,,,,,bo jestem największym sk....synem w całej tej dolinie"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 16:47
Tak może masz racje co do mnie, nie należy ufać rudymsmiley Rogi u wikingów... pozwolisz że nie skomentuje... A czy wg. Ciebie w średniowieczu istniała nierdzewka albo znano chromowanie? Nie chodzi tu o to że każdy miecz ma być taki sam ale zobacz na zabytki... Co 2. z danego okresu jest podobny MODA tak bo na to rycerz sobie mógł pozwolić jeśli ktoś nie był stanu w/w to walczył tasakiem, toporem, drzewcówką... Popieraj posty ikonografiami ciekawy jestem tych rogów
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 18:22
RuDy_96 napisał/a:
Tak może masz racje co do mnie, nie należy ufać rudymsmiley Rogi u wikingów... pozwolisz że nie skomentuje... A czy wg. Ciebie w średniowieczu istniała nierdzewka albo znano chromowanie? Nie chodzi tu o to że każdy miecz ma być taki sam ale zobacz na zabytki... Co 2. z danego okresu jest podobny MODA tak bo na to rycerz sobie mógł pozwolić jeśli ktoś nie był stanu w/w to walczył tasakiem, toporem, drzewcówką... Popieraj posty ikonografiami ciekawy jestem tych rogów
..nie skomentujesz w którą stronę ?że mieli czy że nie mieli ....bo twoja sugestia że z rogami to się mozna w wikingów się bawić nie pozwala na brak dalszego komentarza ,,,,,,,,no nie istaniała nierdzewka co do chromowania pewnie też nie ale co to ma do tematu ?czy tylko robisz sztuczny tłok i mydlisz oczy/...a że co 2 -gi jest podobny ..hehe niezła statystyka....przypomina rządowe pod względem sensu


"zła się nie lękam idąc ciemną doliną ,,,,,,,,,, ,,,,,,,,bo jestem największym sk....synem w całej tej dolinie"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
urbaniakd
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 18:47
Panowie skończcie te dysputy bo nie dobrze się robi jak się czyta. A zwłaszcza ty Tatoojama jeżeli chcesz wnosić jakieś nowe tezy to zgłoś się na forum larp'ów albo coś w ten deseń. Większość rzeczy które piszesz ma mało wspólnego z rekonstrukcją a co dopiero z historią i staraj się pisać bardziej po Polsku i nie zaśmiecaj forum bardziej niż jest.


Od chwili tej do końca świata,
...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
my, wybrańców garść,
...kompania braci


Edytowane przez urbaniakd dnia 24/01/2012 18:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: miecz XIII wiek.
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/01/2012 14:23
Matrona
Ja nie używam. Nie uważam się za ultrasa, ale jadę na grunwald i wyłączony telefon ląduje razem z ciuchami.
Jeśli chodzi o kościane rękojeści mieczy. Nie, nie używano.

temat zamykam., wszystko na temat mieczy prosze kontynuowac w temacie o mieczu:
http://gazetarycerska.pl/forum/viewthread.php?forum_id=113&thread_id=1615


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 25/01/2012 14:26
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36804961 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska