www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 19 2024 21:56:21
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Autor Co pierwsze do kupienia?
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/01/2012 18:14
Co pierwsze kupić Habit cy miecz doradźcie mi bo za bardzo się nie znam.
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
Bartim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/01/2012 19:38
bieliznę a potem cały strój i buty. Od tego zacznij.


DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!

www.targowisko.org
13393475 www.targowisko.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2012 14:30
Zdecydowanie zacznij od butów. Mamy już styczeń to wtedy zdążysz z resztą ciuchów. Potem kolejno koszula i gacie (x 2) oraz nogawice i dublet. Na końcu pasek i jakieś nakrycie głowy (kapelusz, kaptur czy czapka filcowa).


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2012 15:43
Grizleju tak jak Adrian napisał ale dam Ci rade żeby przynajmniej bielizne uszyć samemu. Nogawice też nie są dużym problemem ale to już zależy od Twoich umiejętności. Pamiętaj żeby wszystko było spójne żeby zaraz nie trzeba było zmieniać i na xiii wiek jeszcze nie dublet a odpowiednik (nie wiem jak się to pisze dlatego nie będę się wypowiadał co:ripsmiley. Jeżeli chodzi o inwestycję to zależy czy chcesz na ten sezon już wyjść czy nie..
Jak tak to rzeczywiście będą to buty i kolejno części ubioru. Jeżeli nie chcesz wychodzić a trenujesz walkę to polecam maskę szermierczą a później całą resztę. Do uzbrojenia w każdym bądź razie daleka droga....
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2012 15:53
zależy czy chcesz być mnichem czy wojownikiem,,,,,,,jeśli zaś "wojownikiem- mnichem", to rzuć monetą.smiley ,,,,,,,,,,,,,,, ale ja kupiłbym ,miecz,,,,,
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2012 15:55
he,,, wstawię se fotkie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2012 19:00
A co interesuje mnie to że chcesz "se wstawić fotkę"? Ty kupił byś miecz ale jesteś albo na starcie albo na zerowym poziomie rekonstrukcji i jeżeli wszystkie posty wyżej mówią o Tym że ubiór w tym konkretnym aspekcie buty są na razie najważniejsze albo się nie wypowiadaj, albo zagraj mądrzejszego i zdubluj to co ktoś zawarł w innym poście swoimi słowami jeżeli tak Ci zależy na postach. Nie wprowadzaj kogoś kto chce odtwarzać historie w błąd swoja niewiedzą w innym temacie pisząc XII-XV wiek w Twoim rozumieniu mógłby On biegać z halabardą podczas gdy wyżej napisał że interesuje go xiii wiek...

Gryzleju widzę że powoli wchodzisz na lepsza drogę ale wbij sobie do głowy na razie Ciebie interesuje dział "ubiór" na tym forum i jeżeli coś trenujesz to podstawowy sprzęt do treningu czyli przeszywka pikowane rękawice i maska szermiercza/ jakiś hełm byle nie wojskowy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
Mooss44
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2012 21:17
Wojskowe hełmy są ok... Wystarczy dokupić maskę hokejową... Tańsze i pewniejsze rozwiązanie niż maska szermiercza.


Abdank, dziękuje!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/01/2012 21:52
Nie, do tego mnie nigdy nie przekonasz mam złe przeżycia... kolega miał wojaka, nosal z podczepianą do niego siatką kolczą także teoretycznie same oczy...no i cios poszedł po łuku brwiowym... a w maskach hokejowych masz troszkę więcej "szpar". Co do pewności nie mówię tu o masce do szpady ja osobiście mam maskę do szabli zakładam pod nią jeszcze kaptur pikowany i sobie chwale smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2012 14:06
co do hełmu wojskowego to jaki to hełm dałby ktoś link na allegro ?
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2012 14:20
Chociażby http://allegro.pl/zssr-cccp-helm-wojskowy-radziecki-najtaniej-i2048335996.html ale ja znalazłem za 5 zł + przesyłka także wystarczy poszukać...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 15:23
RuDy_96 napisał/a:
A co interesuje mnie to że chcesz "se wstawić fotkę"? Ty kupił byś miecz ale jesteś albo na starcie albo na zerowym poziomie rekonstrukcji i jeżeli wszystkie posty wyżej mówią o Tym że ubiór w tym konkretnym aspekcie buty są na razie najważniejsze albo się nie wypowiadaj, albo zagraj mądrzejszego i zdubluj to co ktoś zawarł w innym poście swoimi słowami jeżeli tak Ci zależy na postach. Nie wprowadzaj kogoś kto chce odtwarzać historie w błąd swoja niewiedzą w innym temacie pisząc XII-XV wiek w Twoim rozumieniu mógłby On biegać z halabardą podczas gdy wyżej napisał że interesuje go xiii wiek...

Gryzleju widzę że powoli wchodzisz na lepsza drogę ale wbij sobie do głowy na razie Ciebie interesuje dział "ubiór" na tym forum i jeżeli coś trenujesz to podstawowy sprzęt do treningu czyli przeszywka pikowane rękawice i maska szermiercza/ jakiś hełm byle nie wojskowy.
......................................pozwoliłem sobie zpiratować z wikipedii{chrzanić acta}-Zakon krzyżacki r11; pełna nazwa brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (Zakon Krzyżacki, Zakon Niemiecki, łac. Ordo fratrum domus hospitalis Sanctae Mariae Theutonicorum in Jerusalem, Ordo Teutonicus, OT, niem. Orden der Brüder vom Deutschen Haus Sankt Mariens in Jerusalem, Deutscher Orden, DO) r11; zakon rycerski, jeden z trzech największych, obok joannitów i templariuszy, które powstały na fali krucjat w XI i XII wieku. Sprowadzony, by zapewnić bezpieczeństwo wysiłkom ewangelizacyjnym wśród Prusów, stosując przemoc i często metodę spalonej ziemi, na wiele setek lat opanował obszary późniejszych Prus Wschodnich oraz dzisiejszej Łotwy i Estonii tworząc z tych ziem Prusy Zakonne. Zakon podbił także niektóre ziemie Polski i Litwy................XI,XIIw,,,,,,,,,,,Halabarda była podstawową bronią wczesnej armii szwajcarskiej od XIII wieku, następnie rozprzestrzeniła się także na inne kraje, w dużym stopniu ze szwajcarskimi wojskami zaciężnymi.......śmiało więc krzyżak mógł śmigać z halabardą,,,,,,,,,,,nie szukaj więc przysłowiowej "maggi do zupy"smiley


"zła się nie lękam idąc ciemną doliną ,,,,,,,,,, ,,,,,,,,bo jestem największym sk....synem w całej tej dolinie"

Edytowane przez tatoojama dnia 24/01/2012 15:30
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 17:00
Maggi do zupy nie używam bo staram się przestrzegać I-tall. A tak co do tematu: Chłopcze Wikipedią to sobie możesz(po uprzednim przedrukowaniu) podetrzeć wiesz co... To żadne źódło... Dlaczego na Grunwaldzie nie ma halabard jeżeli istniały w XI-XII (!)według wyżej podanego "źródła" ? Zniknęła jak receptura betonu? Hm? bo czegoś tu nie łapie... To dla czego np. nie mogę biegać w segmentówce rzymskiej podoba mi się była wcześniej więc czemu nie? po prostu nie mam potwierdzenia na okołogrunw. Proste: po prosto nie historyczne na dany okres..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 17:42
RuDy_96 napisał/a:
Maggi do zupy nie używam bo staram się przestrzegać I-tall. A tak co do tematu: Chłopcze Wikipedią to sobie możesz(po uprzednim przedrukowaniu) podetrzeć wiesz co... To żadne źódło... Dlaczego na Grunwaldzie nie ma halabard jeżeli istniały w XI-XII (!)według wyżej podanego "źródła" ? Zniknęła jak receptura betonu? Hm? bo czegoś tu nie łapie... To dla czego np. nie mogę biegać w segmentówce rzymskiej podoba mi się była wcześniej więc czemu nie? po prostu nie mam potwierdzenia na okołogrunw. Proste: po prosto nie historyczne na dany okres..
http://6.s.dziennik.pl/pliki/1454000/1454646.jpg może zacznij przestrzegać czegoś innego......tylko odradzam beton ani nie rozbijesz ,ani nie zmądrzejesz,co do segmentówki ....bystrzak wkleił by że to po przodkach i wiąże się z pewnym ślubowaniem rycerskim {jak z mieczem Longinusa Podbipięty-też nie był za bardzo" z epoki"}ale tak na poważnie ....hehe głupio byś po prostu wyglądł w segmentówce na Grunwaldzie,,,{no wyobraż to sobie smiley }...co do podcierania zaś Wikipedią to po pierwsze primo nie wiem jak to ma się do kwestii historyczności a po drugie primo smiley czy masz potwierdzenie że się nie rozmazuje na śliskim papierze z drukarki ???http://www.swiatobrazu.pl/zdjecie/artykuly/215055/irfanview-przetwarzanie-wsadowe-01-zdjecie-przykladowe-bitwa-pod-grunwaldem.jpg http://www.google.pl/imgres?q=bitw+pod+grunwaldem&start=241&hl=pl&client=firefox-a&sa=X&rls=org.mozillasmileylsmileyfficial&biw=1016&bih=600&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=uznVT0S8Hm81pM:&imgrefurl=http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/401900,Po-raz-kolejny-bijemy-Krzyzakow-pod-Grunwaldem&docid=yzZXZ7rRrX6K_M&imgurl=http://static.polskieradio.pl/files/1eee818c-3abe-4763-9b8a-38e3febf7d08.file&w=490&h=280&ei=euAeT_bmCMLa8APT9sCgDg&zoom=1&chk=sbg


"zła się nie lękam idąc ciemną doliną ,,,,,,,,,, ,,,,,,,,bo jestem największym sk....synem w całej tej dolinie"

Edytowane przez tatoojama dnia 24/01/2012 17:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
tatoojama
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 17:50
http://fotopolska.eu/foto/194/194127.jpg


"zła się nie lękam idąc ciemną doliną ,,,,,,,,,, ,,,,,,,,bo jestem największym sk....synem w całej tej dolinie"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2012 18:19
Ehhh

Po pierwsze XII - XIII to nie halki tylko glewie oraz tzw. broń drzewcowa kombinowana - zazwyczaj powstała z przerabianych narzędzi (sierpy, noże złamane głownie od broni). Pierwsze zachowane halki to końcówka XIV wieku (w ikonografii można znaleźć trochę wcześniej).

Po drugie krzyżak raczej nie śmigał z halką bo ...

- to broń plebejska i raczej nie pasowała do braci którzy byli rycerzami (a których w chwili największej potęgi zakonu było nie więcej niż - oszacowano 400 - 500). Halabard używała piechota i obstawa taborów.

- W naszym regionie przeważnie walczyli konno.

Koniec bzdur ...

Podstawa i kolejność kompletowania ...

- Strój i buty (bez tego nie pojawisz się na żadnej imprezie historycznej jako uczestnik)
- Namiot (jeśli nie ma nikt w twojej grupie, bo spać gdzieś trzeba).
- Na końcu myślisz o blachach i broni.
Pozdrawiam




Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/01/2012 17:59
Piotrze czyli halabarda(nie berdysze ani inne ustrojstwa) wchodzą sobie spokojnie na Grunwald? Jeżeli tak to które "kształty"?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co pierwsze do kupienia?
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/01/2012 00:14
Zamieszczam Ci na szybko bo właśnie wróciłem zrąbany z warsztatu ...
Obiekty datowane są na ok 1390 rok.

[img]http://img9.imageshack.us/img9/2457/halabards.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Ilustracje pochodzą z książki "The Halberd and Othe European Polearms" chyba najlepszego kompendium w tej dziedzinie.

Pozdrawiam


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36881088 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska