www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 19:01:20
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Miecz na wymianę lub do kupienia .
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/03/2012 09:31
Witam posiadam nieużywany miecz na XIII wiek , i móglbym wymienic go
na miecz na wiek X . Lub mógłbym go sprzedać . Kto chętny?
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/03/2012 11:48
Może wkleisz zdjęcie smiley napiszesz czyjej produkcji, jakie parametry na czym wzorowany smiley)


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/03/2012 13:39
A faktycznie zapomniałem wkleić smiley
Długość - 95 cm.
szerokość przy jelcu - 4,5 cm
szerokość na "końcu" ? smiley 2 cm.
Miecz półtora-ręczny.
A pod tym linkiem są zdjęcia :
http://imageshack.us/photo/my-images/855/file0105.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/546/file0106.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/252/file0107o.jpg/
Miecz został wykuty na Grunwaldzie , są na nim małe ślady po uderzeniu ponieważ był testowany przez kowala
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Paladynek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/03/2012 22:52
Hmmm a za ile sprzedasz?


"Wolał krew mężnie przelać,niż życie ocalić"
Epitafium Zawiszy Czarnego(1370-1428)

Chorągiew Ząbkowska!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2012 14:01
hmmm...a ile byś dał ? smiley
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2012 15:39
A z takimi sprawami noże na PM ? Wiesz może jak nazywał się kowal? Cenę możesz podać orientacyjną też tutaj może ktoś się złakomi jak dasz ją odpowiednio niską.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2012 18:40
"Odpowiednio niska" to dla ciebie jaka? Pytam się ponieważ na mieczach się nie znam bo od niedawna wszedłem w wasze grono ;D
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2012 21:12
No i właśnie tu zaczynają się schody bo zależy od jakości czyli nie czarujmy się od producenta np. gdybyś miał jedynkę od załóżmy oklepanego Chlebowskiego (nie czarujmy się miecze tego Pana są rzeczywiście dobre) była by w stanie "nie klepanym" i proponował być ją za załóżmy 250 zł to brał bym od razu gdyby takowa była w moich planach smiley Dlatego pytam znasz rzemieślnika który robił Twój miecz z jakiegokolwiek imienia/ nazwiska/pseudonimu?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2012 09:43
Najprawdopodobniej jest to "Tylczak", ewentualnie jakiś no-name. Z kuciem nie ma nic wspólnego, prędzej z frezarką i szlifierką co oczywiście nie sprawia, że jest zły/gorszy niż wykonany metodą kucia. Wszystko jest kwestią użytego materiału i ew. dalszej jego obróbki, sposobem osadzenia głowni, jelca i głowicy.

np. gdybyś miał jedynkę od załóżmy oklepanego Chlebowskiego (nie czarujmy się miecze tego Pana są rzeczywiście dobre)


Ja pozwolę sobie mieć z goła inne zdanie ... może kiedyś na początku jego broń była przyzwoita (dobra cena, w miarę jak cię mogę wygląd, lekka, dobrze wyważona i niezbyt łamiąca się,termin realizacji bez większych poślizgów.). Od dłuższego czasu - jakiś 3lat wszystko się diametralnie zmieniło (zresztą Chlebowski jakoś zniknął z rynku). Miecze się łamią, są po prostu szpetne, jelce nieosadzone by się trzymały są łapane na nit - co powoduje łamanie się klingi...
Reklamacje i oczekiwanie - ciągnie się lata.
Szymona lubię prywatnie ale tyle na temat w ramach wyjaśnienia.
Pozdrawiam


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Shouryuu
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2012 14:35
Po tych zdjęciach trudno ocenić czy jest kuty czy wyszlifowany z płaskownika. Niema co stawiać tak kategorycznych tez.
Na pierwszy rzut oka, sztabka prezentuje sie bardzo przyzwoicie.

Takie pytanie: Czy to nie miecze Chlebowskiego, wpłyneły na wprowadzenie ograniczeń odnośnie wagi mieczy dopuszczanych do walk w turniejach (itp.) ?
7833600 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2012 15:31
W sumie mam przestarzałe informacje bo miecz po którym oceniam Jego wyroby jest właśnie z przed "popsucia" żadnych luzów na jelcu wręcz doskonałe wyważenie i jak na razie nie łamany wielu szczerbów nie ma ale nie jest też jakoś dużo używany termin realizacji o ile się dobrze orientuje to był prawie rok aczkolwiek za taką jakość jak się nie spieszy nikomu to można poczekać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Paladynek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2012 16:57
Hmmm kupie za 70-100 zł max. To jak?


"Wolał krew mężnie przelać,niż życie ocalić"
Epitafium Zawiszy Czarnego(1370-1428)

Chorągiew Ząbkowska!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2012 17:25
nie sprzedam ci go za 70-100 zł , ponieważ sam go za 200 kupiłem.
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Shouryuu
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2012 19:23
Gryziej, wystaw na allegro i już. Może jeszcze na nim zarobisz. smiley
7833600 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Gryzlej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2012 19:47
zmieniłem zdanie , ponieważ powstała grupa odtwarzająca XII wiek , więc na początek mówili że będę mógł go używać ;D
10845200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/03/2012 22:54
Po tych zdjęciach trudno ocenić czy jest kuty czy wyszlifowany z płaskownika. Niema co stawiać tak kategorycznych tez.
Na pierwszy rzut oka, sztabka prezentuje sie bardzo przyzwoicie.


Jak nie widać jak widać smiley ... co do estetyki, to mamy inny jej poziom.
Cena jego zakupu potwierdza metodę wykonania ... do tego niestety obawiam się, że jest to "ścianówa" która wykonana jest z kiepskiego materiału i pieca nigdy nie widziała.

Takie pytanie: Czy to nie miecze Chlebowskiego, wpłyneły na wprowadzenie ograniczeń odnośnie wagi mieczy dopuszczanych do walk w turniejach (itp.) ?


Niekoniecznie, generalnie tendencja do odchudzania broni.


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Shouryuu
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/03/2012 03:04
Nie widać. To, że nie ma grani i jest wypolerowany na lustro o niczym nie świadczy. Cena też nie, bo nie wiadomo przez ile rąk przeszedł. Tu trzeb sprawę badać organoleptycznie. smiley

O estetyce to można rozmawiać w przypadku mieczy ostrych, które są wzorowane na oryginałach. smiley W przypadku tępych mieczy do RR, rozmawiamy już o nowej gałęzi ewolucyjnej broni białej. Czego najlepszym przykładem było, wręcz nieprzyzwoite zaniżanie wagi właśnie.
7833600 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/03/2012 09:33
To, że nie widzisz pewnych rzeczy nie znaczy, że ja nie widzę. Jak byś czytał ze zrozumieniem co napisał Gryzlej wiedziałbyś, że miecz przewinął się przez co najwyżej 2 pary rąk (a każdy chce zarobić) a do trzeciej trafił i pozostał. Nie wiem czy znasz realia grunwaldzkie - tam sprzedawcy nie jadą by sprzedać coś taniej niż normalnie - czasem ceny są zawyżone nawet dwukrotnie albo i lepiej. Nikt nie jedzie finansować turystów i adeptów - na nich się zarabia. Cena 200zł za dobry miecz jest cena nierealną. Mogę ci to zagwarantować jako producent.

O estetyce to można rozmawiać w przypadku mieczy ostrych, które są wzorowane na oryginałach. smiley W przypadku tępych mieczy do RR, rozmawiamy już o nowej gałęzi ewolucyjnej broni białej. Czego najlepszym przykładem było, wręcz nieprzyzwoite zaniżanie wagi właśnie.


A powiedz mi czemu miecze tępe nie mogą być wzorowane na oryginałach smiley. Niby czemu mamy być skazani na brechy. Czemu kształt ostrza, jelec i głowica nie może mieć ładnej linii.
Tutaj też masz miecze całkowicie robione mechanicznie które nadają się do walki i którymi ludzie walczą. http://www.albion-swords.com/
Odpowiedz mi czy wyglądają jak brecha?

Czego najlepszym przykładem było, wręcz nieprzyzwoite zaniżanie wagi właśnie.


Żeś popłynął, znasz może wagę oryginałów. To współcześnie robiona broń jest jest ciężkim melem w porównaniu do nich.

Mogę nawet ci powiedzieć jak ten miecz został wykonany.
Głowica - wytoczona na tokarce - w kształcie jaki jest najłatwiejszy do zrobienia (jedynie zupełnie płaski talarek może być łatwiejszy do zrobienia). Jelec jest najzwyklejszym kawałkiem płaskownika który został przewiercony i wygięty. Ostrze podejrzewam jest wycinane laserowo, zbrocze wyrezane szlifierą z kamieniem i następnie "rozjechane" lamelkową tarczą, po czym wyszlifowane i wypolerowane.
Rękojeść jest wykonana z trzpienia okręconego sznurkiem lub rzemieniem obklejonego cienką skórą. Jedyną rzeczą która mogła widzieć młotek jest trzpień. a przynajmniej ten fragment który wychodzi za głowicę (a który jest zazwyczaj rozklepywany w celu zamocowania głowicy).


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=

Edytowane przez Wierny Piotr dnia 10/03/2012 10:01
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Shouryuu
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/03/2012 17:00
Jesteś producentem , ok. Tylko, że ja jestem kowalem. Ćwicząc lapidarnosć stylu, napiszę tak.
Albion, poza federami, miecze ostre.
Pokaż mi zabytek o masie poniżej 0,9kg. Jedynka o masie 1,4 to nie jest wybryk natury.
Sztaby pokutuję wśród mieczy długich, natomiast w jedynkach jest tendencja do minimalizowania masy, kosztem geometrii.
Kamienie i wycinanie laserowe? Kontówka i szlifierka pasowa.
Myślisz, ze jelce kuli z bryły z pieca hutniczego?
W mieczu Gryzieja głownia i jelec moga być kute tak samo dobrze jak wycięte i wyfrezowane. Nie sprawdzisz bez póbki przełamaniowej.
Zatem, masz jakiś tam swój punkt widzenia, ale jeszcze sie musisz wiele nauczyć.
7833600 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz na wymianę lub do kupienia .
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/03/2012 18:48
Skoro jesteś kowalem pokaż swoje dzieła.
Co do Albionu to jednak niekoniecznie miecze ostre.

Pokaż mi zabytek o masie poniżej 0,9kg. Jedynka o masie 1,4 to nie jest wybryk natury.


A czemu mam niby to robić? Gdzie napisałem że jedynki muszą mieć poniżej kilograma, średnia waga zachowanych oryginałów "jedynek" w zależności od typu waha się w granicach 1100-1300gram. Dla mnie brechą są miecze blisko 2kg.

Tendencje ... tendencje do pitolenia. Jak ktoś robi brechy to nie ma znaczenia czy robi miecze krótkie czy długie.

Kamienie i wycinanie laserowe? [Laugh] Kontówka i szlifierka pasowa. [Roll]


Jak ktoś chce to robi z płaskownika ... i *****ie się w wycinanie ręczne. Szybciej, taniej i dokładniej jest wyciąć laserem z arkusza blachy o grubości 5mm niż jak za króla ćwieczka gumówką/diaxem/kątówką.

Szlif też możesz robić gumówką/diaxem/kątówką, przy pomocy szlifierki na rolkach (gdzie masz założony frez lub kamień) lub możesz to robić nowoczesną frezarką.

Myślisz, ze jelce kuli z bryły z pieca hutniczego?


Nie myślę, że kupowali płaskowniki w składzie metalowym.
Rozmowa jak z dzieckiem za przeproszeniem ...
Chodziło mi to że można wykonać ciekawszy jelec niż wygięty ordynarny płaskownik.

W mieczu Gryzieja głownia i jelec moga być kute tak samo dobrze jak wycięte i wyfrezowane. Nie sprawdzisz bez póbki przełamaniowej.


Mogą ale nie są ... prosta dedukcja.
- Po pierwsze wyglądają tak jak wyglądają. Jeśli ktoś zadałby sobie tyle trudu aby były tak proste to nie skasztaniłby roboty wykonując tak szlif i dodając takie elementy składowe miecza.
- Nie wiem gdzie pracujesz/kujesz ale chętnie tam pojadę ... miecz kuty z dobrej stali z marżą za 200 zł ... żyć nie umierać.

atem, masz jakiś tam swój punkt widzenia, ale jeszcze sie musisz wiele nauczyć.


Proszę naucz mnie więcej, jestem otwarty na wiedzę.


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

36807673 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska