www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 18:05:11
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Autor Płatnerstwo
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/12/2005 21:51
Odowiadajac na pytanie Bartosza z któregoś tematu grubość blachy zależy od upodobania i rodzajuna co bedzie sie ja przeznaczać,ja np stosuje blache od1,5 do 2mm bo dalej to juz cieżko klepać po za tuym waga eż robi swoje no i oczywisciw taką blache cieżej przeciać
Tu mozecie zamieszczaś swoje wszelkie pytania i odpowiedzi, propozycje i mozecie pochwalić sie co zrobilisciesmiley


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/12/2005 07:33
Robi ktoś karwasze. Nie mam zabardzo pomysłu na jakieś zapięcie wymyślne.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/12/2005 21:05
heh najprostrze jest po prostu na troki mało historyczne ale wytrzymałe
PS Ja zrobiłęm karwasze ,chce wystawić na allegro ale mi troche żal no ale jakiś grosz z tego bedziesmiley


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
oldsnake
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/12/2005 00:56
Witam!Widzę że długoletnich uczestników Ruchu Rycerskiego jest tu mało ale witam wszystkich w związku z tym że to mój pierwszy post.Mam duże doświadczenie zarówno rycerskie jak i płatnerskie i chętnie sie nim podzielę z młodymi kolegami.Co do karwaszy.Sposub zapięcia zależy od typu.nie wiem co tworzyszJeśli jakieś wczesne wikińskie bizanty to tylko paski i klamerki.Póżniej aż do 17 wieku osobne karwasze nie występowały.Osłonę rąk stanowiły pe.lne naręczaki,gdzie blachy przedramienia łączone były zawiasami i zapinane na pasek 1 albo 2 lub pózniej już w zbroi gotyckiej na specjalne aczkolwiek proste zamki lub zatrzaski.17 wieczne łyżki zapinane były na paski lub zatrzaski.Przy zapięciach na paski warto popracować nad klamerkami i wypiłować je samodzielnie z blachy np.miedzianej.Polecam ci srtony zachodnich płatnerzy np Arador Armour ,Armour Archiwe jest tego pełno w sieci.Plany,wykroje techniki warsztatowe itpsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/12/2005 06:43
A moze kolega skoro juz troche sie tym zajmuje napisze jakis artykul o tym??


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/12/2005 18:36
Artykół także bym poczytał. Ja zrobiłem już raz (dla doświadczenia) karwasze. Są dość długie, wiązane sznurkiem, bądz jak kto woli rzemieniem, z blachy 2,0, najbardziej przypominają karwasze Achillesa z filmu Troja, tego najnowszego. Ale myślę nad nowymi i chciałbym inne zapięcie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
oldsnake
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/12/2005 23:08
Sympatyczni koledzy ręke mam bardziej wprawioną do miecza i młotka niż do pisania artykułów.Nie robię uników i chętnie każdemu pomogę.Ale proszę o konkretne pytania.Mam za soba 8 lat płatnerstwa i olbrzymie doświadczenie.Robilem wszystkie rodzaje zbroi od rzymskiej loriki segmentaty po husarskie półzbrojki.Mam przewagę nad innymi rzemieślnikami że sam walczę i wiem czego może wymagać od zbroii walczący.Chętnie pomogę każdemu młodemu w problemach platnerskich tylko konkretnie bo czasu mam niewiele.Ale zawsze podrzuce linka,jakąś fotę czy rysunek a także napisze pare słów.Zachęcam do przeglądania sieci która jast pełna stron rycerskich,płatnerskich czy na temat broni białej.Na początrk proponuje www.armourarchiwe. koło setki gotowych planów różnych częsci zbroii,tylko wydrukować i można klepać.smileysmileysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/12/2005 23:18
A mógłbyś nam zaprezentować co nieco ze swoich wyrobów?
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/12/2005 11:54
chętnie zobaczę twoje karwasze, jak masz zrobione zapięcia.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
fasola466
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/05/2006 11:56
A jak gruby jest metal z którego wykonane są twoje karwasze?


Bij żeby zabić
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płatnerstwo
Gabol
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/06/2006 08:02
Witam Panów smiley jestem nowy, ale odwaze się pochwalić moimi karwaszami które wczoraj wykonałem smiley wykonałem je z blachy o śr.1,5 mm i sądze że taka grubość jest optymalna smiley jakie polecacie zapięcia ??
pozdrawiam
9193951 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36945731 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska