www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 20 2024 07:13:14
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Autor Obrabianie kości?
lucjan23
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 26/02/2006 13:19
Cześć skończyłem już robić mitynki pięciopalczaste i chce je wzmocnić listewkami kostnymi wzdłuż paliczków i kości środręcza.

Mam do was pytanie jak wykonać płaskie listewki kostne.Wiem,że trzeba gotować kość ale chodzi mi o takie szczególy np.jak
-jak długo ją gotować?
-jakiej kości urzyć?
-jak ją obrabiać żeby uzyskać biały połysk
-czy przewijają się w tym procesie jakieś wspomagające substancje chemiczne w czasie gotowania(np. dla uzyskania efektu wybielenia) i po procesie dla impregnacji.

Dzięki z góry za odpowiedź

POZDRO lucjan23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Obrabianie kości?
Melwin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/02/2006 18:54
Moze poszukaj na Google
Pozdrowienia


-Melwin-
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Obrabianie kości?
Blazej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 26/02/2006 20:29
Ja też bym tak radził ale nigdy nie slyszałem o brabianiu kości smiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Obrabianie kości?
Dagobert
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2006 19:28
Panowie Melwin i De Lorche, nie wiem w jakim celu zamieszczacie posty nic nie wnoszące do tematu. Cyba tylko po to żeby mieć więkrzą ilość postów. Wracając do kości Ponad połowa narzędzi odkryta w Biskupinie wykonana była z rogu oraz kości dzikich zwierząt. Dla zmiękczenia rogu i kości, przed ich obróbką stosowano naturalne kwasy, które powodowały, że twarde surowce stawały się plastyczne.
Przypuszczalnie róg i kości przed obróbką moczono przez kilka tygodni w zsiadłym mleku lub zakopywano w dole z liśćmi szczawiu.

Metoda historyczna. o tą współczesną trzeba by zapytać rzemieślników którzy się tym zajmują na codzień. Spróbuj na www.freha.pl Na allegro też często wystawiają takie przedmioty z kości. Zawsze można spróbować popytać sprzedawców w jaki sposób to robią chociarz wątpię że będą rwać się do odpowiedzi.


"Jeśli nie jesteś w stanie poświęcić życia dla swoich marzeń, to nie jesteś ich wart."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Obrabianie kości?
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2006 21:17
wiem ż ejuz był gdzies podobny temat na forum musisz poszukać było to chyba o oczysczeniu kosci dzika z róznych włókien itd. Według mnie najlepsza koscia mogły to byc żebra dość płaskie i długie ewentualnie mozesz sobie przepiłować. Co do gotowania nie wiem napewno z godzie jak niewiecej trzeba pogotowac,co do bielenia to moze woda utleniona albo perhydrol tylko uważaj żeby przy okazji ci niewybieliło rączek smiley


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36884255 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska