www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 20 2024 02:41:27
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Autor Tasak od Sylwestra
genin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/05/2012 00:13
Witam

Od pewnego czasu szukam dla siebie tasaku na bohurty. Do tej pory walczyłem tasakiem bractwowym od Maciejki (oraz toporem), ale niestety bron od Maciejki kompletnie mi nie leży, a jej wykonanie pozostawia sporo do życzenia. Jako iż jest to pierwszy tasak jaki kupie chciałbym prosić o rade bardziej doświadczonych kolegów.

Nastawiłem się głównie na Szymona Chlebowskiego i jego tasak piechociarski (tasak III) za 490 zł. Waga jaką sobie ustalam to koło 1kg przy długości ok 75-80cm. Niestety Pan Szymon zrobiłby mi bron dopiero na październik, patrząc realnie to pewnie dostałbym w grudniu - styczniu.

Ostatnio przeglądając freha natknałem sie na dobre opinie odnosnie broni Sylwestra (http://www.mieczedowalki.pl). Niższa cena, dobra jakość i najwazniejsze - terminowośc. Oferta tasaków również bardzo ciekawa. Cena od 420 - 450zł.

Tutaj rodzi się moje pytanie. Prosiłbym o opinie użytkowników broni od Sylwestra. Jak z jakością wyrobu (głownie kute czy wycinany resor?), czy bron szybko "łapie" zadziory? Generalnie im więcej opinii tym byłbym bardzo wdzięczny (nie tylko chodzi o tasaki ale również jedynki, półtoraki). Czy broń, która zamawiamy wygląda identycznie jak ta, która dostajemy? Czy jelce się luzują? Itp...

PS

Prosiłbym również o opinie na temat broni Chlebowskiego, super gdyby znalazł się ktoś kto posiada ten sam model tasaku, który podałem wyzej.

Edytowane przez genin dnia 23/05/2012 00:25
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tasak od Sylwestra
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/05/2012 20:10
Sylwester jest ok.


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tasak od Sylwestra
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2012 09:27
Waga jaką sobie ustalam to koło 1kg przy długości ok 75-80cm.


Ustalać sobie możesz, musisz jeszcze zmienić grawitację smiley
Przy tym typie i długości zapomnij o wadze mniejszej niż 1200-1300gram.

Niestety Pan Szymon zrobiłby mi bron dopiero na październik, patrząc realnie to pewnie dostałbym w grudniu - styczniu.


Przyszłego roku smiley)

Tylczak na chwilę obecną raczej ok. Wcześniej robił mel potem wszystko się łamało, na chwilę obecną słyszę pochlebne opinie. Może broń nie jest najpiękniejsza ale ... Co do techniki wykonania to moim zdaniem wycinanie (ale nie z resoru, tylko płaskownika lub blachy smileysmiley ). Co do luzowania jelca nie wiem nic na ten temat (za mało egzemplarzy używanych widziałem by wyrobić sobie opinie).


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tasak od Sylwestra
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/05/2012 21:12
Jeśli chodzi o broń od Tylko
Miecz który posiadam: 1 nie łapie zadziorów, nie obluzowuje się jelec.

Jeśli chodzi o Szymona czekanie na sprzęt od niego to jak wygrana na loterii jednym robi szybko inni czekają latami.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36882924 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska