www.GazetaRycerska.pl
 Maj 17 2024 09:21:33
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Autor RE: Jak zrobic miecz??
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/11/2007 21:54
Oprócz Aladyna, jeszcze miecze dobrej a nawet lepszej jakości od niego, można zamówić u Sławomira Ciszewskiego... w ogóle ma bardzo szeroki asortyment. Jeśli coś Ciebie interesuje a nie ma w katalogu na stronie zawsze można się z nim skontaktować.
http://dlarycerzy.livenet.pl/
Naprawdę osoba godna polecenia... zawsze dostajesz co zamówisz


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/11/2007 21:45
Zdaje się że Andrzej na jego temat pisał kilkakrotnie na tym forum.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Quatz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/03/2008 07:24
a ja mam taki pomysł żeby wziąć ze złomu jakiś kawałek stali, rozgrzać grillsmiley i kuć
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/03/2008 08:11
A ja mam taki pomysł wziąć się zastanowić zanim się coś napisze.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/03/2008 16:55
Death-wish z brązu nażędzia w tym miecze robiono w starożytnej grecji a w afryce z tego co wiem tylko z miedzi aha i ołów jest twardszy niż miedź
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/03/2008 16:57
I cięższy... Nie słyszałem o żadnych broniach z ołowiu.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).

Edytowane przez Skuciok dnia 12/03/2008 16:59
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/03/2008 17:30
Obi-wan, to właśnie w Egipcie wynaleziona brąz o Ile pamięc mi nie płata figli... Poza tym historia Epitu jets bardzo długa , co oznacza że parwdopodobnie masz rację, że również używano broni z miedzi, poza tym, zdaje się że już w Egipcie pojawiła się broń żelazna...


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Lancelot z Jeziora
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 12/03/2008 17:37
ale ołów nie jest twardszy niż miedź
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Mauritius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/04/2008 14:12
chcecie mieć dobry, ciężki, wytrzymały i ładnie z daleka wyglądający miecz do urozmaicania treningu, do lekkiej walki ćwiczebnej typu skromna wymiana ciosów? ja mam spawaka, którego ostrze jest zrobione z blachy grubości 6 mm, zeszlifowane i wypolerowane przeze mnie papierem ściernym p240, p500 i p2000 tak, że mogę się przeglądać w tym mieczu. jest to miecz półtoraręczny, waży ok 10 kilogramów. koszt połowy arkusza takiej blachy (6 mm) to ok 200zł, ale można z tego wykonać 5 mieczy smiley
przedstawiam proces wykonania takiej broni. zaczniemy od głowicy (ta kulka na końcu rękojeści xD)... jeśli chcecie płaską to można odlać z ołowiu (uwaga, miecz z blachy jest CHOLERNIE ciężki), lecz jeśli interesuje was okrągły kształt, tak jak moja, to pozostaje Tokarka smiley jest jeszcze trzeci sposób, mianowicie zespawanie ze sobą kilku warstw blachy 6mm, jednak to sie tyczy tylko płaskich głowic. rękojeść MUSI być połączona z klingą (znaczy musi być wycięta z jednego elementu. to podstawa wytrzymałości), dospawajcie po obu stronach pręty dla wzmocnienia, ale zanim to zrobicie- jelec. tutaj pole do popisu zostawiam wam, jest to zupełnie dowolna rzecz. czy chcecie mieć zagięty czy prosty, czy śmaki czy owaki- wasza sprawa. każdy spawak powinien sie składać z 3 elementów- klingi z rękojeścią ospawaną dodatkowymi częściami wzmacniającymi, wcześniej wspawanym jelcem oraz głowicą przyspawaną do rękojeści. dla wzmocnienia można nałożyć pierścień łączący na sztywno rękojeść z jelcem, miecz dłużej wam wytrzyma. teraz bierzemy szlifierkę, szlifujemy kanty żeby krzywdy kolegom nie zrobić, papier ścierny w dłoń i do roboty smiley w razie wszelkich pytań lub jeśli ktoś chce zdjęcia mojego miecza- 7484225 moje gg smiley

Aha, na koniec pobawcie się jeszcze przy wyważaniu- środek ciężkości najlepiej jest mieć na jelcu lub do 5 cm za jelcem, na ostrzu... aha, dla dodatkowego wzmocnienia polecam wspawać przy łączeniu klinga-jelec jakieś krzyże czy coś w ten gust, ja tak mam i sie sprawdza smiley

A, no i kwestia rękojeści. kupcie 2 tubki butaprenu, dwie tubki superglue, nitkę, pasek skóry 30x30 cm (zależy jaki miecz robicie, jak jedynka to oczywiście mniejszy... ja mam rękojeść jak do 2 ręcznego, więc mam dużo skóry, sznurek sztuczny i jakiś materiał. kleicie materiał butaprenem do rękojeści na wymiar, zaciskacie mocno, muszą być min. 2 warstwy. owijacie ciasno nitką, przyklejacie na wierzch skórę butaprenem, teraz superglue: sznurek do bielizny (sztuczny) owijacie ciasno przy klindze kilkadziesiąt razy, potem w miarę równo w odległosci co 1,5 cm taką spiralkę wokół rękojeści i zawijacie ciasno przy głowicy... sznurek kleicie do skóry superglue i odstawiacie żeby wysechł. ot wszystko.

Edytowane przez Mauritius dnia 10/04/2008 17:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Mauritius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/04/2008 14:13
sory za spam, wiem że wolicie drewniane, ale to tak na przyszłość, wklejam to w każdy temat o mieczach żeby ludzie nie babrali się drewnem. drewno to zuo!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/04/2008 15:24
Tak, jaaaaaaaaaasne... To ubierz sobie samą przeszywkę i poproś kogoś żeby cię walną tym twoim 10kg mieczem.... Będzie bolało.. Sztyl od kilofa jest tańszy, łatwiejszy w konstrukcji, nie boli kiedy ktoś nas nim uderzy ani nie boli kogoś innego i nie ma takiego żalu kiedy się zniszczy.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/04/2008 15:40
Mauritius, czy ty wogóle miałeś styczność z walką na miecze ( mówię o treningach lub o pokazach ) ? Bo jak tak, to wiesz, że na początku powinno się walczyć mieczem drewnianym, i to trzeba mieć uzbrojenie ochronne. A twój miecz, który waży dziesięć kilo, to już wogóle śmiech na sali. Gdybyś zamieścił jeszcze filmik, jak nim walczysz to już wogółe byłaby padaka.

Już lepiej sobie zrobić miecz z płaskownika ( nie mówie, że dobry, ale lepszy niż tamten miecz ).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/04/2008 16:46
Mauritius
Waga miecza długiego to 1,5 - 2,5 kg wszystko cięższe nie nadaje się do walki.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Daregord
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/04/2008 22:10
Ja nie rozumiem czemu sie ludzie czepiają płaskownika. Jak wykuwałem sztylet to najpierw kwadratowy pręt przekułem na płaskownik, a dopiero po tym zabrałem się za nadawanie ostatecznego kształtu. Jak mieć taki płaskownik od razu to trochę roboty mniej. No chyba że chodzi tu o tzw. prowizoryczne robienie miecza w postaci ostrzenia płaskownika to się zgodzę , że ten pomysł odpada.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Mauritius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/04/2008 17:31
No ok, źle sie wyraziłem stwierdzając, że jest do walki. miałem na myśli do treningu... my mistake.

walczyłem takim z kumplem, powoli i spokojnie, jak zaczynałem moją przygodę z rycerstwem... a że do prawdziwej walki się nie nadaje bo jest za słaby to inna sprawa, za to powiem, że takie miecze były szczytem wyposażenia, gdy ruch rycerski w polsce startował.

za to, do treningu siły nadaje się idealnie. co do drewnianych mieczy to las dostarcza mi ich niezliczone ilości i im grubsze i cięższe tym lepsze... służą mi do ćwiczenia techniki z innymi członkami bractwa...

nie chcesz takiego robić to nie rób, ja przedstawiam tylko propozycję... na pewno taki miecz jest lepszy niż drewniany pomalowany jakąś farbą... przynajmniej można się wprawić, wyrobić sobie nadgarstek, mięśnie i osoba ćwicząca na ciężkim blaszaku ma lepszy start gdy przesiądzie sie na lżejszy, profesjonalny miecz do walki... ja swoim potrafię walczyć jedną ręką, męczy mnie to troche, ale satysfakcjonuje.

a co do płaskowników... zależy jak się zrobi... nie mam nic do nich ale wolę blaszanki smiley

poza tym, nie przeczę, że miecze profesjonalne są dużo lżejsze... nawet sie z tym zgadzam bo nie raz miałem okazję takim walczyć... ale co z tego? to po prostu propozycja ostrego treningu, każdy i tak zrobi jak zechce... mnie to szczerze mówiąc dynda smiley

Edytowane przez Mauritius dnia 10/04/2008 17:38
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/04/2008 19:13
Walczysz 10kg mieczem 1 ręką?! Jeśli drewno jest odpowiedniego gatunku i odpowiednio wysezonowane, to naprawdę, uwierz mi, wytrzyma wiele. Ja dalej będę się upierał, że drewniany miecz jest lepszy do treningu, ot, choćby dla tego, że można na nie walczyć w samych przeszywkach i rękawicach spawalniczych.

PS: Mam miecz drewniany który jest cięższy od prawdziwego.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/04/2008 19:28
Mauritius, do ćwiczenia siły są odpowiednie sprzęty, a do treningu walki jest miecz. Z tego co mówisz, taki Pudzian, biorąc profesjonalny miecz ( waga ok. 2,5kg ) do ręki może walczyć jak zawodowiec ? Nie sądzę. Liczy się technika walki, a dopiero potem siła, równowaga i takie tam inne parametry.
Radziłbym ci : Powalcz drewnianym mieczem, ale z kolegami, żeby nauczyć się walki, a w wolnym czasie trenuj siłę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/04/2008 20:28
profesjonalny miecz ( waga ok. 2,5kg )
Mam nadzieję że chodziło o "profesjonalny" ?


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Mauritius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/04/2008 20:38
nie powiedziałem, że technika się nie liczy! technika to podstawa przecież.

Skucioku, co w tym dziwnego? nadgarstek mi obrywa mocno, ale jak mam ochotę pohardkorzyć to czemu nie?

Mariuszu, może są, ale ja nie lubię ich używać. poza tym podnoszenie sztangi nie ma tyle klasy co trening z mieczem, chociażby takim 10 kilogramowym. poza tym jak mówiłem nie lubię rozbijać się na drobne- jeśli mamy tylko spawalnicze akurat dostępne, to walczymy na kije, a gdy ktoś przyniesie kilka mieczy- pytamy, czy można, zazwyczaj się zgadzają i bierzemy owe miecze. najczęściej też tylko w spawalniczych, jednak nie są to walki, w których może ucierpieć ciało... co do walk bardziej na poważnie- jeszcze do tego przejdę, do bractwa wstąpiłem 3 miesiące temu.
natomiast gdy chcę połączyć ćwiczenie techniki i siły to biorę mój miecz i idę w las. rzadko mam sparing partnerów, najczęściej ćwiczę na samorobnej paginie. i tak jest trudno smiley

zresztą co ja tam mogę wiedzieć, tu są sami wielcy rycerze smiley (i tak będę robił po swojemu... kije są za lekkie dla mnie na dłuższy trening... jeśli chcę się wypocić to sobie ćwiczę z moim kochanym mieczem <3)

Edytowane przez Mauritius dnia 10/04/2008 20:45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobic miecz??
Mauritius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/04/2008 21:24
SORY za posta pod postem.

Ok. mam propozycję, bo wydaje mi sie że czegoś nie wyjaśniłem. jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania do mojej skromnej osoby to chętnie wysłucham, ale na PW...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Skocz do Forum:

37097810 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska