www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 21:00:27
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Ja tylko pytam
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 14/08/2006 19:49
pozdrawiam,

ostatnio zamówiłem miecz w Kuźni Rycerskiej.Czy to dobra firma?Jakie macie doświadczenia z jej wyrobami?Podzielcie się doświadczeniem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Szerszen01
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/08/2006 20:46
Nigdy nie miałem okazji spotkać się z tą firmą. Jedyne miecze jakie kupuje to od Ryby z bractwa do którego należe. Kiedyś sprawie sobie świetny prezent i zakupie miecz albo w Spartakusie, albo jakiś czeski miecz jeszcze nie wiem. kalavun ibn ajjub a jaki miecz zamówiłeś? Jedynka czy półtorak? Mógłbyś dać zdjęcie i zarazm linka do tej kuźni?


"Męstwo hartuje się ranami! "
1519698 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 14/08/2006 21:27
wpisz w gooooogle "kuźnia rycerska".Kupiłem półtoraręczny 450 zł
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 07/10/2006 20:37
Witam,
na wstępie odradzam korzystanie z usług tej "firmy".Jelce zawsze spawane(:lolsmiley , rękojęść klucha, ostrze resor, choć ładnie wygląda, i w ogóle "płatnerz" nie wie jak ma wyglądać broń, którą ma zrobić. nieporównanie wysoka cena .ODRADZAM
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/10/2006 11:06
A ja wręcz przeciwnie. Polecam! Zamówiłem szable z Kuźni Rycerskiej i bardzo dobrze się sprawuje. Na temat mieczy nie wypowiadam się bo nie widziałem. Ale sama szabla jest ok i nie ma spawów na jelcu. Co do ceny, to też nie uważam żeby była jakaś bardzo wygórowana. Jednym słowem polecam sprzęt od nich na sam początek.
Pozdrawiam




Edytowane przez Stanislaw Szal dnia 08/10/2006 11:07
9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 08/10/2006 17:42
Hmm prosze o trochę więcej opinii bo planuje kupić tam tasak.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Robertustworkus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/10/2006 19:59
Witam
Wiesz co najlepszy sprzęt z jakim miałem do czynienia i to nie drogo, wyrabia Sławomir. Podaje adres stronki www.dlarycerzy.livenet.pl co do kuzni rycerskiej to nie mogę sie wypowiedziec bo nie zamawiałem u nichsmiley. Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/10/2006 20:12
Slawka i jak moge rowniez polecic. Wszyscy ludzie odemnie z oddzialu maja od niego drzewcowki. O miczach tez zlyszalem w miare dobre opinie. Tylko jak s9ie u niego zamawia trzeba pamietac o jednej rzeczy. nie wolno mu dac pola do popisu, najlepiej ustalic kazdy szczegol.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 08/10/2006 21:49
b]Stanislaw Szal napisał/a:[/b]
A ja wręcz przeciwnie. Polecam! Zamówiłem szable z Kuźni Rycerskiej i bardzo dobrze się sprawuje. Na temat mieczy nie wypowiadam się bo nie widziałem. Ale sama szabla jest ok i nie ma spawów na jelcu. Co do ceny, to też nie uważam żeby była jakaś bardzo wygórowana. Jednym słowem polecam sprzęt od nich na sam początek.
Pozdrawiam

Jaki typ szabli?Ile waży, jak wyważona i ile SYLVO wziął?I jeleć, adokładnie wąsy nie spawane?
Hmm prosze o trochę więcej opinii bo planuje kupić tam tasak.

numer pana SYLVO 508 333 673 .Co jak co, ale tasaki właśnie ma dobre

Edytowane przez Amrod dnia 08/10/2006 22:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/10/2006 09:50
No na jego stronce są te szable. Ta co mam to jest w podobie do tej co jest pierwsza w szablach husarskich. Co do wagi to waży ona kolo 950 g. Co do ceny to podane są na stronie (ja za swoją razem z pochwą dałem 600zł.). Co do wyważenia to jest rewelacyjna, śmiga jak nie wiem... smiley Co do spawów to Ci dokładnie nie powiem, i pewnie masz racje, że wąsy przyspawane... Strzeliłem gafę Ale uważam, że ta szabla jest niezła dla początkujących, a pozatym tania. smiley
Pozdrawiam


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 12/11/2006 18:05
No Kalavun- poczytaj na Freha, tam krążą legendy o trwałości mieczy tego pana.Ale namnie odpowiesz, bo po 4 warningach nie bardzo.W sumie może być, ale półtorak p.Szanka waży 1200 g jeśli jest tej samej wielkości co Kuźni 2000g.poza tym kuźni się szczerbią, ale prawie nigdy nie łamią i no i ceny lepszesmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Lampka
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/12/2006 22:52
Witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum.

Wcześniej dość długo i namiętnie (bo i grubo ponad 2 lata) zajmowałem się wszelkimi aspektami kultury japonskiej wraz z szczególnym nastawieniem na japonskie militaria i klasę feudalnych wojowników, zarówno przy tym kolekcjonowaniem, posrednictwem w zamówieniach, jak i własnemu poznawaniu technik wykonywania choć opraw do ww. głowni.

Mam jednak to do siebie, że lubię poszerzać pola zainteresowań i zwróciłem się ku rodzimemu średniowieczu.
Stąd moja obecność na forum, proszę sie przygotować na wiele pytań, które często będą się Wam wydawały naiwne w świetle wiedzy, którą posiadacie-toteż proszę o wyrozumiałośćsmiley

Jakich wykonawców mozecie polecić w kwestii wykonawstwa/autorytetu w wykonywaniu uzbrojenia śrdniowiecza europejskiego? U jakich wykonawców można liczyć na najwyższą jakość rzemiosła? U kogo "inwestujecie" w uzbrojenie?
Zapewne Sławomir Ciszewski (notebane konczy płodzić dla mnie głownię do wakizashi), o Kuźni Rycerskiej padały z tego co widzę mieszane opinie.
Co sądzicie o kutych mieczach stąd:

http://www.miecze.com.pl/sklep/index.php?cPath=69&osCsid=01c3226eb242e6fd00c185875ccdbe6a

Ewentualnie towar oferowany przez tego sprzeawcę:

http://www.allegro.pl/item149800924_miecz_dwureczny_z_podwojnym_jelcem_kuty.html

Z góry dziękuję za informacje

PS>Forum jest trochę sypliwe-wyskakują mi jakies błędy. To naturalna kolej rzeczy?smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/12/2006 23:58
To co oferuje ten facet na allegro (wbrew temu co pisze) nie jest w 100% historyczne a wręcz w większości w 100% niehistoryczne (facet jest totalnym ignorantem w tej kwestii).
Nie wiem jak z jakością jego mieczy (nie używałem) ale sam wygląd i brak podanej wagi (na którą w końcu coraz więcej ludzi zwraca uwagę) mnie osobiście odstrasza.

Miecze Maciejki do walki podobno są niezłe ale ich wadą jest waga (lepiej zamawiać osobiście, konkretnie pod siebie niż seryjną produkcję u pośrednika).

Sławek robi niezły sprzęt.

Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 18/12/2006 16:29
To co oferuje ten facet na allegro (wbrew temu co pisze) nie jest w 100% historyczne a wręcz w większości w 100% niehistoryczne (facet jest totalnym ignorantem w tej kwestii).

Oferuje najczęściej półtorki.Ważą 1500-2000g, a miecze Szanka tej samej wielkości ważą 1200-1600g.A że są niehistoryczne, to sam się przekonałem , i żałuję, że kupiłem tam broń.A że mało się szczerbią-jednak- to dlatego, że sztaba.

Nie wiem jak z jakością jego mieczy (nie używałem) ale sam wygląd i brak podanej wagi (na którą w końcu coraz więcej ludzi zwraca uwagę) mnie osobiście odstrasza.

wagi podaje na swojej stronie, a także przez maila, telefon i gg.Co jak co , ale to uczciwy sprzedawca.
Miecze Maciejki do walki podobno są niezłe ale ich wadą jest waga (lepiej zamawiać osobiście, konkretnie pod siebie niż seryjną produkcję u pośrednika).

A Maciejko to... hurtownik płaskowników.Najwięcej z jego wyrobami miał Robertstworkus(nie wchodzi już na GR), ale i mnie odstraszają szable ważące minimum1200g.
Sławek robi niezły sprzęt

A co, walczyłeś tym sprzętem?Szczerbi się bardzo?Mroków brak?I inne uzasadnienie podaj...
Ja też pozdrawiam i dzięki Andrzej za odświerzenie praktycznego tematu.


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny

Edytowane przez Amrod dnia 18/12/2006 16:30
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/12/2006 21:18
Co do uczciwości... Pisanie, że jego wyroby są w 100% historyczne przeczy temu co napisałeś.
Poza tym skoro coś się wystawia na allegro to chyba powinno się napisać wszelkie potrzebne dane a waga miecza niewątpliwie należy do podstawowych wytycznych podczas jego zakupu (przynajmniej dla osób które wiedzą ile powinien ważyć miecz, ale takie osoby nie kupują raczej na allegro).

Znajomy posiada tasak od Sławka (zdjęcie jest na stronie), złamał się na nim Hurdalek (a to dobra reklama). Sam posiadam jeszcze trochę innych wyrobów Sławka i jestem z nich zadowolony.

Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 18/12/2006 21:39
Napisałem, że uczciwy w sensie sprzedaży.
złamał się na nim Hurdalek (a to dobra reklama).

No fajnie... sam chciałem kupić tasak, ale od Hurdalka.
Sam posiadam jeszcze trochę innych wyrobów Sławka i jestem z nich zadowolony.

Bardzo się szczerbią??


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Lampka
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/12/2006 22:17
Zanim sie pozabijacie jeszcze coś napiszęsmiley
Z powyższych postów wynika, że jednak najlepsze towary oferuje Sławomir Ciszewski (dobrze wiedzieć). Nie bardzo jednak rozumiem co ma profesja, czy prywatne zajęcie sprzedawcy z miecze.com do jakości oferowanego towaru, prosiłbym troche sprecyzować. Chyba, że jest to insynuacja, że miecze te są wykonywane z jakiegoś podejrzanego materiału. (choć raczej typu stali w opisach nie ukrywa)

Moje kolejne pytanie odnosi się do literatury, którą warto przerobić. Na ten przykład co do feudalizmu japońskiego, jak i w ogóle kasty samurajskiej istnieje wydawnictwo Diamond Books. Oferuje pozycje to wartościowsze, to mniej, ale jednak jakaś siła zajmuje się tematem i można liczyć na regularnie wydawane ksiażki. J
est coś podobnego w przypadku uzbrojenia/rycerstwa/kultury średniowiecza? Widziałem na allegro kilka obiecująco brzmiących tytułów, ale wolę nie inwestować pochopnie.
Czy Waszym zdaniem istnieją pozycje musowe co do tematu, które szczerze jesteście w stanie polecić?

Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 19/12/2006 22:16
Nie bardzo jednak rozumiem co ma profesja, czy prywatne zajęcie sprzedawcy z miecze.com do jakości oferowanego towaru, prosiłbym troche sprecyzować. Chyba, że jest to insynuacja, że miecze te są wykonywane z jakiegoś podejrzanego materiału. (choć raczej typu stali w opisach nie ukrywa)

No dobra... te miecze to płaskowniki.A co powiesz o szablach, jakie oferuje-1200-1600 ta na półtorak mało, na szablę za dużo.Już Pękul jest lepszy.Same ceny Maciejki mówią za siebie-gniot.


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Lampka
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/12/2006 16:41
No i krótka piłka. O to mi chodziło.
Sam też miałem do czynienia z wykonawcami głowni mieczy, którzy tworzyli je z min. ..przekuwanego resoru kolejowego. Tak wiec nic mnie nie dziwi.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ja tylko pytam
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 21/12/2006 21:10
Ile dałeś za wakizachi?Zamówiłeś samą głownię, samą broń czy broń z pochwą??


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

36808291 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska