www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 28 2024 19:02:13
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor z czego zrobić??
cinf
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/03/2007 21:23
mam pytanko z czego zrobić drewniany miecz ale taki by sie nie połamał
po pierwszym fechtungu odrazu mówie że po 15min z grubego bambusa
robią sie zapałki bez fosforu pomóżcie bo już nie mam czym walczyć a na metal jescze nie chce bo wracam dopiero bo pól rocznej przerwie do treningówsmiley
cinf 8562775 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/03/2007 23:22
Proponuje liściaste drewno ... najlepiej nadaje się jesion, wiąz, grochodrzew (akacja).
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
skot
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/03/2007 16:02
Do gatunków twardych należą między innymi: modrzew, robinia akacjowa czyli grochodrzew (nazywany błędnie akacją), buk, dąb, grab, jesion, jawor, wiąz. Te informacje znalazłem na stronie internetowej - myślę że się przydadzą smiley
6132580 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
mp86
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/03/2007 00:10
z doświadczenia odradzam twarde drzewa typu dąb, na początku nic po nich nie widać, ale po dość krótkim czasie pękają. Dużo lepiej sprawdzają się drzewa giętkie, takie jak akacja, czy (ponoć) grab. osobiście polecam akacje, bo wytrzymuje nawet walkę z metalowym mieczem. Pozdrawiam
mp86 2503491 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Drozdek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/04/2007 14:49
A ja z doświadczenia wiem, że do treningu najlepsze drewno to... styl od kilofa. Idziesz do sklepu metalowego, kupujesz takowy za 7zł, bierzesz pilnik i piłujesz sobie na taki kształt jak Ci pasuje. Na prośbę mogę wysłać foto takiego miecza... ale na prośbę bo musiałbym je najpierw zrobić. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/04/2007 18:41
Zacny Drozdek ma racje, choć takie stylisko to wydatek 10-12 zł. Dopowiem jednak iż te używane do 1,5 kg młotów są dłuższe i (zazwyczaj) o przekroju spłaszczonego owala co pomaga nadać profil. Odnośnie nadawania kształtu to polecam heblarke grubościową bądź strug.
Ciekawym rozwiązaniem jest także wykonanie broni ćwiczebnej z żelaznej rurki wypełnionej betonem i powleczonej pianką termiczną (używana w hydrałlice przy zapobieganiu zamarznięciu rur) co zapewnia wysokie bezpieczeństwo - często podobnie stosuje się na tzw. LARPach. Koszt łączny to 15 zł. Gąbkę tą możma odpowiednio podciąć na kształt miecza. Polecem dla osób początkujących i dość młodych.


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Szrek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 06/05/2007 20:34
Witam!
Ja osobiście polecam Jesion. Dość niedawno zrobiłem sobie taki mieczyk z drzewa dębowego i przy pierwszym starciu pękł w pół. Była to wina po części żle dobranego drzewa ale i też mój błąd ponieważ robiłem go siekierką i nożem i w jednym miejscu zbyt cienko.(z połowy tego miecza zrobiłem mieczyk i służy mi do dziśsmiley bo sporo sie namenczyłem z tym mieczem) Następnie zrobiłem miecz metrowy z Jesionu i po wielu prubach połamania go nie udało mi się.smiley
9922441 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Firestorm
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/05/2007 19:10
Ja mam miecz przyznam szczerze że nie wiem z jakiego drewna ale okułem jego krawędzie blachom (żeby sie krawędzie nie poniszczyły , bo miałem już mieczy 2 jednen sie rozstrzepił drugi złamałsmiley) i wzdłuż niego przybiłem pasek blachy z powierconymi dziurami . A z jesionu odradzam cholernie trudno sie go profiluje a poza tym mój kolega miał z jesionu i sie złamał .
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Hertenclif
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/05/2007 20:15
A ja zgadzam sie co do sztychu - tylko powiem szczerze ze mi najlepiej walczy sie w ogole nie profilujac go, lecz dociazajac tasma obciaznikowa na miejscu rekojesci a nastepnie oklejajac to tasma (np. izolacyjna). smiley Mysle ze profilowanie miecza to tylko narazanie go na latwiejsze pekniecie... chyba ze sie myle to prosze mnie poprawic smiley
567603110 hertenclif 4982889 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/05/2007 20:37
blachom
OMG
nie poniszczyły
hmm.. Czesio z "włatców móch" ?? smiley

Naprawdę słownik nie gryzie...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
wim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/10/2007 19:00
Ja zrobiłem stylu drewnianego od miotły i umieściłem na ten styl pianką taką izolacyjną(chyba sie nie mylę co do pianki) no i sie trzyma.tylko po jakimś czasie walczenia może sie zniszczyćsmiley


Przepraszam za beldy otokrawiczne smiley xD
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/10/2007 14:14
Można też kupić boken i owinąć na około taśmą ( wytłumia uderzenia i trzyma wszelkie odpryski z drewna )


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/10/2007 20:58
Polecam także pcvałki (Nie wiem jak dokładnie się to pisze) czyli plastikowy miecz owinięty gąbką i taśmą izolacyjną. Trochę nie historyczne i nie z drewna, trochę się wygina ale naprawdę dobre i można się tym spokojnie lać nie robiąc sobie przy tym większej krzywdy...


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/10/2007 21:42
Czy przypadkiem nie będzie to za lekkie ?


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/10/2007 15:51
Dla początkujących idealne. Jak chcesz to owiń sobie drewniany kij to będzie cięższe. Z resztą jak chcesz trenować siłę to raczej weź sobie zwykły metalowy miecz, a pcvałką trenuję się refleks i ruchy.


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/10/2007 20:34
Drizzt0856 mówisz to do mnie ?

" Dla początkujących idealne. Jak chcesz to owiń sobie drewniany kij to będzie cięższe. Z resztą jak chcesz trenować siłę to raczej weź sobie zwykły metalowy miecz, a pcvałką trenuję się refleks i ruchy. "


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/10/2007 19:48
W sumie jest to traktowane jako odpowiedź na Twoje pytanie aczkolwiek nie chodziło konkretnie o Ciebie tylko o wyjaśnienie mojej odpowiedzi. Ogólnie wyjaśniałem to temu z początku niestety Twoim przykładem... Nie urażaj się bo nie to było celem mojej wypowiedzi...


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/10/2007 22:21
Spokojnie nie urażam się pomyślałem tylko że bierzesz mnie za początkującego . Poza tym widzę po awatarze żeś mi bratem .


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/10/2007 15:03
Bardziej Joannici ale Templariusze też mi nie przeszkadzają.


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/10/2007 16:09
Jakbyś nie wiedział to dzisiaj na turniejach wszyscy zakonni trzymają się razem i razem wychodzą do bohurtów .
Jest takie powiedzenie między nami zakonnymi " Nieważne jaki zakon byle że zakon "


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:

36969611 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska