www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 28 2024 20:45:31
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: z czego zrobić??
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/10/2007 19:25
Eee to spoko... Mam nadzieję, że spotkamy się w boju ale nie po przeciwnych stronach barykady smiley


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/10/2007 20:14
Jak już pisałem to jest niemożliwe , na żadnym turnieju na którym byłem nie było czegoś takiego .

Nawet jak wychodzimy do turnieju i jest sygnał do startu to podchodzimy do siebie , misiaczek i z schodzimy razem "pokonani".


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Bonhart
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 13:11
Wracając do tematu: przymierzam się zrobić sobie treningowy miecz półtoraręczny zbliżony wagą do stalowego. Czy według was dobrze byłoby wykonać tak miecz ze sklejki? Powinien być dość wytrzymały, może troche ciężko będzie go zrobić ;p


Widzieliście go? Rycerz chędożony! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!
7994122 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 13:20
Miecz ze sklejki? Nieee, raczej nie. Chyba, że bardzo grubej sklejki. Zrób lepiej z trzona od kilofa, sam mam taki, jednoręczny i walczę nim w bractwie.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Bonhart
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 15:58
Sklejka 9,5 mm. A ten twój trzon od kilofa to z jakiego drewna? Zreszta wątpię żeby taki trzonek był wystarczająco długi na półtoraka ;p


Widzieliście go? Rycerz chędożony! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!
7994122 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 16:10
Rzeczywiście, trzony zazwyczaj mają do 90 cm. Z jakiego drewna, to niestety nie wiem. A sklejka, no cóż, jeśli będzie odpowiednio ciężka, to się nada.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 16:16
Pewnie za chwilę spotka mnie sprzeciw dziesiątek ludzi twierdzących że najlepszy trening to 10kg sztaba, ale naprawdę miecz treningowy (zwłaszcza ten do ćwiczenia podstaw) nie powinien być za ciężki. Przy takim mieczu "do podstaw" myślę że nie cięższy niż 500-600gram, do lekkich sparingów 700-800g. Do miecza zdążycie się jeszcze przyzwyczaić, a technikę trzeba najpierw poćwiczyć "na sucho"


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 16:29
Tak.. ale chyba warto pocwiczyc 2 kg ''balem'' smiley sile prawej/lewej ręki wtedy kiedy sie dojdzie do bractwa miecze nie bedą az takie ciezkie.. lewą ręke tez warto pocwiczyc zeby nie była "upośledzona"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 16:47
No nie wiem majkel... Ja na samym początku ćwiczyłem sztylem od kilofa, myślałem, że ja mam tak słabą rękę, że po godzinie treningu wymiękam (treningu! nie sparingu). Okazało się, że mój sztyl waży 2 kg... Drewno bukowe.

PS: Efekt tenisisty można u mnie zaobserwować, choć lekki. Prawa ręka jest dłuższa od lewej o jakieś 3-5 cm.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).

Edytowane przez Skuciok dnia 21/05/2008 16:53
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 16:49
Otóż to.. A od tego (zwłaszcza w młodym wieku) można zniszczyć sobie choćby nadgarstek i skończyć juz z szermierką..


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 16:59
Aha... rozumiem
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Bonhart
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 17:40
Ja mam tenisa za sobą to mam nadzieję że już sobie dużo nie zaszkodzę, poza tym przy treningu półtorakiem nie powinno być takich różnic chyba ;p Rozglądałem sie za styliskami przyznam że surowiec przedni ale dla mnie niestety za krótki ;/ Kupiłem kawałek sklejki zobaczymy co z tego wyjdzie ;d


Widzieliście go? Rycerz chędożony! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!
7994122 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 17:50
Myślę, że pomysł z tą sklejką nie wypali... Masz następujące wyjścia:
1. Kupić treningową półtorkę- np. Allegro.
2. Zrobić treningową półtorkę z płaskownika - pomysł zrealizowany w naszym bractwie, 2 minusy, dużo czasu się traci na ubieraniu zbroi i ryzykuje się bezpieczeństwem.
3. Zrobić treningową półtorkę od podstaw z drewna.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2008 20:40
W moim bractwie jeden gościu zrobił półtorkę z rury pcv z jelcem, a jako głowicę przymocował kawał żelaza, może wam się wyda, że miecz lekki i łatwo pęka, ale uwierzcie, rura jest mocna i gruba, a miecz ciężki.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/05/2008 19:28
Według mnie to sklejka nie wypali. Ja mam z trzonka od kilofa,drewno bukowe, bardzo wytrzymały, waga ok. 1,75 kg. W każdym razie pisz jak Ci wyjdzie.smiley


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/05/2008 20:39
Wyobraźni troche smiley nie wiem jak mozna zrobic miecz ze sklejki... :/ chyba ze do trenigu ale to i tak jest poprostu... brak mi słów... zalezy ile masz lat... masz 6-9 zrób sobie ten miecz 10-11 nie radze powyzej jedenastu. Błagam nie rób z siebie błazna!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/05/2008 21:19
hmm.. Są różne sklejki że tak powiem.. I na prawdę można zrobić z dobrej sklejki dobry, wytrzymaly miecz - pewnie wytrzymalszy niż z kija..


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/05/2008 23:47
No ale nie ze sklejki 1 cm, jak mówię, najlepiej nadaje się sztyl od kilofa.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Bulgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 08:23
A wy szanowni panowie póżniej się dziwicie że na innych forach RR nie traktują was poważnie...


Gdy piach juz poczuł smoczy kil, Wilków wściekłość wzieła górę, Normanów setki dały życie, a Thorleif-łeb i skórę.

Voda je pro sedlaku a pivo je pro bojovniku!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 10:08
Bulgar, do kogo było to skierowane? Wybacz, ale akurat po tym z czego robi się miecz TRENINGOWY nikogo się nie ocenia.. Co do przydatności sklejki pod tym względem nie będe się już wypowiadał bo widocznie niektórzy traktują to jako listewka beznadziejnej jakości zginająca się w każdą stronę..
A ja dalej uważam ze trenowanie kijem 1,75kg jest zupełnie pozbawione celu, ale widocznie wiecie lepiej.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:

36969644 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska