www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 28 2024 09:08:33
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: z czego zrobić??
Bonhart
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 11:01
Ja nie robię miecza do walki tylko żeby pomachać nim trochę i się wprawić... Sklejka ma 15mm grubośći i można przy takim "mieczu" dobrać odpowiednie ciężarki jeżeli się chce, aby był cięższy. Nie widzę w tym nic dziwnego że treningowy miecz zrobi się ze sklejki... Może się troche gnie ale jest wytrzymała w obie strony, jeżeli wiesz o czym mówię.


Widzieliście go? Rycerz chędożony! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!
7994122 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 11:21
Ostatecznym rozwiązaniem może być również skoczenie do Obi po (nie wiem jak to nazwać) taki jakby pręt drewniany owinięty czymś brązowym(to coś dobrze amortyzuje uderzenia).Wiem, że mają to w sprzedaży na dziale ogrodniczym. Wybaczcie jeśli to żałosne.


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 11:23
Jeśli mogę, to kobieca opinia. Sama używałam "miecza treningowego". Ponieważ treningi odbywały sie w ośrodku jeździeckim, wszystkie połamane palcaty (czyli to takie krótkie, do poganiania konia gdy jesteś w siodle, taki biczyk) były nasze. Rdzeń jest metalowy i całość owinięta skórą. Sprawdzało się w 100% po małych modyfikacjach. Możnaby wykorzystać ten sam patent i metalowy rdzeń okręcić rzemieniami, mątując jednocześnie jelec. No i wydaje mi się, że nie ma co od razu ciężkim "mieczykiem" machać, ponieważ zamiast wzmacniać mięśnie może powodować skutek odwrotny. jeśli założyć, że mieczyk waży ok. 600 gram i poruszamy rręką wykonując cios - prędkość ok 50-60 km/h po torze okrężnym (tyle zakładam dla 13-14 latka), to sami sobie obliczcie jakie przeciążenia i siła zderzenia (np. o paginy) działają na nadgarstek..


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 11:26

rozumiem, że miecz treningowy nie służy do walki, tylko do nauki prowadzenia ciosu, hamowania, wyczucia odległości przeciwnika i nauki dobierania zasłon do zadawanego ciosu. Do walki jest miecz.. i uzbrojenie ;P

Pozdrawiam smiley


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Sir Strzelik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 12:07
U nas w mieście walczymy ze sobą dla treningu
i jeśli ktoś też tak chce trenować niech znajdzie sobie godnego sobie przeciwnika i ja proponuje urzywać gałęzi z akacji ostruganej smiley


5366430 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Bulgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 17:48
Mości Czarny Rycerzu wybacz ale akurat się z Tobą zgadzam...po prostu nie zrozumiałeś mojej ironii...a ja proponuję używać do treningu głowy i wyobrazni...


Gdy piach juz poczuł smoczy kil, Wilków wściekłość wzieła górę, Normanów setki dały życie, a Thorleif-łeb i skórę.

Voda je pro sedlaku a pivo je pro bojovniku!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 19:14
Sir Strzelik
litości...jeżeli chcesz używać drewna to waster, a nie gałąź akacjowa. Jeśli chodzi o walkę drewnem to ma ono tendencję do łamania się, nawet najlepsze, w momencie gdy trafi na coś twardego np hełm.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 24/05/2008 19:15
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Bonhart
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 20:41
Zrobiłem ten miecz ze sklejki, waży 1kg- udało mi się go całkiem nieźle wyważyć. I nie wiem co w tym złego według zagorzałych krytyków że jest ze sklejki a nie z deski skoro nie zamierzam się nim bić...



Widzieliście go? Rycerz chędożony! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!
7994122 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 20:51
Spoko Bulgar, tylko po prostu jak piszesz to pisz też do kogo to skierowane smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Sir Strzelik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 21:50
Szanowny Death-wish
1.My walczymy bez pancerzy.
2.gdy ostatnio się pojedynkowałem to gdy ja i mój towarzysz na jedną rękę wyciskamy około 15 kg i razem z całej siły się uderzaliśmi miecz o miecz to on połamał 3 miecze a ja nawet dżazgi nie straciłem coprawda jest trochę zdeformowane ale ja uwarzam, że się nadajesmiley


5366430 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2008 22:52
Sir Strzelik napisał/a:
Szanowny Death-wish
1.My walczymy bez pancerzy.


Bez żadnej osłony?

2.gdy ostatnio się pojedynkowałem to gdy ja i mój towarzysz na jedną rękę wyciskamy około 15 kg i razem z całej siły się uderzaliśmi miecz o miecz to on połamał 3 miecze a ja nawet dżazgi nie straciłem coprawda jest trochę zdeformowane ale ja uwarzam, że się nadajesmiley


Rozumiem że na twojej gałęzi połamał 3 stalowe miecze... Bogaci jesteście!!!
Tylko po co uderzaliście miecz o miecz? Poza tym siła statyczna nie ma żadnego wpływu na siłę uderzenia.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 24/05/2008 22:54
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Woedd Bleidd
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2008 09:38
Ja poprostu poszedlem do sklepu ogrodniczego i kupilem sobie kilka grubych kijow, sprawyja sie calkiem nieźle
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/05/2008 10:01
Ludzie po co tyle kombinacji? u nas używamy od zawsze grubszych, prostych 'gałęzi'. Są ostrugane z kory i oklejone kilkoma warstwami mocnej szerokiej taśmy. Niektóre wytrzymywały ponad pół roku, przy naprawde ostrych młuckach. Idealnie sie nadają dla młodych i nie ma co mówić o wielkim rozwijaniu techniki itp bo i tak po przesiadce na miecz człowiek uczy sie wielu rzeczy od nowa, i te różnice pomiędzy wcześniejszym ' kijem' a normalnym mieczem, zacierają sie. I mówie to jako praktyk...


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Sir Strzelik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2008 10:24
Tak walczymy bez osłon
No i dobrze niech ci będzie były to trzy grube kije z rórznego drzewa
tkimi uderzeniami testujemy miecze (treningowe "w naszym wykonaniu"smiley, ale także musimy się bronić i dlatego napisałem, że uderzamy miecz o miecz


5366430 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Sir Strzelik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2008 10:26
Aha zapomniałem dodać, że prawdziwy wojownik umie w dużej części ignorować ból


5366430 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2008 10:41
Nie mogę Przez ból dojdziesz do celu


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2008 11:40
Czarny Rycerzu ? Może wykonamy na nim sąd Boży i zobaczymy w ilu procentach jest "prawdziwym" wojownikiem? Ja już grzeje podkowy smiley


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
Sir Strzelik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2008 13:04
bardzo śmieszne
smiley


5366430 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2008 14:17
Boldgrim napisał/a:
Ludzie po co tyle kombinacji? u nas używamy od zawsze grubszych, prostych 'gałęzi'.


Próbowaliśmy tej metody, ale trening bez jelca trochę inaczej wygląda niż z jelcem, poza tym kij jest okrągły, a miecz ma płazy. Choć z drugiej strony większe znaczenie ma to dla traktatowców.

Są ostrugane z kory i oklejone kilkoma warstwami mocnej szerokiej taśmy. Niektóre wytrzymywały ponad pół roku, przy naprawde ostrych młuckach.

To raczej jasne, każdy kombinuje aby sprzęt służył jak najdłużej. Dlatego mnie dziwi walenie drewno w drewno. po co? Żeby je złamać? Bez sensu.

Idealnie sie nadają dla młodych i nie ma co mówić o wielkim rozwijaniu techniki itp bo i tak po przesiadce na miecz człowiek uczy sie wielu rzeczy od nowa, i te różnice pomiędzy wcześniejszym ' kijem' a normalnym mieczem, zacierają sie.

Powiem tak, do Marcinka mi baaaaaaardzo daleko, właściwie uczę się od nowa, zresztą niewielu potrafi z nim walczyć, o kimś wygrywającym z nim jeszcze nie słyszałem...ale możesz mi wierzyć, kilka wasterów już zdążyłem połamać i z kijami też swoje przeszedłem. Jeżeli już musisz trenować drewnem a nie chcesz zapłacić dwudziestu paru złotych za dobry drewniany miecz to polecam trzonek od kilofa, ma na tyle szeroką jedną stronę, że spokojnie można w nim wyrzeźbić rękojeść, poza tym ma płazy, których w kiju nie uświadczysz. Będzie to bardzie przypominać miecze wczesne niż późne ale znacznie lepiej się spisuje niż jakakolwiek gałąź, a i połamać nie jest łatwo.

I mówie to jako praktyk...

Mógłbym wiedzieć na ilu i jakich turniejach już byłeś?


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 25/05/2008 14:28
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: z czego zrobić??
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2008 14:58
Jak by Death-Wish pisał (poprawiał) we wszystkich tematach innych, to by forum było zapisane poprawkami...

Edytowane przez MajkeL dnia 25/05/2008 14:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:

36967150 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska