www.GazetaRycerska.pl
 Maj 06 2024 11:06:59
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Waga kolczugi
Risto
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/12/2007 19:38
No koledzy i ja się dołączę do rozmowy.Małe i ważne pytanie jaki to musi być drut bo z tego co wiem jest wiele rodzajów np.pozłacane,posrebrzane i różne inne a ja się na tym nie znam za bardzo.

Edytowane przez Risto dnia 30/12/2007 19:39
11819769 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/12/2007 21:05
No chyba nie mówisz że zrobiłbyś kolczugę z drutu pozłacanego !

Zwykły drut ani nie posrebrzany, ani ocynkowany.
Jeśli znajdziesz drut sprężynowy to możesz zrobić sobie kółka 1.4 w 10 to będziesz miał kolczą w okolicach 7-8 kg. Tylko że dwa razy więcej roboty.


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Risto
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/12/2007 23:03
Nie,nie mówię.hehe.Rzecz w tym,że tych drutów jest dość duży wybór a ja nigdy takowego nie potrzebowałem.Czyli mówisz,że drut zwykły stalowy?
11819769 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/12/2007 23:09
najlepszy drut stalowy hartowany... ze stali sprężynowej bys się niemiłosiernie namęczył przy robieniu


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Risto
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/12/2007 23:26
A co powiecie na to?Znalazłem nawet w domu takie kółeczko ale to chyba nawet gorsze do obróbki od tej stali sprężynowej.

http://antas22.republika.pl/splaski.htm
11819769 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Rastaman3D
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/01/2008 14:26
Dzięki czyli na materiały jakieś 100zł smiley smiley jakoś przeżyje i miesiąc pracy i mam kolczugę smileysmileysmiley POzdro
2075953 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2008 12:29
Jeśli zamawiasz kółeczka np. na allegro to wychodzi z 250 zł (1.8 w 10).

Jeśli masz dużo czasu to kup drut stalowy sprężynowy, kółka 1.4 w 10. z taką kolczą zejdziesz do ok. 8 kg , więc się opłaca. Ale urobisz się jak cholera.

Druga opcja to drut stalowy hartowany. Ja mam 1.8 w 10 waży około 13 kg, nie pruje się prawie w cale. Możesz zrobić 1.6 w 10 będzie lżejsza ok. 10 kg ale bardziej się pruła. Z mojej strony polecam Ci im lżejsza tym lepsza, wiem z doświadczenia. Ale którą opcje wybierzesz i tak się zmęczysz, możesz tylko więcej lub mniej zależnie od opcji.


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Risto
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2008 12:50
Więc jeśli mówisz,że 250zł to prawda jest taka,że nie opłaca się w ogóle robić kolczugi bo po co skoro można dołożyć 100 i kupić gotową.Najtańszą ale i najbardziej pracochłonną opcją jest więc kupienie drutu.Ale zobacz:
http://allegro.pl/item287663729_kolka_kolczuga_nie_przeplacaj_super_cena_9.html
9zł za 1kg to co mówisz,że 250?


Żaden łuk nie będzie tak dobry jak ten zrobiony własnoręcznie.
11819769 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2008 15:48
Nie wiem gdzie można kupić kolczą za 350 zł, ceny są w granicach 450 w górę.

Hmm kiedyś mój kolega zamawiał za tyle na allegro i wyszła my kolcza. Ale jak widać ceny maleją, poza tym to jest spory koleś.

Ogólnie to polecam Ci tego gościa jako dobrego dostawce (na pewno nie zrobi cię w bambuko ), jedyny wymiar który jest dobry to 10/1.8 więc około 14 kg - 126 zł plus koszta przesyłki. Za to masz kolczą która się prawie nie pruje a jej waga jest średnia. To tyle.


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
mroczny rycerz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2008 15:56
tam gdzie wiatr powiewa śmiercią, my wojowie sercem prości silni wiarą i nadzieją mkniemy tam kędy swity dniają, tam gdzie wiatr powiewa śmiercią..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Rastaman3D
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2008 16:36
Dziękuje... ale na razie pracuje nad moim słynnym longbowem z leszczyny w końcu fortuna jest dla odważnych... Pozdro 4 all smileysmileysmileysmiley
2075953 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 02/01/2008 17:28
Hmmm Panowie tyle piszą o gotowych kółeczkach na allegro ale czy warto tak przepłacać, bo widze tutaj, że nawet za nie same 250 zł może wyjść.... toć to prawie koszt nowej kolczej jak ktoś wspomniał. Moim skromnym zdaniem lepiej wybrać sie do jakiejś hurtowni stali..jak dobrze poszukacie to na peewno w każdym miescie jest coś w tym stylu..ew troszke dalej ale i tak będzie sie opłacało dojechać. W Bydgoszczy jest Centrostal gdzie 1kg za drutu zwykłego stalowego 1,8mm zabulimy ok 3,40zł...a zrobienie samych sprężynek i pocięcie ich jest banalną sprawą także ja bym sie nie bawił w allegro.
Pozdrawiam


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Waga kolczugi
Rastaman3D
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2008 21:35
Boldgrim ma racje bo normalnie na Allegro za 1kg. kółeczek kosztują średnio 10zł a na dość postawnego mężczyznę trzeba z 14-15kg. kółeczek czyli łatwo policzyć wyjdzie około 150zł za sam materiał. do tego jeszcze miesiąc roboty i możemy sprzedać za 500zł na Allegro.pl
A tak na serio to gra warta świeczki Pozdro 4all komentujcie ! ! ! smileysmiley
2075953 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

37022686 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska