www.GazetaRycerska.pl
 Maj 07 2024 22:12:10
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor RE: łuki i strzały
Rastaman3D
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/01/2008 16:25
Witam cię smiley Łuk jesionowy przeważnie ma koło 15kg. naciągu. Strzała leci na jakieś 150m. Mając średnią prędkosc wylotową strzały.


Pozdro dla ciebiesmileysmileysmiley
2075953 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/01/2008 15:56
Nie wytrzymam. Po cholere ktoś kasuje normalne posty, zostawiając te (nie ukrywajmy) GŁUPIE.
Nie widze sensu, ale pewnie moje wypowiedzi są zbyt dosłowne.. Ludzie! Trudno się nie wkurzyć jak mądry pan Rastaman opowiada że łuk jesionowy ma przeważnie 15kg naciągu.. To jest głupota, a koles chce uchodzic za łuczniczego eksperta...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Rastaman3D
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/01/2008 17:29
Spadaj Rycerz Może nie jestem jakimś ekspertem ale robie łuki od 2,5 roku i zrobiłem już 4 łuki płaskie i się trochę znam
No widzisz bananie ale ja jakoś robie łuki płaskie o naciągu około 10-15 kg. więc takowe istnieją... Robie łuki z Jesionu, wiązu, Kolnu Cukrowego.
Nie chce być nie miły ale spadaj gościu... nie lubię jak mi ktoś negatywnie opisuje komentarze... ...
2075953 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/01/2008 17:37
Spadaj Rycerz Może nie jestem jakimś ekspertem ale robie łuki od 2,5 roku i zrobiłem już 4 łuki płaskie i się trochę znam
Gratulacje. Naprawdę podziwiam twe umiejętności
No widzisz bananie ale ja jakoś robie łuki płaskie o naciągu około 10-15 kg. więc takowe istnieją.
xD bananie xD To że ty robisz takie łuki to nie znaczy że "luk taki ma przeważnie naciąg 15kg. Proponuje najpierw dowiedzieć się co to naciąg.
Robie łuki z Jesionu, wiązu, Kolnu Cukrowego.
o tak smiley koln cukrowy to najlepsze drzewo na łuk
Nie chce być nie miły ale spadaj gościu... nie lubię jak mi ktoś negatywnie opisuje komentarze... [Mad] ...
Wiesz.. Gdybym nie miał powodów to bym ich nie pisał. Wybacz ale piszesz posty na poziomie "internetowych rycerzy", robisz z siebie nie wiadomo jakiego eksperta, a piszesz bzdury.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Rastaman3D
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/01/2008 19:55
Jakie bzdury Zrobiłeś kiedyś łuk na którym strzelałeś 2 lata...
Prawda że łuki robie od 2,5 roku a za eksperta się nie uważam po prostu pisze to co wiem a jaki ci coś nie pasi to nie czytaj moja rada...
A tak w ogóle to według ciebie jaki powinien mieć naciąg łuk plaski z którego strzelam tylko do tarczy... ile 40kg. jak długie łuki bojowe a może 5 kg. jak zabawkowe ,,Apacze" które można kupić na Allegro.pl
I co ci nie pasi z Klonem Cukrowym? Bo w średniowieczu używano go wyrobu długich łuków a także łuków płaskich...

Pozdro Rastaman3Dsmiley
2075953 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/01/2008 20:27
Nie nie zrobiłem łuku na którym strzelałem 2 lata, bo zrobione łuki oddaje/sprzedaje. Nie chodzi o to że 15kg to zły naciąg. Po prostu na głupie pytanie dałes głupią odpowiedź, bo łuk o podanych wymiarach moze miec i 60kg naciągu.. W moim poprzednim poście chodziło akurat o "koln" - chodziło o to zebys pisał staranniej i nie robił takich literówek, bo czasem nie wiadomo o co chodzi. A klonu cukrowego nie używano w średniowieczu do wyrobu łuków - przywędrował on z Ameryki.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Rastaman3D
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/01/2008 20:32
Spoko sorki...
ty robisz longbowy?
Ja kiedyś próbowałem ale mi nie wyszło tzn. ja myślę że zrobienie lonbgowa to trochę wyższa szkoła jazdy

Pozdro Rastaman3Dsmileysmileysmiley
2075953 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Gruzin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/01/2008 06:46
Dobrze by było Panowie aby prowadząc dyskusję powstrzymać niezdrowe emocje, które mogą doprowadzić na ubitą ziemię
7398611 www.gruzin.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/01/2008 07:09
Dobrze by było Panowie aby prowadząc dyskusję powstrzymać niezdrowe emocje, które mogą doprowadzić na ubitą ziemię
spokojnie, panuje nad sobą.
ty robisz longbowy?
Ja kiedyś próbowałem ale mi nie wyszło tzn. ja myślę że zrobienie lonbgowa to trochę wyższa szkoła jazdy
Pierwszy longbow mi nie wyszedł, dwa kolejny były oki (klon i wiąz - wiązu na początek nie polecam, jest bardzo trudno w obróbce).


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Rastaman3D
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/01/2008 19:10
A klon słyszałem że jest łatwy w obróbce a nawet się przekonałem bo robiłem z niego łuki płaskie ale na longbowa sie jeszcze nie porywałem...

Pozdro Rastaman3Dsmileysmiley
2075953 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Vanir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/04/2008 09:31
@Master of bow
głupie pytanie. Jaki zrobisz taki będzie. Może mieć 5kg naciągu a może mieć i 50. Prędkośc zależna jest od siły łuku. Z resztą, po co Ci prędkość? Chcesz polować na słonie?

@Rastaman
wielki ekspert się znalazł. Sam używam płaskiego (mój ulubiony typ łuku), który ma 24kg, więc nie chrzań, że przeważnie ma około 15kg. Strzała leci na około 150m. Racja, ale na pewno nie z 15-tki, no chyba, że przy pomyślnym wietrze, a sama strzała ma 6mm średnicy. Co rozumiesz poprzez stwierdzenie, że wylatuje ze średnią prędkością? W średniowieczu używano cisu, jesionu, wiązu. Klonu cukrowego jeszcze nie było w Europie.
I na marginesie... Kogo obchodzi czy strzelałeś ze swojego łuku 2 lata, czy 2 dni? Robisz łuki, fajnie. Gratuluję zainteresowań i cieszę się, że wolisz iść postrzelać z łuku niż siedzieć w jakimś klubie i pić na umór.
Proszę Cię jednak żebyś nie wygadywał następnym razem bzdur.
Pozdrawiam,
Vanir
1097377 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Guru
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/08/2009 23:45
A ja mam pytanie z jakiego materiału wykonać cienciwę do takiego łuku, chodzi mi konkretnie jaki materiał i jak taką cienciwe zrobić


I love Gazeta Rycerska
Bractwo Rycerskie Ziemi Łańcuckiej

[img]http://koni.9.fm.interia.pl/off.gif[/img]
13273110 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/08/2009 09:34
Cięciwę zrobisz z dratwy lnianej lub konopnej. Jak zrobić masz na Arcusie.

PS. Sorki, że taki głupi temat założyłem, ale wtedy moja wiedza była znacznie uboższa niż dzisiaj. Prosiłbym o usunięcie tematu.

Pozdrawiam
Jakub


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Guru
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/08/2009 21:04
Dobra a inny materiał bo te dratwy to chyba ciężko będzie zkombinować


I love Gazeta Rycerska
Bractwo Rycerskie Ziemi Łańcuckiej

[img]http://koni.9.fm.interia.pl/off.gif[/img]
13273110 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/08/2009 23:07
Vanir jeżeli można wiedzieć, to ten płaski łuk z którego strzelasz co ma 24kg naciągu kupiłeś zamówiłeś u kogoś czy sam zrobiłeś, z jakiego jest drewna , ile lat sezonowałeś, jaką ma długość, i jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym o zdjęcie bo sam prubuje od niemal 10 lat zrobić jakiś łuk dobry (na początku kawałek patyka mi wystarczał bo nie miałem umiejętności)a teraz gdy mam narzędzia umiejętności i siłę żeby wyskrobać łuk nie mam odpowiedniego materiału, to znaczy mam bele wiązową ok 180-200cm długości i ok 30cm średnicy ale zdjąłem większość kory został tylko pasek na szer ok 20cm, a sama bela jest popękana na całej długości ale nie jakoś znacząco tylko mnustwo mniejszych pęknięć i dalej to sezonuje ale nie wiem czy z tego można zrobić jeszcze łuk czy można z tymi pęknięciami czy jest możliwość zeskrobania takiej warstwy drewna żeby nie było już pęknięć i czy będzie można z takiego potem strzelać czy się złamie przy pierszym naciągu. Na razie nie chce ruszać wiązu nie mając pełnej wiedzy i większych umiejętności narazie zrobiłem kilka łuków które albo się wykżywiły w bok albo połamały więc nie nadają sie szukam teraz prostych belek, gałęzi odpowiednio grubych do łuku upatrzyłem sobie akacje ale wole mieć wiadomości więcej więc prosze o odpowiedzi na moje pytania Vanirze (szermierzu z Elesmery) smileysmileysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/08/2009 11:39
Guru, te materiały na cięciwę jest najłatwiej zdobyć...


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
hador
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/08/2009 13:22
dratwe w ogrodniczym ew. budowlanym


10034316 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
wojtek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/08/2009 17:01
albo sie bawic z sciegnem ale to inna sprawa!!!!!!!
dobra mam sprawe jak przymocowac grot do strzaly!!!!!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
hador
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/08/2009 17:20
jaki grot??


10034316 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: łuki i strzały
wojtek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/08/2009 20:36
jest kuty z prentu zbrojeniowego, wielokrotnie hartowany replika tych z IX w.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

37031844 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska