www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 28 2024 11:28:12
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 6 z 7 << < 3 4 5 6 7 >
Autor RE: Miecz
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 22:24
Death-wish napisał/a:
Godric napisał/a:
Ha, a to dobre. Czyli ktoś, kto pierwszy raz np. wstępuje do bractwa, ma walczyć bronią stalową?! No chyba cię popierniczyło, po 1: stalowy jest za ciężki, po 2: można nim zrobić komuś krzywdę. W moim bractwie walczy się drewnianymi sztylami, stalowymi mieczami też, ale to dla bardziej doświadczonych. Walcząc drewnianym wyrabiasz se siłę.



Ten kto wstępuje do bractwa najpierw uczy się chodzic a potem podstawowych technik, na pewno nie zaczyna od walki.
Stalowy kuty miecz jest lżejszy od sztyla od kilofa... poza tym drewniany jest inaczej wyważony i powoduje uczenie się złych nawyków.
W normalnym bractwie, jeśli masz ukończone 18 lat i przeszedłeś nowicjat walczy się i trenuje stalowymi. Drewnianymi wasterami walczą u nas tylko nowicjusze, a i to dopiero kiedy nauczą sie podstaw.
Poza tym u nas walki odbywają się w opancerzeniu, nie tylko w przeszywkach. Poszukaj na youtube.com "brzb". poza tym nie tylko trenujemy u siebie, uczestniczymy w manewrach buhurtowych.
Drewnianym też można zrobic krzywdę, ale wielu o tym zapomina kiedy zaczynają się nap...
I bynajmniej mnie nie popierniczyło... ale skoro u was od razu walczą ... to właśnie wyrobiłeś mi opinię o twoim bractwie, niezbyt pochlebną.


Może u was dają stalowy miecz byle komu, ale u nas jest inaczej. Nowicjusz posługuje się drewnianym, uczeń też, dopiero wojownik może walczyć stalowym, ale to i też nie zawsze. I nie wyrabiaj sobie opinii o kimś/o czymś na podstawie kogoś słów, nie byłeś, to nie wiesz, jak jest... -.-


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Mauritius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/04/2008 20:09
to macie rygor smiley u nas można walczyć tym co sie ma smiley a jak sie nie ma stalowego to sie dostaje jakiś stacjonarny stalowy smiley


za heavy metal smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/04/2008 21:08
He, he, he... U nas, kiedyś, kiedy spotkanie było przeznaczone na robienie sprzętu, a kumpel z materiałami nie dojechał, ćwiczyliśmy rurkami które były znalezione gdzieś w strażnicy, bo tam właśnie mamy spotkania.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/04/2008 09:14
Godric napisał/a:

Może u was dają stalowy miecz byle komu, ale u nas jest inaczej. Nowicjusz posługuje się drewnianym, uczeń też, dopiero wojownik może walczyć stalowym, ale to i też nie zawsze. I nie wyrabiaj sobie opinii o kimś/o czymś na podstawie kogoś słów, nie byłeś, to nie wiesz, jak jest... -.-


To pisz jaśniej.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/04/2008 23:54
Po ostatniej imprezie (nie ukrywam, larpie(Grojkon(Żywieckie Dni Fantastyki))) i odbywającym się tam turnieju, PCV Warriors, wpadłem na pomysł, by trenować właśnie bronią PCV (aka broń otulinowa), po odpowiednim dociążeniu, powinna osiągać wagę przeciętnego miecza. O dziwo, pomysł przyjął się w moim bractwie, jak mawia nasz mistrz: ,,Ciało najlepiej uczy się przez ból, widzisz młody, Bartek nie umiał parować ciosów z dołu, dostał po jajach, teraz paruje i to bardzo gorliwie". Chciałbym poznać wasze opinie, być może, że i u was taka metoda treningu się przyjmie.

PS: Więcej o broni otulinowej tutaj: www.grojkon.larpy.pl


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 22/04/2008 00:37
Po ostatniej imprezie (nie ukrywam, larpie(Grojkon(Żywieckie Dni Fantastyki))) i odbywającym się tam turnieju, PCV Warriors, wpadłem na pomysł, by trenować właśnie bronią PCV (aka broń otulinowa), po odpowiednim dociążeniu, powinna osiągać wagę przeciętnego miecza. O dziwo, pomysł przyjął się w moim bractwie, jak mawia nasz mistrz: ,,Ciało najlepiej uczy się przez ból, widzisz młody, Bartek nie umiał parować ciosów z dołu, dostał po jajach, teraz paruje i to bardzo gorliwie". Chciałbym poznać wasze opinie, być może, że i u was taka metoda treningu się przyjmie.


Zabawa na PCV jak najbardziej ok. Raz, że to fajna zabawa a dwa, że jest to broń bardzo szybka i wyrabia refleks w obronie. Co do metody nauki przez ból to nie jestem przekonany. Są strefy gdzie żaden cywilizowany człowiek nie uderza i nie można winić kogoś za to, że tam dostał. Ja mam okazję trenować z chłopakami 13, 16 lat i nie uważam żeby krzywdzenie dzieci było jakąś metodą. Ból nie jest potrzebny, wystarczy świadomość, ze się dostało.
Naprawdę lepiej żeby ten wasz "mistrz" pokazał coś sensownego a nie bił po jajach. I mam jeszcze taką dobrą radę. Ja słucham tylko tych ludzi, którzy wygrali co nieco dobrych turniejów. Nie interesują mnie rady teoretyków lub wewnątrzbractwowych mistrzów. Pomyśl nad tym i przy najbliżej okazji zapytaj swojego "mistrza" o jego osiągnięcia.

http://pl.youtube.com/watch?v=2IMkX2D3L7o

A jest ten "mistrz" gdzieś na tym filmiku?

Edytowane przez Marcinek dnia 22/04/2008 00:42
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/04/2008 11:21
To trochę stary film, ale jest tam. Co do nauki przez ból, to trochę przesadziłem, nie chodzi mi o ból w sensie złamanego nosa, czy poobijanych palców, ale, tak jak powiedziałeś, świadomości, że się dostało (chociaż w przypadku obciążonej PCV'ki będzie to dosyć mocna świadomość:lolsmiley Co do bojowego doświadczenia mistrza naszego bractwa, to raczej jest duże, bractwo ma już 10 lat, więc mistrzem nie może być byle kto. Jeszcze wyjaśnienie sprawy z Bartkiem: jest już pełnoletni, w momencie szkolenia też był, a ta metoda nauki była chyba prawie najlepsza, piszę prawie, bo może jest jakaś inna metoda.
Pozdro.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/04/2008 11:53
hm, nawet jeśli film ma ze 2 lata to nam daje 8 lat doświadczenia, którego nie widać na filmie, zwłaszcza jeśli ktoś nazywa siebie mistrzem (i o zgrozo karze to robić innym).
mogę jeszcze tylko dodać, że pod względem historyczności (a jest to chyba jakaś lekcja historii) to lekka żenada.
pzdr
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 22/04/2008 12:25
Co do bojowego doświadczenia mistrza naszego bractwa, to raczej jest duże, bractwo ma już 10 lat, więc mistrzem nie może być byle kto.


Zależy co rozumieć przez doświadczenie. Może i jest mistrzem w waszym bractwie ale w odniesieniu do całego kraju jest poprostu słaby. Czego on was niby uczy? Tak walczyć jak on możesz nauczyć się machając z kolegą w ogrodzie i nie potrzebuszesz żadnego mistrza. Zapytaj go jakie turnieje wygrał, kogo pokonał, a podejrzewam, że go przytka.

Jeszcze wyjaśnienie sprawy z Bartkiem: jest już pełnoletni, w momencie szkolenia też był, a ta metoda nauki była chyba prawie najlepsza, piszę prawie, bo może jest jakaś inna metoda.
Pozdro.


No to niech Bartek wyjdzie na porządną bojówkę a przekona się czy metoda była skuteczna. Ze swojej strony mogę Cie zapewnić, że nie. Wasz mistrz nie potrafi nawet takiej podstawowej kwestii jak prawidłowe zadanie ciosu....co dopiero reszta. Nie pisze tego żeby komuś dowalić ale po to żebyś miał świadomość, że w ten sposób nic nie osiągniesz. Ale chyba już nieraz pisałem o dobrych radach na poczatek więc nie będę się powtarzał.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/04/2008 14:12
Ależ owszem, że uczymy się prawidłowo wyprowadzać ciosy ( przynajmniej ja na początku uczyłem się 6 podstawowych ciosów). Bartek jest też już doświadczonym rekstruktorem. No nie wiem, czy machając mieczem z kolegą w ogrodzie, nauczę się postaw przy walce z tarczą, wytrącania broni z dłoni przeciwnika, itp. itd.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 22/04/2008 14:31
A jaka jest skuteczność tego czego się nauczyłeś? Jak to się sprawdza na turniejach? Czy przekłada się na zwycięstwa?
Na tym filmiku widać totalny brak techniki. Nie chodzi o to żeby zadać 6 ciosów w różnych płaszczyznach, chodzi o to żeby zadawać je szybko, mocno i precyzyjnie, a tego wasz mistrz za grosz nie potrafi.
Porównaj sobie z tym:
http://pl.youtube.com/watch?v=KIvSK_kdPqI
Tym (koleś w czerwonym)
http://pl.youtube.com/watch?v=IDNL-CDUWCQ
i tym
http://pl.youtube.com/watch?v=F-uc4H_CCdI
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/04/2008 15:22
1.Zauważ, że ten film jest wiekowy, w tedy on nie był mistrzem( nie mówię o dacie dodania, tylko o dacie kręcenia).
2. Niestety, jeżeli to jest totalny brak techniki, to ja jestem skazany na to samo, bo to jedyne bractwo w promieniu 50km od mojego mieszkania.
3. Jeszcze takie jedno małe ale na koniec: zauważ, że to filmy z pokazów, a my niestety, co mnie bardzo smuci, walczymy inaczej na pokazach i inaczej na turniej/treningach itp.
4. Tutaj masz film z Bartkiem: http://pl.youtube.com/watch?v=qiBHOFNh7lY
PS:Film z turnieju, to jego pierwsza walka więc też nie najlepiej.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 22/04/2008 15:52
Zawsze może trenować sam pewne rzeczy co powinno dać lepsze efekty niż brnięcie w to co widać na filmikach. Oczywiste jest to, ze inaczej walczy się na pokazach a inaczej na turniejach ale pewne rzeczy są niezmienne i nawet po walce pokazowej można w jakimś stopniu ocenić klase zawodnika.
A walka którą teraz pokazałeś jest na żenującym poziomie. I co z tego że jest to jego pierwsa walka na turnieju. Mógłbym pokazać 13 latka, który nigdy jeszcze nie walczył na turnieju, trenuje pół roku a umie dużo więcej. Czasami zanim się wejdzie w sprzet i weźmie miecz warto polezeć i pomyśleć. Nie ma traktatów opisujących walkę mieczem i tarczą więc trzeba wyciągać co się da z puklerza, szabli i współczesnych walk - escrima, boks.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/05/2008 16:32
pff... to jest poprostu bezsensowne uderzanie w tarcze.. które ma na celu dac ładne efekty.. żałosne

http://pl.youtube.com/watch?v=O_qeY4SOST0

to jest Grupa młodych archeologów z mojego miasta "Brusy"

a tutaj jest ich strona :
http://www.archeolodzygautar.pl.tl/

i wg. mnie to jest wyszkolenie

Edytowane przez MajkeL dnia 01/05/2008 16:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/05/2008 16:41
Bezsensowne uderzanie w tarcze to właśnie walka pokazowa, tam nie liczy się trafienie, tylko ciekawe efekty, iskry, huk itp. tak właśnie walczy się na pokazach...


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/05/2008 18:50
smiley lolkowie po co taka walka
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/05/2008 19:38
Yyyy, bo ludzie chcą widzieć walkę, a nie jej wynik?


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 01/05/2008 20:53
W tym wypadku Skuciok ma racje. W pokazach dla publiczności zazwyczaj walki 'prawdziwe' są mniej ciekawe. Często osoby walczące sie skradają, decydujące są sekundy walki. Ludzie natomiast lubią oglądać akcje, upadki, krzyki itp ; ) nie liczy sie trafienie przeciwnika w hełm albo korpus, ani punkty jakie ew mógłby otrzymać ; ) Ot pokaz dla gawiedzi.


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/05/2008 21:26
Racja smiley tez bym to chciał widziec ale cóz... tak juz jest i tak pozostanie
albo kiedys ludzie wymyślą ze naprawde będą sie zabijac smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
master_wloczykij
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/05/2008 11:31
to szybko zmniejszyłaby się liczba osób chętnych do takich walk...
ale jak na razie tak nie jestsmiley



nie masz co robić? - bierz plecak i w drogę
5261247 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 6 z 7 << < 3 4 5 6 7 >
Skocz do Forum:

36967662 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska