www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 28 2024 15:06:40
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Miecz
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/01/2008 20:02
Miecz nie musi być lekki, tylko dobrze wyważony . Ja mam miecz z dębu i fajnie się trzyma, ale trochę spaprałem robotę. Pomalowałem miecz na dziwne kolory : głownia biała a klinga żółta. Trochę poniosła mnie fantazja , ale spróbuję to zeskrobać
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Garond
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/01/2008 20:02
Ja mam miecz treningowy wykonany takim sposobem właśnie z dębu


"Trening czyni mistrza"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/01/2008 20:47
Mariusz1994, zawsze możesz wszytko zamalować.smiley I nie zapomnij o polakierowaniu go.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/01/2008 21:33
Najpierw chciałem zedrzeć farbę ( zrobiłem to tarnikiem do drewna, potem papierem ściernym ) Dopiero po zdarciu ( 5 - warstwowa farba ) pomaluję je na jakiś kolor, bądź tylko polakieruję. Właśnie zabieram się do pracy.smileysmileysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 29/01/2008 23:16
Tylko po co malować treningowy drewniany miecz? Toć po większym sparingu cała farba będzie odpryskiwać w miejscu wgnieceń drewna...To samo tyczy sie lakierowania. Moim zdaniem to zbędne zabiegi, które mogą tylko zaszkodzić (farba w oku ;P) Ale róbcie jak uważacie...
Pozdrawiam


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
jonas95
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 11:15
www.rycerstwo-noze-hobby.bloog.pl - Zapraszam tam fotki mojego nowego miecza własnej roboty


http://rycerstwo-noze-hobby.bloog.pl/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 13:14
Twój miecz jonasie95 jest niezbyt ładny i niedokończony. Brakuje mu jelca. A czemu zestrugałeś klingę tego miecza. Ja bym to ładnie tarnikiem do drewna obrobił ( tak jak to zrobiłem ze swoim mieczem ) i wyszlifował papierem ściernym.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
jonas95
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 13:35
ej ja mam 13 lat i nie jestem jeszcze doświadczony w tych sprawachsmiley


http://rycerstwo-noze-hobby.bloog.pl/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 13:40
A ja mam 14 lat ( jak widac w nickusmileysmileysmiley ), ale swój miecz zrobiłem, gdy miałem 12 lat i nadal się trzyma =] . Więc ci mówie : postaraj się bardziej i dorób jelce. U mnie tylko drewniane topory się rozwalają ( mam tylko 2 całe, dobre )
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Garond
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 14:18
ja swój zrobiłem w zeszłym roku 12 lutego minie dokładnie rok


"Trening czyni mistrza"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 20:24
Witam i pozdrawiam.
Jestem nowy w tych sprawach, chce sie zajać rekonstrukcja historyczną, lub przynajmniej brać udział w tych sprawach. Chce sie nauczyć walczyć mieczem, wkręce w to jednego z moich qmpli, ale musze wykonać sobie miecz do trenowania. Miecze drewniane mnie nie przekonują, znam siebie bardzo dobrze i wiem ,że nie na długo mi taki miecz wystarczy,a poza tym miecz drewniany jest lekki, więc przy treningu przyzwyczaje się do lekkich mieczy i będę miał problem przy walce mieczem metalowym, miecz metalowy był by lepszy, próbowałem taki wykuć ale pręt zaczął się wyginac na boki i w ogule.... jeśli ktoś wie jak można zrobić miecz do trenowania z jakiś rzeczy które są ogólno dostępne, to bardzo proszę o wszelakie linki, porady i tp.

Z góry dziekuje!!

PS: Jeśli możecie to nie śmiejcie sie z mojego problemu, jestem nowy, jeśli ktoś zna jakiś rodzaj drewna ktore jest na tyle cieżkie by mogło zastąpic metal nie ch pisze!!!
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 20:33
Jak ci pisałem na gg, metalowy miecz nie ma żadnego sensu. Zrób sobie drewniany i poćwicz podstawy.
Pozdro


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
jonas95
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/01/2008 10:22
Ja mam z drewna i jest ciężki. Musi być masywny.


http://rycerstwo-noze-hobby.bloog.pl/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/01/2008 11:51
Skuciok !!! Widać, że jesteś początkujący... Od razu walczyć kutym mieczem ??? To jest szaleństwo !!! Nie znasz kroków, ciosów, bloków. Każdy na początku ćwiczył drewnianym mieczem ( powinien ). Widać, że nie masz fantazji. A co do wyważenie miecza : to już kwestia jak zrobisz miecz ( ja mam miecz dobrze wyważony ).
Miecze drewniane mnie nie przekonują, znam siebie bardzo dobrze i wiem ,że nie na długo mi taki miecz wystarczy
I baaardzo źle. Naparzanie mieczem z całej siły jest w naturze barbażyńców. Trzeba umieć się bronić jak i również atakować. Jak tak będziesz walczył to nie nadążysz na szukaniu kumplismileysmileysmiley . Mam w tym trochę dośwaidczenia. Brat tak mnie poturbował, (bo nie umiał walczyć i nie miał fantazji ) że miałem przez miesiąc rany ( a to boli ).

Zastanów się !!! ( sorry za długą lekturę :lolsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/01/2008 14:03
Właśnie. Nie tykaj się żelaza bo se krzywdę zrobisz! Musisz na początek drewnianym trenować. A jak jest ci za lekki, to zrób go sobie z np. trzonu od kilofa. Jest wtedy ciężki i się przyzwyczaisz.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/01/2008 14:17
Jestem w bractwie i mam pytanie. Otóż mam do wyboru walkę bronią, i tak myślę, czy lepiej wybrać miecze jednoręczne czy półtora ręczne? Co jest lepsze? I jaką długość ma miecz drewniany treningowy jednoręczny i półtorak? Czy ok. 90-100cm Na półtora ręczny wystarczy?


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Garond
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/01/2008 14:46
Półtorakiem możesz walczyć też jedną ręką wyfaje mi sie ze nie ma różnicy a co do długości metr to trochę za dużo


"Trening czyni mistrza"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/01/2008 15:04
za duzo na póltoraka? metr to tak akurat (albo i trochę za malo) smiley . Co do wyboru: Zalezy czym ci się lepiej walczy. Jedni wolą jedynkę inni półtoraka. Garond, półtorakiem nie da się walczyć tak jak jedynkę, więc nie mów ze bez róznicy...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/01/2008 15:36
Tak jak wcześniej wspomnieli : zależy jak chcesz...
Ja mam w domu półtoraka i jedynkę, ale tylko jedynką walczę ( czasem półtorakiem ).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Garond
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/01/2008 15:56
fakt mój błąd, ale ja nie mówię ze półtorakiem da sie walczyć tak jak jedynką tylko da się go trzymać w jednej ręce



"Trening czyni mistrza"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum:

36968533 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska