www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 28 2024 04:54:42
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 5 z 7 << < 2 3 4 5 6 7 >
Autor RE: Miecz
Lancelot z Jeziora
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 13/03/2008 18:48
ej powiedzcie mi jak rozgrzac pręt do żółtego koloru bo zwykłe ognisko nie wystarczy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Gruzin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/03/2008 18:57
Zwykłe ognisko -- czyli z rozpalone drewnem?
Za mało ciepła drewno daje
7398611 www.gruzin.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/03/2008 18:59
Mi udalo sie rozgrzac pret do zoltosci w piecu centralnego ogrzewania.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Lancelot z Jeziora
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 13/03/2008 19:17
w piecu w którym paliłem węglem tez nie udało mi sie go rozgrzać do żółtości a co do Skucioka powiedz jak to w piecu centralnego ogrzewania
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/03/2008 19:25
Ech... Piec który ogrzewa dom... Ale miałem maksymalnie otwarty komin i używałem miechaktórym dmuchałem w piec, jeszcze przepływ powietrza orzez piec był maksymalny.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).

Edytowane przez Skuciok dnia 13/03/2008 19:59
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
martinbyq
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 08:13
Witam
Od czego masz palnik acytlenowy? w piecu ciężko by było uzyskac odpowiedna temperature(bynajmniej takim domowym)tylko trzeba sie znac na kolorystyce i sprawa z głowy
pozdro


Cave Adsum
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Aniol
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 16:27
Skucioku jak rozgrzałeś pręt w piecu centralnego ogrzewania Po dojściu do temp.80/90*C woda w grzejnikach zaczyna się gotować i jest buba.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 16:32
Zakręca się zawór od ogrzewania i bojlera.. Ja tak robie, bo czasami groty kuje do strzal.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/04/2008 16:52
Mauritius
po co piszesz to samo w kilku tematach?
Poza tym narażasz się na wyśmianie.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Mauritius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/04/2008 17:47
fuckt, troche bez sensu smiley no ale nie ważne, wyśmiewaj mnie jeśli chcesz... najlepiej napluj mi w twarz, ulżyj sobie itd smiley widzę że w tym forum sporo dzieciarni się wypowiada, nie mówię o Tobie, ale o paru osobach, które walcząc drewnianym mieczem i mając lat ledwie 14 uważają się za nie wiadomo kogo... zamieszczam tylko propozycję formy treningu- odrzucacie ją... cóż, nie moja strata...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/04/2008 19:23
Hmm... A co ma wiek do umiejętności? Zauważ, że trening i walka na miecze nie polega na nawalaniu z całej siły w przeciwnika, to że jesteś ode mnie o 3 lata starszy nic nie znaczy... Death-wish tylko ci mówi i cię ostrzega, byś nie prezentował tej formy treningu, bo narażasz się na wyśmianie, a ty interpretujesz to jako obelgę...
PS: Czy dla ciebie klasyfikacja rycerza ( no dobra, ja akurat jestem giermkiem smiley) polega na oględzinach jego sprzętu i miecza? No dobra, walczę drewnianym mieczem, mam możliwości by zrobić sobie taki jak ten z twojej instrukcji, ale naraził bym się na wyśmianie i brak osób chętnych by ze mną trenować, ja dopiero od 3 miesięcy na poważnie zajmuję się odtwórstwem, nie mam skompletowanego uzbrojenia ( bo po co? i tak z niego wyrosnę, sama przeszywanica mi wystarczy) więc sam nie walczę i członkowie mojego bractwa ze mną nie walczą metalowymi mieczami.
Pozdrawiam.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 00:20
skuciok
Mylisz się. Ja raczej powiem pokaż mi swój miecz a ja będę wiedział czego się mogę po Tobie spodziewac... poza tym jest diametralna różnica pomiędzy walką mieczem drewnianym i stalowym.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 07:26
Bo walka mieczem drewnianym to trening... Hmm... Więc mam przeszywanicę, naramienniki i rękawice spawalnicze z dodatkową warstwą skóry. A walczę drewnianym mieczem ze sztylu od kilofa. Hmm... Gdyby ktoś mi coś takiego napisał, wnioskował bym, że nie ma pojęcia o historii, a ja chyba się już czegoś nauczyłem...


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Teodor
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 10:33
Aniol napisał/a:
Skucioku jak rozgrzałeś pręt w piecu centralnego ogrzewania Po dojściu do temp.80/90*C woda w grzejnikach zaczyna się gotować i jest buba.

Geniuszu, w piecu CO da sierozgrzać do białości a nawet przepalić żelazo. Przecież olbrzymią temperaturę siętam uzyskuje.

"Zwykłe ognisko -- czyli z rozpalone drewnem?
Za mało ciepła drewno daje"
Daje rade przy miechu. Żar to żar. Zależy teżod drewna. Dąb, gochodrzew są bardzo kaloryczne.
4150899 www.adiutrix.cba.pl/legio Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 10:59
Skuciok
Mieczem drewnianym uczy się podstaw a nie walczy. Poza tym sztyl od kilofa to niewiele ma wspólnego z historią... zawsze trening bronią stalową będzie lepszy od jakiejkolwiek drewnianej imitacji.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 12:55
Ha, a to dobre. Czyli ktoś, kto pierwszy raz np. wstępuje do bractwa, ma walczyć bronią stalową?! No chyba cię popierniczyło, po 1: stalowy jest za ciężki, po 2: można nim zrobić komuś krzywdę. W moim bractwie walczy się drewnianymi sztylami, stalowymi mieczami też, ale to dla bardziej doświadczonych. Walcząc drewnianym wyrabiasz se siłę.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 13:40
A czy trening ma być historyczny? W średniowieczu na pewno giermek z rycerzem ćwiczyli walkę drewnianymi mieczami, ot, choćby zwykły drąg z wbitym w poprzek gwoździem służącym za jelec. No przecie wiadomo, że jeśli walczysz i sztylem i mieczem, to całkiem inaczej będziesz machał sztylem, a całkiem inaczej mieczem.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 14:01
Godric napisał/a:
Ha, a to dobre. Czyli ktoś, kto pierwszy raz np. wstępuje do bractwa, ma walczyć bronią stalową?! No chyba cię popierniczyło, po 1: stalowy jest za ciężki, po 2: można nim zrobić komuś krzywdę. W moim bractwie walczy się drewnianymi sztylami, stalowymi mieczami też, ale to dla bardziej doświadczonych. Walcząc drewnianym wyrabiasz se siłę.



Ten kto wstępuje do bractwa najpierw uczy się chodzic a potem podstawowych technik, na pewno nie zaczyna od walki.
Stalowy kuty miecz jest lżejszy od sztyla od kilofa... poza tym drewniany jest inaczej wyważony i powoduje uczenie się złych nawyków.
W normalnym bractwie, jeśli masz ukończone 18 lat i przeszedłeś nowicjat walczy się i trenuje stalowymi. Drewnianymi wasterami walczą u nas tylko nowicjusze, a i to dopiero kiedy nauczą sie podstaw.
Poza tym u nas walki odbywają się w opancerzeniu, nie tylko w przeszywkach. Poszukaj na youtube.com "brzb". poza tym nie tylko trenujemy u siebie, uczestniczymy w manewrach buhurtowych.
Drewnianym też można zrobic krzywdę, ale wielu o tym zapomina kiedy zaczynają się nap...
I bynajmniej mnie nie popierniczyło... ale skoro u was od razu walczą ... to właśnie wyrobiłeś mi opinię o twoim bractwie, niezbyt pochlebną.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 11/04/2008 16:27
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Daregord
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 20:21
Skończyłem dzisiaj kuć sztylet. No i tak nie bardzo na sztylet wygląda ma 77cm długości (ostrze 52cm), klinga ma szerokość 2,5cm. No i tu moje pytanie: czy można uznać takowe ostrze jak krótki miecz? (ma oczywiście jelec udało mi się w końcu zrobić tak aby ani drgną smiley )
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Miecz
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 11/04/2008 21:15
I bynajmniej mnie nie popierniczyło... ale skoro u was od razu walczą ... to właśnie wyrobiłeś mi opinię o twoim bractwie, niezbyt pochlebną.


Czy ja wiem....
Każdy ma swoje metody. Np jak zaczynałem z BJJ to od razu kazali mi się bić choć nie znałem żadnych dźwigni, duszeń itp. Założeniem tej sztuki walki jest, że główny element treningu to sparing...no i działa. Nie uczyłem się też na poczatku żadnych obaleń bo po co skoro jak przewróce to i tak nie będę widział co zrobić w parterze. Tak samo w walce mieczem. Można na początek dać broń i powiedzieć walcz. niech się chłopak ostuka, a potem można pracować nad szczegułami. Ale to jest takie moje podejście.

A czy trening ma być historyczny? W średniowieczu na pewno giermek z rycerzem ćwiczyli walkę drewnianymi mieczami, ot, choćby zwykły drąg z wbitym w poprzek gwoździem służącym za jelec. No przecie wiadomo, że jeśli walczysz i sztylem i mieczem, to całkiem inaczej będziesz machał sztylem, a całkiem inaczej mieczem.


Po mojemu ma być skuteczny. z wykorzystaniem wszelkch dobroci XXI wieku. Chociażby z dobrymi radami co do odzywniania i ewentualnej suplementacji.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 7 << < 2 3 4 5 6 7 >
Skocz do Forum:

36965347 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska