www.GazetaRycerska.pl
 Maj 17 2024 12:02:00
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor Tarcza
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/01/2008 20:01
Wiecie moze jak zrobic dobrą tarcze ze sklejki zajmuję sie średnioweczem od dawna bardzo lubie wszystko co sie z nim wiąze.Mam narazie zrobioną tarcze w krztałcie "Trumny"smiley ze znakiem templariuszy wiecie moze jeszcze jak zrobic taką pożądną??
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Garond
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/01/2008 20:04
ze sklejki? hmm....


"Trening czyni mistrza"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 29/01/2008 20:32
Weź np dwa płaty sklejki o grubości 4mm-5mm kazda. polewaj oba płaty wodą kilka godzin żeby dobrze nasiąknęły. Później przygotuj sobie najlepiej dużą beczke ok 200L lub coś o tym kształcie. Chodzi teraz o to żeby sklejke dopasować do kształtu beczki, czyli żeby późniejsza tarcza była wygięta a nie prosta jak decha do krojenia smiley Jak to zrobić? bierzesz 3 sznury na kazdą sklejke i pierwszą owijasz razem z beczką w 3 miejscach(góra, środek, dół) potem dokładasz do tamtej sklejki drugą i też owijasz ją trzema sznurami tak aby przylegała do beczki. Trudno to opisać łatwiej pokazać niestety. Czekasz az wszystko wyschnie, rozrysowujesz kształt tarczy na sklejkach i tniesz. Gotowe wycięte tarcze oblewasz duuużą ilością np niehistorycznego Wikolu i obkładasz czym sie da żeby obie części bardzo mocno przylegały. Kiedy wszystko wyschnie trzeba przygotować z 3 kawałki płutna najlepiej lnu ew coś z pościeli smiley wycinamy 3 takie kształty tarczy, najlepiej troche większe. Smarujemy tarcze klejem i nakładamy materiał. Jak wyschnie to następny kawałek itd. mozna dodatkowo przykleić na rantach pasy skóry żeby tarcza była mocniejsza. Jesli chcesz pomalować tarcze to musisz zrobić podkład. Np z gipsu i wikolu tj na jedną część gipsu dwie części kleju żeby powstała taka masa którą da sie rozsmarować na płótnie tarczy. Kiedy wyschnie powstanie taka warstwa przypominająca bardzo twardą gume. imacze wykonasz z pasów skóry. Najlepiej jest przebić tarcze jakimś przebijakiem niż wiercić. Musisz sam próbować.
Pozdrawiam


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 08:55
uuhh.. skąplikowane ale widze ze ta tarcza to chyba prawdziwa drewniana ci wychodzi smiley dzięki za odpowiedz smiley bardzo jestem ci wdzięczny

Edytowane przez MajkeL dnia 30/01/2008 08:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 08:59
Jeśli chcesz tarczę bardziej historyczną zamiast wikolu użyj kleju kostnego znanego jako perełka...


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2008 09:17
oo... o tym jeszcze nie słyszałem smiley ale klej do paneli jest tez dobry smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/02/2008 16:06
Ja zrobilem tarcze z plyty wiorowej (tak to sie chyba nazywa) wszystko fajnie, juz wytrzymala duzo uderzen, obilem ja na kantach jakas dywano-podobna tkanina , do treningow jest dobra, tylko 1 wada, prosta jak decha smiley


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/02/2008 19:28
aha, mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli zamocze tarcze i ją uformuje zeby była wygięta to jak ona wyschnie to jest troche słabsza? chodzi o tarcze ze sklejki
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/02/2008 19:32
To chyba zalezy od sklejki


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 03/02/2008 20:37
Robiłem tak z różnymi sklejkami i każda dochodziła do siebie po moczeniu : )


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/02/2008 08:04
No to fajnie : )
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Aniol
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/02/2008 19:10
A czy wszystkie tarcze były profilowane??Chodzi mi o tarcze z X-XIw.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/02/2008 19:53
W sensie czy byly zakrzywione, tak jak radzi Boldgrim? Raczej nie, tarcze okragle i migdaly byly raczej proste.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/02/2008 21:18
Tarcze okrągłe raczej nie były zakrzywione, tylko proste, choć być może i były takie zakrzywionesmiley


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/02/2008 17:23
To by wyglądało smiley hehe : ) i to juz jest ostatnie pytanie,
otóz, czy tarcze prostokontne są zakrzywiane czy proste jak migdał??
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Zawax
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/02/2008 17:28
chodzi o pawęż ? jeśli tak to on jest lekko wygięty i ma "wypustke"z przodu, ale spotkałem się też ze zwykłymi prostokątami całkiem płaskimi ..ale z doświadczenia wiem, że lepiej walczy się tarczą profilowaną ..przynajmniej mi ;]


Non nobis, Domine,non nobis Sed nomini,tuo da gloriam
6797688 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
MajkeL
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/02/2008 17:39
Profilowane wyglądają bardziej historycznie i ładnie. Dzieki za pomoc teraz juz wiem jak zrobic tarcze smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/02/2008 18:55
A teraz ja mam pytanie, czy plyta wiorowa po oblaniu woda bedzie taka elastyczna jak sklejka? i czy po wyschnieciu bedzie nadawac sie do uzywtku?


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
matey
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/02/2008 21:35
mam takie pytanko.. co to sa ranty tarczy?


This is sparta!
1674206 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Tarcza
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/02/2008 21:42
ranty to sa krawedzie traczy ktore sie obija skora, lnem, metalem nie, bo gdzies na forum wyczytalem ze tak sie nie wpuszcza na turnieje i tp.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:

37098546 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska