www.GazetaRycerska.pl
 Maj 12 2024 02:26:34
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: blacha
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/08/2008 16:15
Dobrze nie będę roztrząsał już używania słowa "żelazo" w kontekście kupna bo Iacobus mnie wyręczył (choć jak to mówisz "plastyczna stal" to nie żelazo tylko po prostu stal niskowęglowa - no chyba że miałeś coś innego na myśli). Z tego co zrozumiałem to Brogomir (nie musiałeś otwierać nowego tematu tylko doczepić wątek do już istniejącego o podobnym tytule) chce otrzymać broń krótką. Jeśli chodzi o materiały garażowe to do wykonania polecam przeróbkę dłuta bądź dużego, płaskiego pilnika, które można odpowiednio oszlifować. No chyba, że zaczynasz zabawę na całego i chcesz bawić się w kowala (jeśli tak to zapraszam do tematów związanych z metalurgią i kowalstwem).
Zaczęliście z tą coca-colą. Dobry środek, ale jedynie na niewielką powierzchniową rdzę. Lepiej proście w sklepach np. z farbami o Fosol.
PS Mam nadzieję ze w swej wypowiedzi wtrącając swe 3 grosze nikogo nie uraziłem.


Faber est quisque suae fortunae


Edytowane przez Alvaron dnia 08/08/2008 16:16
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: blacha
rycerz3333
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/08/2008 09:21
Najlepsza stal, bo blacha jak się uderzy to hałasuje mocno.
A stal jest wytrzymalsza od blachy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: blacha
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/09/2008 23:03
Nie i tu jest błąd rozumowania drodzy woje. Otóż stal to rodzaj materiału jak np. drewno. Tak z drewna są deski to tak samo ze stali jest blacha. Blacha to po prosty zwalcowany produkt.


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: blacha
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 21/09/2008 19:14
Co do fosolu to bardzo uważajcie... odpryski mogą poparzyć skóre, nie mówiąc o oczach i innych cennych narządach!


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: blacha
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/09/2008 22:28
To o czym jest mowa na poprzedniej stronie to po prostu tasak. Ale jeśli naprawdę jest z XIX wieku to zwykły tasak leśny (wiem coś o tym), do tej pory używa się takich (a jakże) przy karczowaniu krzewów. Co do stali to pamiętajcie, że posiadamy jej różne rodzaje (ach to maszynoznastwo) które nadają się do różnych rzeczy.
W pilnikach jest stal wysokowęglowa...
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: blacha
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/09/2008 00:19
W pilnikach zawartość węgla zazwyczaj sięga od 0,9% do nawet 1.4% , a pamiętajmy że stal to stop żelaza z węglem (głównie) gdzie zawartość tego drugiego sięga 2,11%. Mamut masz racje odnośnie tasaków. Powiem więcej, moda znów na nie powróciła. Obecnie dostępne w Castoramie ze skórzaną rękojeścią.
Boldgrim fosol nic nie zrobi jeżeli od razu go zetrzesz ze skóry (no może naskórek się lekko zabieli). Ma po prostu za małą zawartość HCl, a jeśli już mowa o tym to pamiętajcie, że przedmioty należy przez krótki czas trzymać w samym roztworze bądź przez minutę go nanosić i róbcie to w otwartych przestrzeniach bo smród zgniłych jaj jest niemiłosierny. Bądź co bądź jest to jednak najtańszy i w dużym stopniu skuteczny środek na rdzę.
A tak między nami Boldgrim to na jakie cenne narządy rozchlapałeś sobie fosol?



Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: blacha
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 27/09/2008 11:40
Osobiście niczego sobie fosolem nie pochlapałem, znajoma miała niemiłe doświadczenie.


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

37057478 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska