www.GazetaRycerska.pl
 Maj 09 2024 22:22:47
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor Topór
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/03/2008 18:57
Mam pytanie : Z czego się wykuwa topór. Mam na myśli, czy się robi z płaskownika, czy z kawałku blachy ( grubość bardzo duża ) czy jeszcze z innego materiału ?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 13:34
Topory nie są czasem odlewane?


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Sir Paladyn ws
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 15:05
NA PEWNO NIE skoro miecze nie są odlewanę


Deus lo vult-Taka jest wola Bożą
Papież Urban II o pierwszej krucjacie

Czy naprawdzę tak istotne są słowa? One są wszak tylko narzędziem do wyrażania myśli
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 16:04
Koleś... Zauważ, że miecz jest prosty, nie ma żadnych dziur i nie jest zbyt gruby, a topór ma dziurę na trzonek, jest skrzywiony, i nie za bardzo sobie wyobrażam kucie dwuręcznego topora....


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 16:37
Skuciok
topory kuje się...


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 18:57
Ale z czego? Sam jestem ciekawy... z pręta to za cholere topora się nie wykuje...


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 20:07
Ale może z jakiejś sztaby np. z szyn kolejowych;p
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 20:11
Ja myśle że to była praktyka średniowiecznych kowali rozpowszechniona na szeroką skalę - kradli szyny kolejowe. Pewnie kradli też asfalt - stąd stan polskich dróg.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
zajac
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 20:42
Dokładnie. A najlepsze topory to sie kuje z pokryw studzienek...

A tera na poważnie drogie dzieci: Porządne topory, tak jak i siekiery, sa kute. Weźmisz kawał żelaza (taki graniastoslup- o odpowiednich wymiarach, adekwatnie: czy chcesz mieć Krasnoludzki megaTopór +20 do obrażeń, czy zwykłą siekierke) i z jednej strony skuwasz na symetryczny klin. Tam będzie ostrze - warto je od razu kształtować żeby wyglądało jak ostrze. strzona nieskuwana - tam będzie otwór na trzonek. żeby przebić otwór na trzonek używamy przebijaka.
I co wychodzi? Otóż wychodzi drogie internetowe rycerzyki i dzieci neostrady siekiera/topór w zależności od założeń i umiejętności. Warto byloby jeszcze zahartować i naostrzyć.
Jakbyście troszkę chcieli poszukać po źródłach bardziej poważnych niż wikipedia - to ktoś pewnie by tez dotarł do takiego opisu. Rozumiem, że o takim zawodzie jak kowal to nie słyszeliście. I nie mieliście szans na pogadanie z przedstawicielem tej zacnej profesji.
To co napisałem, nie jest jedynym sposobem - można miejsce na oprawę trzonka zrobić za pomocąspawu kowalskiego - ale jak znajdziecie kowala który to umie zrobić, to znaczy że trafiliście na kowala z wyższych leveli - nie kolesi po zawodówkach z późnego PRLu.


...w zakopanem na giewoncie,
scelił baca bace w prącie.
cy go scelił, cy nie scelił
ale onieśmielił,
ale onieśmielił...

Edytowane przez zajac dnia 14/03/2008 20:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 21:05
Dzięki za przestrogę, ale w mojej okolicy nie ma " prawdziwych " kowali. Są tylko pijacy, którzy raz na rok zrobią świecznik, bądź stojak.
A skąd wziąść ten graniastosłup stali ? Bo chyba na ulicy nie leży.

Ps. Z tymi torami to był przykład. Nie bierzcie tego sobie do serca.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 21:16
Nie no... Czy każdy kto zaczyna karierę w RR musi być postrzegany jako dziecko neo albo jakiś inny tibijczyk? Ludzie sie pytają szukają odpowiedzi, a tu wkracza pan królik czy inny zając i zaczyna innych błotem obrzucać... No weźcie troszku na luz wrzućcie, ostatnimi czasy na forum to każdy nowy użytkownik jest postrzegany jako fan RPG albo jakiś inny LARP'owicz... I sie potem dziwicie, że w bractwach 5 osób na krzyż...


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 21:18
Właśnie ,mnie to denerwuje, jak ktoś się nabija z nowych, wyzywa, wyszydza bo nie potrafi normalnie odpowiedzieć. Ludzie, jak chcecie kogoś zjechać, to nie musicie robić tego tutaj.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 21:50
Skuciok, myślisz że ludziom zależy żeby w "bractwach" było więcej osób? Nic na siłę - to proste, trzeba się dostosować.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 21:53
No ale bez przesady, nie obrażajcie ludzi i nie wyśmiewajcie ich, rozumiem, że niektórzy zadają głupie pytania i gadają od rzeczy, ale trochę wyrozumiałości.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Sir Paladyn ws
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 22:30
No ale bez przesady, nie obrażajcie ludzi i nie wyśmiewajcie ich, rozumiem, że niektórzy zadają głupie pytania i gadają od rzeczy, ale trochę wyrozumiałości.

gdybym zalogował się 3lata temu zadawałbym same głupie pytania

nie śmiejcie się z ludzi bo błąd zrobili


Deus lo vult-Taka jest wola Bożą
Papież Urban II o pierwszej krucjacie

Czy naprawdzę tak istotne są słowa? One są wszak tylko narzędziem do wyrażania myśli
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 10:29
Koniec tych kłótni, wracajmy do tematu. Z skąd wziąść taki " graniastosłóp "
stali ?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
martinbyq
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 10:39
witam
Nie musi byc graniastosłóp,wystarczy sztaba...kowal zgina na pół zostawiajac mocowanie trzonka,nastepnie stapia reszte,hartuje....widziałem jak kowal robi siekiere wiec topór pewnie podobnie


Cave Adsum
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
martinbyq
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 10:44
a kształ mozna nadac poprzez kucie...zapomniałem dodacsmileyna tak zgieta sztabe nakłada sie jeszcze na łączenie inny kawałek stali mocniejszy i twardszy i razem sie stapia w piecu ten kawałek bedzie słóżył za ostrze....wiem ciezko to wytłumaczyc,lepiej pokazac albo narysowac..ja niestety nie mam takiej mozliwosci


Cave Adsum
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 11:12
Sory za offtop ale mogles wybrać opcję edit. A tak poza tym czy ta sztaba to może być płaskownik zgięty na pół ?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Topór
martinbyq
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 15:35
Sztaba to moze nazwa potoczna...chodziło mi o grubosc,płaskownik wydaje sie za cienki(z czegos kowal musi rozklepac kształt)


Cave Adsum
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:

37046022 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska