www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 09:15:12
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Czym walczyą ??
Gosc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:3
Dodane dnia 15/03/2005 22:13
Siemka!! nazywam sią Kropla i od niedawana jestem członkiem bractwa rycerskiego. Jestem w trakcie robienia kolczugi. Jednak zastanawiam sią jaki orąż wybraą sobie do walki. Na początku chcialem wycinaą :] toporem, jednak u mnie w bractwie miecz uważany jest za najlepszą broł i odradzono mi walke toporem. A co wy na ten temat myślicie. Jka broł jest najlepsza do walki w bezpołrednim starciu?? Pozdrawiam [/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor TOPÓR A MIECZ
BES
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2005 23:08
Witam, zastrzegam że nie jestem bronioznawcą, sądzą że i miecz i topór mogą byc skuteczne, o ile opanuje sią dobrze sztuke walki. Ale wybór broni może zależeą też od profilu bractwa. Pamietaj, że miecz to bron rycerska, a topór to broł plebejska. Pozdrawiam. BES.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
Blizbor
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/04/2005 20:17
Sława !

Zgadzam sią z BES. Kroplo napisz jaki okres odtwarza twoje bractwo a postaram sią doradzią Ci jakiego rodzaju broni używaą, oczywiście to kwestia wyboru indywidualnego. Co do tego która z tych broni jest lepsza to powiem tak : Obydwa rodzaje (miecz, topór) w rekach kogos kto umie sie nimi posługiwaą stanowia skuteczną broł. Pamietaj że trening czyni mistrza, ucz sie posługiwac bronia która Ci bardziej odpowiada.

Pozdrawiam !
2987112 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/10/2005 00:49
Wybór broni zależy od odtwarzanych czasów, statusu majątkowego odtwarzanej postaci oraz warunków fizycznych (oraz tego co się komu podoba oczywiście :-).
Najbardziej uniwersalny jest oczywiście miecz i tarcza.
Pozdrawiam
P.S. Topór niekoniecznie był bronią plebejską.
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Andrzej z Kalisza
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/03/2006 22:20
Większość początkujących rycerzy wybiera topór,który moim zdaniem może być bronią groźniejszą od miecza.Pomyślcie,jeśli ostrze w mieczu odpadnie to co zrobicie?A jak u topora to nadal macie w rękach porządną pałkę.Ale co byś powiedział na tasak?Jedno silne uderzenie i tarcza w drzazgach.Kumpel kuzyna raz zrobił taki numer na turnieju...smiley


Wy w wojnę beze mnie nie leźcie,wy ją beze mnie przegracie
7112244 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/03/2006 22:28
Prawda jest taka, że topór jest lepszy w bitwach, łatwiej się nim walczy w tłoku i z bliska. Miecz jest raczej bronią turniejową albo do walki z konia.
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/03/2006 16:16
Warto tez zaznaczyc, ze toporem idzie osadzic przeciwnika, mieczem raczej ciezko.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
komes
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 22/03/2006 20:27
Witam, a morze mógłbym zaproponowac inne bronie przecierz w sredniowieczu walczono nie tylko mieczami i toporami, sa takrze do wyboru partyzany, kiscienie, gizarmy, buzdygany itd. do wyboru do kolory to zalerzy tylko od ciebie. Ja osobiscie specjalizuje sie w mieczach półtorarecznych ale walcze takrze broniami drzewcowymi. Najlepiej jest spróbować kilku broni i wybrac sobie to co "lerzy w dłoni"
pozdrawiam i zachecam do eksperymentowania.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/03/2006 20:44
właśnie kiedy pojawiła sie partyzana mi sie wydaje że gdzieś dopieor w XVI w ?


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Andrzej z Kalisza
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/03/2006 20:55
Została wynaleziona w XV w. w Europie Zachodniej.Ja osobiście wolę od partyzany halabardę.Ale ludzie pomyślcie o tasaku!


Wy w wojnę beze mnie nie leźcie,wy ją beze mnie przegracie
7112244 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/03/2006 20:58
nom tasak też jest niezły jak ktoś potrafi to może nim szybko"wywijać"
ja mam swój tasak i jestem z niego bardzo zadowolony zreszta to juz wspominałem w którymś poscie ni bede se powtarzac


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Andrzej z Kalisza
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/03/2006 22:46
Trzeba przyznać że to wspaniała broń.


Wy w wojnę beze mnie nie leźcie,wy ją beze mnie przegracie
7112244 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Loki
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/03/2006 14:56
Witam.
Pozdrawiam i rowniez polecam tasak.
Niedoceniany choc bardzo skuteczny i da sie nim wykonac i nauczyc dobre kilka technik i po prostu sie potluc jak ktos lubi smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Sir Dominicus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/03/2012 13:28
Próbowałem wszystkich broni:mieczów jedno-,półtora- i dwuręcznych ,kiścieni, halabard,buzdyganów,buław,młotów,włóczni,toporów,oszczepów,kusz i doszedłem do wniosku że najlepszy jestem w strzelaniu z łukusmiley smileysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Sir Dominicus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/04/2012 18:45
Topór może jest niepozorny ale może zadać większe obrażenia niż miecz,osobiście to jestem za toporem ale zależy jaki okres odtwarza twoje bractwo


"Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."
Sun Tzu
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Morder
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/04/2012 22:41
to prawda ale trzeba dużo bardziej uważać bo bardzo łatwo wytrąca się go z ręki (dłoń jest narażona) i moim zdaniem jeżeli ktoś nie ćwiczy toporem, a walczy mieczem to nie ma co się brać za topór smiley broń wymiata ale tylko w doświadczonych rekach



Bractwo Maltańskie

Lepiej jest żyć jeden dzień jak lew niż sto dni jak owca
6838722 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
RuDy_96
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/04/2012 11:49
Nie koniecznie ciosy musisz przyjmować na topór... zdarza się ale to zależy już od tego gdzie atakuje przeciwnik. Wyrwanie zależy od tego jak mocny masz chwyt i czy topór ma brodę (czyli po porostu jaki ma kształt). Nie da się jednoznacznie powiedzieć jaka broń jest najlepsza. wszystkie mają zalety i wady i niekoniecznie to że zrobisz komuś wgniecenie na kilka cm będzie zaletą. Zależy to też od konwekcji tego hobby. W sprawach buhurtowych (w które się nie mieszam bo nie mam wiedzy) owszem dobre jest to że kogoś zaboli, ale w pojedynkach 1 vs 1 liczą się trafienia wiec niekoniecznie musisz rozwalać sprzęt przeciwnikowi. Broń zależna jest ( i o tym trzeba pamiętać) od tego kogo odtwarzasz. Lekko zbrojny nie nosi miecza półtoraręcznego a rycerzowi nie przystoi tasak (chodź to już jest mniej kontrowersyjne niż pierwsza opcja). Jest dużo zależności bo niekoniecznie każdy może lubić buzdygan, inna osoba nie lubi broni drzewcowej... Wszystko zalezy od tego kogo odtwarzasz i co dla Ciebie jest poręczne, ponieważ RR dąży do odchudzania sprzętu, szybkości i jakości ataków. Możecie porównać walki buhurtowe z np. 2008 roku i jakość uzbrojenia tam a walki z tego roku, oczywiście do pojedynków dotyczy się to samo.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Bartim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/04/2012 20:45
Sir Dominicus
Próbowałem wszystkich broni:mieczów jedno-,półtora- i dwuręcznych ,kiścieni, halabard,buzdyganów,buław,młotów,włóczni,toporów,oszczepów,kusz i doszedłem do wniosku że najlepszy jestem w strzelaniu z łuku

Mam 12 lat i zaczynam robić kolczugę bez rękawów jak podrosnę(1,55m wysokości) to się będzie łatwiej kolczugę powiększać


młotów

a mógłbyś podać jakieś zdjęcie bądź ikonografie owego młota?


DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!

www.targowisko.org
13393475 www.targowisko.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/04/2012 23:44
Odpal Diablo albo innego RPGa smiley
Tam zobaczysz broń Sir Dominicusa


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=

Edytowane przez Wierny Piotr dnia 05/04/2012 23:45
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czym walczyć ??
Morder
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/04/2012 00:00
raz widziałem młot bojowy na bohurtach w ręku pewnego Rosjanina xd nie był to zbyt przyjemny widok nie ze względu na wygląd owego młota tylko na strach w oczach przeciwników i to co się później z nimi stało nie dopuszczono tej broni po raz drugi ale broń jest bardzo niebezpieczna nie wiem czy jest historyczna ale jestem pewien że było stosowane coś takiego w średniowieczu smiley nie jest trudno skojarzyć że młotek którym się uderzę w palec robi krzywdę i uświadomić sobie że jego większa wersja może rozwalić czaszkę w brutalny i siejący postrach sposób smiley


Bractwo Maltańskie

Lepiej jest żyć jeden dzień jak lew niż sto dni jak owca
6838722 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

36811001 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska