www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 13:34:22
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Autor Strzały i wszystko na ich temat
rickenbaker
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 11/04/2005 21:27
Niedawno zrobiłem sobie całkiem dobry łuk z drzewa akacjowego, ale już tu pojawił sią problem: nie mam strzał smiley Chciałem sobie kupią, ale niestety chąą zysku całkiem odebrała rozum kupcom i za swoje towary liczą sobie o wiele za dużo :-) (15-18 zł za 1. (!) strzałą to dla mnie trochą za dużo) Jak wiąc samemu robią strzły: czy lepsza jest jakał gałązka czy listewka? Jak robią dobre groty? I co z "upierzeniem" strzały? Bardzo liczą na Waszą pomoc smiley

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 31/08/2009 19:01
3827328 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re: Jak robią strzały??
Gosc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:3
Dodane dnia 17/04/2005 09:41
[quotesmiley38e85f672="rickenbaker"]Niedawno zrobiłem sobie całkiem dobry łuk z drzewa akacjowego, ale już tu pojawił sią problem: nie mam strzał smiley Chciałem sobie kupią, ale niestety chąą zysku całkiem odebrała rozum kupcom i za swoje towary liczą sobie o wiele za dużo :-) (15-18 zł za 1. (!) strzałą to dla mnie trochą za dużo) Jak wiąc samemu robią strzły: czy lepsza jest jakał gałązka czy listewka? Jak robią dobre groty? I co z "upierzeniem" strzały? Bardzo liczą na Waszą pomoc smiley[/quotesmiley38e85f672]
wejdz na www.rycerska.gildia.pl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor fajnie
rickenbaker
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 17/04/2005 11:50
Wielkie dziąki :evil: Ale tak sią składa, że tam już byłem i uważam, że zamieszczony tam opis o zrobieniu strzał, jest do niczego.
3827328 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
sarii
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/04/2005 16:31
Witam. Drzewno- akacja moim zdaniem za miekka. nie oszukujac sie... najlepsze sa takie patyki okrągłe z praktikera, obi, czy cos w tym rodzaju. tylko musicie wybieraą proste. Ja zawsze wybieram takie o łrednicy 5 mm- takie sa w zasadzie nalepsze. Idxmy dalej. Lotki. Bierzecie pioro gesi. rozinacie wzdłóż tego.. kurcze jak to sie nawya, tej żyłki( ?) tak zeby rodzilic pioro na dwie czesci. no i potem tak oskubujecie te dwie czesci- to takie sztywne białe, zeby zostały same te priorkas prawe- ma byc jak jakmniej tego twrdego. Jak juz to macie( oczywiscie uprzednio przycinacie wedłud długości jakas chcecie zeby miala lotka), to na gdzies tak 1,5 cm od konca strzały robice takie rowki małe- na lotki- na to cs z nich zostało smiley potem delikatnie( najlepiej wykałaczka) nakładnaieie dosłownie minimum kleju polietylowego. wciskacie do tej szparki z klejem( minimalna iloscia) wciskacie te lotki. no i jest got. wlasnie! konce tych lotek- tak coc kolo 2 albo3 mm musicie pozbawic piorek- tak zeby zostalya ta sama zyłka. no i jak juz macie takie cos, to czekacie az wyschniesmiley To raczej trwa dosc krotko- z 30 min. po wyschnieciu otrzymujecie strzałe z duzyki lotkami. teraz bierzecie nozyczki i przycinacie lotki do takiej długości jakiej chcecie zeby były. Potem obwiazujecie jakas wzglednie grubsza nitka( ale nitka, nie sznurkiem do wedzenia kiełbasy...) na górze i na dole. Przed tym wszystkimmi zabiegami radze najpierw zrobic rowek na cieciwe, bo poxniej moze byc problem. A co to grotu to juz inna bajka. Zalezy jaki macie, czy takie z trzpieniem, czy taki nasadzany smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
sarii
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/04/2005 14:58
hmmmm fachowiec? ojj aleł powiedział;] a ja tak niegramatycznie napisałam smiley jakby co, - sarii@go2.pl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Groty
rickenbaker
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/04/2005 21:24
Dzisiaj wymyśliłem sposób, jak zrobią grot. Może to nie historyczne i takie tam, ale w moim przypadku skuteczne. Oto mój patent na grot smiley Jakął rurką o łrednicy mniej wiącej takiej, jak strzała, należy rozbią młotkiem na jakimł prącie, żeby ścianki były jak najciełsze. Rozklepaną rurką z jednej strony zbijamy młotkiem tak, żeby nie było dziurki smiley Ja ostrym pilnikiem przyciąłem krawądzie i powstał kształt całkiem podobny do grotu. To łrodka wkładamy coł ciążkiego (włożyłem jakił metal, nie wiem co to było ale było całkiem ciążkie smiley i nakładmy na strzałą. Potem przybiłem małym gwozdkiem i sobie strzeeeeeelam smiley Strzała leci prosto i wbija sią w drewno. Jak ktoł ma jeszcze jakieł pomysły, niech pisze!!! Gdybym wiedział jak zamieszcza sią zdjącia, to chątnie pochwaliłbym sią moim grocikiem smiley
3827328 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
sarii
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/04/2005 22:55
Załóżmy ze masz grot z trzpeniem. Biwrzesz sobie patyk. Masz łuske od naboju. obcinasz ta łuske tak zeby wyszła sama tulejka. Jak mas zjuz tulejke szlifujesz brzegi itp; a potem nasadzasz na drewno. Jak masz juz to zrobione. Bierzesz wiertło 2 alno 3 mmm i wiercisz dzirke długosci 2/3 tzrpienia. robisz sobie ta dziurke pote,m wciskasz grot i jest smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re: fajnie
Gosc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:3
Dodane dnia 29/04/2005 20:12
[quote:e1674ef970="rickenbaker"]Wielkie dziąki :evil: Ale tak sią składa, że tam już byłem i uważam, że zamieszczony tam opis o zrobieniu strzał, jest do niczego.[/quote:e1674ef970]
nie prawda jest fajny i czytelny smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
sarii
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/04/2005 22:20
gdzieś sprawdzał?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Boromir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/05/2005 19:59
sarii napisał:
gdzieś sprawdzał?


na www.gildia.rycerska.pl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
BES
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/05/2005 23:29
Z metalowej rurki najlepiej.
Należy u wylotu pwymodelowac zgodnie z wzorami z epoki i przyklepac. Pod drugiej stronie osadzić drewniany trzpień. Wzory grotów najlepiej wziąc z książek dotyczących średniowiecza. Niekiedy (niestety) handluje się tego typu oryginalnymi obiektami na aukcjach internetowych. Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/09/2005 07:40
JA sam robilem strzale z rurki . A pióra morzesz kupic na allegro
smiley
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Voytek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/10/2005 15:44
Co do klejenia lotek to trzeba piórka całkowicie oddzielić od tego trzonu pióra czy jak to tam się nazywa (chodzi mi o to białe sztywne) czy należy zostawić cieńką warstwę aby było jak wkleić do rowków?
A 5 mm średnicy nie będzie za mało na strzałę ? Osobiście używam 8 mm.
9477760 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Voytek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/01/2006 12:27
Na poprzednie pytanie już sam znalazłem odpowiedź, ale zrodziło sie w moim mózgu nastepne. Czym najłatwiej i najlepiej zrobić rowki na lotki, oraz czy aby przymocować grot na strzale trzeba najpierw zpilnikować jej koniec i jakiego kleju najlepiej używać do klejenia lotek oraz grotu. No to już chyba byłoby wszystko.
9477760 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Michu88
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/01/2006 19:34
Jak zrobic proste strzały treningowe znajdziesz tutaj.
http://www.gildia.com/teksty/jasmin/proste_strzaly

tam też pisze odpowiedz na twoje pytanie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Voytek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/01/2006 14:34
Ale mnie interesują strzały z lotkami z piór, a grot mam metalowy i nie interesuje mnie ostrzenie listewki.
9477760 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Michu88
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/01/2006 17:59
a no chyba że tak smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidq
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/01/2006 20:15
Ja se robie strzały z bambusa z ogrodnika biore se jak najprostsze promienie i jazda , groty kuje z gwoździ na kszałt listkowy , itp a lotki z kur a łuk z bambusa zasięg ponad 120 m
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
chudy
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/01/2006 03:22
Mam koncepcje na materiał z którego można stworzyć grot. Jeśli ktoś poluje i jest myśliwym w PZŁ(lub ma kogoś w rodzinie) to doskonale wie o tym że naboje po wystrzale pozostawiają łuskismiley. Takową łuskę (ze sztucera nie ze strzelby) można obrobić sposobem rickenbaker'a co będzie i tak łatwiejsze bo kształt takiej łuski jest zbliżony do prawidłowego kształtu grotu. Jeśli nie macie myśliwych to warto pokręcić się po starych strzelnicach, pogadać ze znajomymi z woja lub właścicielem strzelnicy myśliwskiej lub kierownikiem wojskowej...więc droga wolnasmiley
odkrywca2 4912083 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
komarrulez
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/03/2006 09:40
a co myślicie żeby zrobić gipsową forme grotu , nad ogniem w czymś np mosiężnym stopić choćby ołowianego rzołniezyka i wlać do formy??czy to może sie udać ??
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:

36812125 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska