www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 06:04:51
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2006 18:35
no raczej



I AM SHAMANKING
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Falcon
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/08/2006 11:53
A ja polecam świetną moim zdaniem lektórkę o łucznictwie tradycyjnym.
Opisano w niej jak zrobić łuk, z jakiego drewna, itp. Jest tam całkiem długi rozdział o strzałach np. o promieniach klejonych (czyli z dwuch kawałków drewna), o tym jak przyklejać lotki, o maszynce do przyklejanie lotek i wiele innych porad. Dla zainteresowanych podam tytół i autora:
Jarosław Jankowski
"Drewniany łuk średniowieczny"
3392618 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
ogion
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/08/2006 11:04
eh czasem strzaly sa warte swojej ceny... ale jesli robisz to lepsze wyjda z listewek, albo jak juz sprobowalem z koncowek wedek smiley na allegro kupujesz se pare grotow, brzechwe i wio z kropelka, ale najpierw kup sobie lepiej komplecik strzal drewnianych u jakiegos kupca, zeby miec wzor a potem moc porownac lotnosc... w sklepach sportowych sprzedawane sa piorka lucznicze, ale to sa najczesciej gumowe, jesli zalezy ci na wygladzie piorek poszukaj gesich piorek.

POST 2:nie znam sie na kowalstwie ale takie grociki juz by sie dalo na listewke ladnie przykleic : http://www.allegro.pl/item122564369_groty_kute_z_zadziorami_.html

Edytowane przez Kordeus dnia 23/08/2006 12:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Siemion
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 23/08/2006 11:17
nieoplacalne zdeczka kupować rpzez alegro bo przesyłka kosztuje, chyba że komuś sie spieszy. Lepiej kupować na imprezach rycerskich.


btw. ogion, mogłeś zedytować post a nie po minucie pisać nowy.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
komarrulez
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/08/2006 16:28
kupiłem w lorien 4 strzały jesionowe z kutymi grotami pochyba 18 zł i wszystkie cztery miały krzywe promienie, ale dopiero sie ucze strzelać więc lepszych mi nietrzeba ale sie zawiodłem
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały
Smok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/02/2007 11:59
Cześć ja strzały robie albo z kołków 6-9 mm albo z trzciny po prostu zrywasz trzcinę skrobiesz nożykiem skórkę z tyłu siodełko przy słoju i tak samo z zaostrzeniem przy słoju ja akurat używam papieru ściernego do zaostrzenia.
smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
8628832 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Smok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/02/2007 16:20
Aha a jakby strzała non stop zmieniała (kurs) to około 5 cm od zaostrzenia nawinąć 1/3 ciężkości drutu miedzianago.
8628832 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
6mis5iek6
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 11/04/2007 19:38
Ja dzisiaj zrobiłem groty do strzał do moich 3 strzał. Mam łuk ktory kupiłem na allegro za 53 zł (łuk dla woja) i dostałem 18 strzał w komplecie. Strzały sa tak tandetne ( http://allegro.pl/item183271668_strzaly_do_luku_60_cm.html zobaczcie sami) ze sie płakac chce ale łuk jest spoko. Z tych strzał pozostało mi 3. Na festynie w Biskupinie kupiłem strzałe sosnowa za 10zł z grotem. Grot mi sie zepsół.
Dosyc o mnie przejde teraz do rzeczy. Najpierw tata kupił mi w Inowrocławiu w sklepie z rzeczami do mebli 2 metrowe prominie. Tak naprawde ucinaja je producenci mebli tak po 2 cm i słuza one do podpierania półek napewno wiecie o co mi chodzi. Taki kawał 2 metrowy to koszt 3złotych. Pózniej pociałem kawał na kawałki po 70cm po czym porobiłem rowiki i poprzyklejałem lotki. Groty zrobiłem z gwoździ. Poucinałem łebki i wywierciłem dziórki w promieniach. Pozniej wlałem tam klej szybkoschnacy CYJANOPAN typu Super Glue i wsadziłem groty. Odczekałem 5 minut i gotowe. Strzały bez problemu wbijaja sie w drewno. Mam nadzieje ze pomogłem



Mam 14 lat fascynuje mnie rycerstwo sredniowieczne (XIV-XVw)
misiek181@tlen.pl 5005755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/04/2007 17:16
Dobrze że to wszystko kosztowało ciebie tylko 53zł ... Jak już kupować to dobre - bo nie ma co zaczynać od tandety.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/04/2007 16:27
Nareszczie po długich miesiacach przypomnielem se o tej stronie


WRÓCIŁEM


I AM SHAMANKING
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
skot
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/04/2007 17:06
mam pytanie co do lotek a mianowicie to jak je przymocować aby nie wystawały zbytnio na bok strzały (chodzi mi o lotki z piór) zrobić jakieś wgłębienia w strzale? A i mocować je klejem czy wiązać nicią?
6132580 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/04/2007 10:02
żadnych wgłębień - to tylko osłabi strzałe i może się tam wtedy tobie złamać. Llotki przyklejasz bezpośrednio do promienia za użyciem suerglue i będzie trzymać świetnie. Na początku lotek powinieneś także dodać owijkę.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: RE. Jak robić strzały?
Wooden Elf
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/04/2007 11:23
Cześć.
Dopiero co dołączyłem do Was i chciałbym jakoś pomóc...
Możecie zrobić strzały z dziekiej róży, jest lekka, ale po wyschnięciu nawet, nawet, co do schnięcia to lepiej suszyć gdzieś na dworze, na balkonie albo na parapecie, bo w domu popęka... A groty...
Na jednym forum koleś pisał, że robił groty z kamieni (uderzał o kamien tak długo, aż w końcu otrzymał kształt strzałki) niezabardzo ten pomysł jest dobry, a poza tym bolesny i czasochłonny... Było też coś o metalowych rurkach na strzały i o grocie z blachy (wątpie, czy to leciało... smiley)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/04/2007 12:54
Wywalcie róże do kosza ... nie nadaje sie. A groty najlepiej kupić toczone na początek


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/04/2007 13:52
A czytałeś może to http://www.freha.pl/index.php?showtopic=12910&st=20 ??

Pozdro


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/04/2007 20:43
Właśnie przeczytałem - w dalsze posty mówią same za siebie - róża się nie nadaje.

Długo schnie, pęka przy wysychaniu, a w środku znajduje się jakaś "pianka" ? Co raczej nie pomaga strzale tylko ją osłabia. A dobija to wszystko jej waga (strzały) która z pewnością odbije piętno na łuku (i nie chodzi mi tu o niezniszczalne "laminaty" tylko o porządne drewniane łuki).

Ale róbcie jak chcecie.

pozdrawiam




Edytowane przez Dawidzik dnia 15/04/2007 20:45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Wooden Elf
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/04/2007 23:08
Ah dziękuję za ciepłe przyjęcie i zmieszanie z błotem mnie i pomysłu na strzały z róży...smiley


I am only the mother nature child...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/04/2007 18:17
Ależ nikt ciebie z błotem nie mieszał ...


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
KM88
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/04/2007 14:32
Witam. Jesli chodzi o łuk to oczwyiście można wszytsko sobie kupić, ale to nie o to chodzi. Największa radosc mi sprawia gdy zrobie jakiś łuk i strzała lata ładnie i daleko. Najlpeszy łuk jaki zrobiłem ma około 50 cm i jest wykonany z jałowca. Oczywiście nie wyciąłem z lasu jałowca. kocham las i nie mam zamiaru go krzywdzić. drewno rzadkie czyli cisy jałowce i też bardzo dobre na łuki tuje mozna znalexć w okolicach działek i ogródków. Z powodów zeszłorocznej suszy uschneło wiele drzew i krzewów. Ludzie tkowe rośliny wykopali i wyrzucili za płot. Dla mnie to raj bo mnóstwo dobrego drewna za darmo. listewki ze sklepów budowalnych są drogie ( 2 zł sztuka) więc robie strzały z nieco nietutejszego materiału czyli bambusa, koszt jednego promienia z bambusa to około 20-30 gorszy. Groty robię z gwoździ na zimno kutych ale chciałebym na te wakacje samemu zrobić groty z metalu. Jedyna rzecz której nie jeseśmy w stanie sami wykonać to dobra cięciwa. Wszytsko inne można znaleźć w lesie więc jest za darmo. a co do drewna na łuk to najdaje się jeszcze doskonale klon pospolity. A dla tych co by chcieli sobie tylko postrzelać polecam zrobić łuk z rurki PCV od wody. Jest wytrzymały i bardzo szybki w produkcji. jego minusy to kiczowaty wygląd i wyginanie się na boki, no i nie ma tej duszy którą maja wszytskie łuki które wychodza z pod naszych rąk. Moje pytanie czy ma ktoś dostęp do tanich piór na lotki? Pozdrawiam KM


"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
4192790 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/04/2007 15:15
Otóż dobrą cięciwę da się wykonać samemu.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Skocz do Forum:

36810293 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska