www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 20 2024 12:30:05
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 5 z 10 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Autor RE: Jak robić strzały??
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/04/2007 18:01
Próbowałem wykonać cięciwe z nici konopnych ale niezbyt dobrze służyła (co prawda rzadko korzystam z łuku, nie to co mój brat). Na szczęście pewnego dnia wybrałem się do huty szkła i tam dostałem IDEALNĄ nić z tworzywa sztycznego, która sprawuje się świetnie.
Tematem jest jednak "Jak robić strzały??" zatem powiem jak ja się za nie biorę. 6Mis5iek6 ma rację jeśli chodzi o kupno promieni w sklepach z półproduktami meblowymi. Dopowiem, że takie promienie i to z dużej gamy rodzajów drewna i średnicy dostaniemy w sklepach typu "Sosna" bądź Castoramie za 0,5 - 1 zł sztuka. Nie trzeba ich już odrabiać (nie mam na myśli tu końców). Jeśli chodzi o lotki to mój brat sam eksperymentuje. Próbował już kleić je w spiralę, wykonywał je z tworzyw sztucznych i prawdziwych piór. Z tego co twierdzi to najlepsze są z indyczych piór przyklejone w czterech rzędach ( jak to woli to można to nazwać "na krzyż"smiley
P.S. Wooden Elf dałeś ciekawą radę. Cóż nie próbowałem twego sposobu, ale wiem jedno: Nie powinieneś się zrażać ani do tej strony, ani do eksperymentów gdyż inni inaczej oceniają Twój sposób. Zatem głowa w górę i pisz.


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
KM88
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/04/2007 23:45
A co uważacie za dobrą strzałę?w co ma trafić z jakiej odległości? Bo ja kleje zwyczajnie lotki z piór ptasich takie jakie się znajdzie i uważam że latają celnie takie strzały. Więc jakie macie wymagania od strzał?


"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
4192790 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/04/2007 18:04
A nie niszczą Ci się szybko owe lotki ?

Dogra strzała ma być prosta, dobrze wyważona i posiadać dobre opierzenie.
A jeśli chcecie pokusić się o naprawdę dobrą strzałę to możecie także dobrać jej twardość względem naciągu swojego łuku.

A to czy traficie i z jakiej odległości w to w co celujecie zależy tylko od was.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
KM88
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/04/2007 11:57
Lotki to zależy czy robie podwójne czy potrójne. Wytrzmują aż do błędu strzelca który jakmiś cudem puszcza cięciwe bokiem strzały po lotkach pod włos że tak powiem. Po paru takich "głaskaniach" pod włos lotka nadaje się do wymiany, ale nic dzwnego cięciwa ma dużą siłę. ale lotki z piór gołębich są w miare dobre do takich strzał jakich ja używam ich koszty nie są duże. A latają bardzo przyzwoicie.


"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
4192790 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
6mis5iek6
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 24/04/2007 09:25
Dzieki za poparcie ze strony Alvarona jak ktos nie umie zrobic cieciwy to ja moge go nauczyc moje gg 10111370.smiley


Mam 14 lat fascynuje mnie rycerstwo sredniowieczne (XIV-XVw)
misiek181@tlen.pl 5005755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
KM88
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/04/2007 19:24
nie ma takiego numeru może opisz to na forum chętnie poczytam smiley


"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
4192790 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
6mis5iek6
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 27/04/2007 07:54
Troche skąplikowane jest zrobienie petli na koncu ale łatwo sie tego nauczyc. Bierzemy jakas cienka mocna dratwe odcinamy długie i rowne 3 kawały. Pozniej splatamy je w warkocz na jednym koncu mozna zrobic piekna petle a na drugim niestety nie. A numer musi działac


Mam 14 lat fascynuje mnie rycerstwo sredniowieczne (XIV-XVw)
misiek181@tlen.pl 5005755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
KM88
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/04/2007 14:14
Dratwa jest chyba za słaba nie? Ile naciągu wytrzyma?


"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
4192790 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/04/2007 17:12
Zalezy jaki naciąg. Jedna dratwa wytrzymuje jakies 8 kg.. A cięciwa musi wytrzymywac (pewnie cos przekręce ;p ) 5 krotny naciąg luku.. Więc 3 raczej nie wystarczą..

Pozdro


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
KM88
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/04/2007 22:38
No co nie robiłem cięciwy z naturalnych materiałów zawsze pekała szybko, trzyma się dobrze stylon nylon itp. Bardzo historyczne nie powiem smiley


"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
4192790 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
6mis5iek6
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 28/04/2007 15:11
No to jak zrobicie np. z 18 kawałkow to wytrzyma



Mam 14 lat fascynuje mnie rycerstwo sredniowieczne (XIV-XVw)
misiek181@tlen.pl 5005755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Wojtex
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/05/2007 18:16
KM88 napisał/a:
Witam. Jesli chodzi o łuk to oczwyiście można wszytsko sobie kupić, ale to nie o to chodzi. Największa radosc mi sprawia gdy zrobie jakiś łuk i strzała lata ładnie i daleko. Najlpeszy łuk jaki zrobiłem ma około 50 cm i jest wykonany z jałowca. Oczywiście nie wyciąłem z lasu jałowca. kocham las i nie mam zamiaru go krzywdzić. drewno rzadkie czyli cisy jałowce i też bardzo dobre na łuki tuje mozna znalexć w okolicach działek i ogródków. Z powodów zeszłorocznej suszy uschneło wiele drzew i krzewów. Ludzie tkowe rośliny wykopali i wyrzucili za płot. Dla mnie to raj bo mnóstwo dobrego drewna za darmo. listewki ze sklepów budowalnych są drogie ( 2 zł sztuka) więc robie strzały z nieco nietutejszego materiału czyli bambusa, koszt jednego promienia z bambusa to około 20-30 gorszy. Groty robię z gwoździ na zimno kutych ale chciałebym na te wakacje samemu zrobić groty z metalu. Jedyna rzecz której nie jeseśmy w stanie sami wykonać to dobra cięciwa. Wszytsko inne można znaleźć w lesie więc jest za darmo. a co do drewna na łuk to najdaje się jeszcze doskonale klon pospolity. A dla tych co by chcieli sobie tylko postrzelać polecam zrobić łuk z rurki PCV od wody. Jest wytrzymały i bardzo szybki w produkcji. jego minusy to kiczowaty wygląd i wyginanie się na boki, no i nie ma tej duszy którą maja wszytskie łuki które wychodza z pod naszych rąk. Moje pytanie czy ma ktoś dostęp do tanich piór na lotki? Pozdrawiam KM
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
skot
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/05/2007 13:38
chciałbym się dowiedzieć czy strzały powinny mieć kształt stożka (zwężające) się ku ostrzu (grot) czy w kształcie walca ????
6132580 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/05/2007 20:10
Jak jesteś zdolny to możesz zrobić "stożek" smiley Obecnie wszyscy łucznicy używają "walcowatych" promieni.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2007 10:47
Cóż myślałem troche na temat tego stożka i muszę przyznać, że ze strony fizycznej taka rzecz leciałaby znacznie szybciej (wiąże się to z kształtem zmniejszającym opory powietrza, a także z przesunięciem środka ciężkości) pod warunkiem, że siła początkowa byłaby bardzo duża. Czyli krótkie łuki nie wchodzą w grę. Z tego co w swym życiu widziałem to stożkowe kształty niekiedy nają bełty kusz ciężkich. Stożkowy pocisk przawie zawsze zostaje zniszczony przy uderzeniu.


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Hertenclif
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/11/2007 14:32
Z jakiej strony to przekopiowałeś? Może po prostu podaj link? smiley


567603110 hertenclif 4982889 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Mahatma
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2007 19:43
Ta, i numery obrazków też wyczytałeś?
11047755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Mahatma
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2007 16:28
Tak również wykonaywane były łuki refleksyjne. Rysunek poniżej pokazuje łuk prosty (1) i dwa typy azjatyckich łuków kompozytowych - refleksyjny (2) i retrorefleksyjny (3). Różnią się one kształtem i budową łęczyska.

A takie.
11047755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Mahatma
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/11/2007 20:26
Udowadniasz swoją głupotę.
Na kiego ch** przepisywać numery obrazków kiedy ich nie ma?
Nawet jak przepisuje się książkę?
11047755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Hertenclif
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/11/2007 17:20
Hehe, wiernie kopiujesz. Nadawałbyś się na średniowiecznego zakonnika przepisującego w pocie czoła opasłe tomiska. Musiałbyś się jeszcze tylko nauczyć rysować i wtedy numerki rzeczywiście by się przydały ;D


567603110 hertenclif 4982889 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 10 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Skocz do Forum:

36885381 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska