www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 13:47:44
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | HYDE PARK | sprawy różne
Autor Początek
bodzio
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/05/2010 16:23
Mam małe pytania,
z kolegą(po 15 lat), mamy chęć trochę się "pobawić" w rycerzy. I mam 2 pytanka:
1.Narazie robimy sobie tarcze, a pałki z wideł mamy jako miecze(thx komuś z tego forum) i jestem ciekawy keidy możemy się przerzucać na coś cięższego?
2.Od ilu lat przyjmują do Bractw Rycerskich(17,18??)
3.Jeżeli jest się w bractwie to na tarczy można mieć swój herb czy bractwa??
4.Czy opłaca się robić potem jakieś prewizoryczne miecze ze stali(żeby wyćwiczyć rękę. bez ostrych końców itp.)??

Dzięki za odpowiedź!!


"Z każdym dniem czuję, że rośnie liczba osób, którzy mogą pocałować mnie w dupę"
bakandrzej24 636891 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
Rey
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/05/2010 18:25
1. Rycerstwo to nie tylko zabawa w rycerzy to hobby na całe życie!
Wiesz jeśli chcecie sobie zrobić krzywdę to na razie nie polecam przerzucać się na coś cięższego, bo jesteście niepełnoletni!
2. To zależy od Dowódców poszczególnych Bractw i od was samych!, ale w większości wszyscy wolą pełnoletnich.
3. Jeżeli jest się w Bractwie, to jeśli zostaniesz pasowany na rycerza dopiero wtedy możesz sobie wybrać herb itd. itp.
4. Nie polecam robić własnej broni, zawsze możesz pożyczyć od Dowódcy Bractwa lub od członków, lub też kupić od rzemieślników. Lepiej jest sobie na początek uzbierać pieniążki, które można później wydać na strój cywilny, bojowy.





Bractwo Rycerskie Herbu Prus/Konfederacja Szlachty Wlkp.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
bodzio
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/05/2010 18:42
Dzięki za szybką odpowiedź smiley


"Z każdym dniem czuję, że rośnie liczba osób, którzy mogą pocałować mnie w dupę"
bakandrzej24 636891 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
rycek_askan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/05/2010 20:32
jeszcze wtrące swe 5zł:
2. Wszystko zależy od dowódcy, ja nawet widziałem i sześciolatków(byleby z opiekunem)
4. Broń polecam kupić od rzemieślników na żywo! nie kupuj czegoś takiego na odległość, jeśli tego nie widzisz, bo od tego sprzętu może zależeć twoje zdrowie, a nawet życie.


Pierwsze polskie stowarzyszenie turniejowe "Liga Baronów".

Podążajcie za mną, kiedy atakuję
Zabijcie, jeśli się wycofam
Pomścijcie gdy zginę...
19824088 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
bodzio
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/05/2010 20:50
Rey napisał/a:
Rycerstwo to nie tylko zabawa w rycerzy to hobby na całe życie!

Czy ja powiedzialem, ze rycerstwo to zabawa??
a nawet życie.

Nie rozumiem ;/ Miecz sam mnie zaatakuje czy co?? smiley


"Z każdym dniem czuję, że rośnie liczba osób, którzy mogą pocałować mnie w dupę"
bakandrzej24 636891 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
Rey
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2010 11:25
Tak niestety tak sam się o tym przekonałem a mam już kilka lat dobrych za sobą. Otóż miecz również może sam zaatakować i to wcale nie jest śmieszne, ponieważ na Turnieju Rycerskim w Czersku miecz (rękojeść) spadł mi na stopę i doznałem kontuzji przez co nie mogłem walczyć na bitwie...


Bractwo Rycerskie Herbu Prus/Konfederacja Szlachty Wlkp.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
Guru
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/05/2010 23:36
Moja wersia
1.Zanim przeżucicie się na coś cięższego poczekajćie jeszcze z 5 lat. powód przyrpost masy mięśniowej. W wieku lat 20 łatwiej wam będzie "machać żelastwem" niż w wieku 15
2. Przykładowo u mnie w bractwie jest 16 lat, ale to już zależy od podania. Młodszych osób nie przyjmujemy. Jednak zazwyczaj jest to 18 lat (we większości bractw)
3. Pewni we większości bractw można np. u mnie można.
4. żeby wyćwiczyć ręke to siłownia. Owszem zgodze się z ryckiem_askanem, aby nie kupować nic na odległość. Najlepiej wybrać się na jakiś turniej rycerski porozglądać się po targu (jeśli takowy będzie zorganizowany) i ewentualnie kupić.
Pozdrawiam



I love Gazeta Rycerska
Bractwo Rycerskie Ziemi Łańcuckiej

[img]http://koni.9.fm.interia.pl/off.gif[/img]
13273110 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/05/2010 23:02
Przede wszystkim warunki pobytu jak i przyjęcia do Bractwa są w zależności od zasad panujących w danym Bractwie.
1. Zanim zaczniecie na poważnie się bawić w Walkę, najpierw poszukajcie sobie jakiego Bractwa. Tam wam dadzą wskazówki co i jak.
2. Ja do jednego Bractwa wstąpiłem w wieku 14 lat, ale był problem, aby mnie wyszkolić na szermierza z powodu młodego wieku. Z drugiej strony moje aktualne bractwo jest typowo bojowe i mamy u nas... 2 letnią dziewczynkę (aczkolwiek to corka naszego mistrza ). A na poważnie, to zazwyczaj szkoli się mieczem ludzi od 16 roku zycia.
3.Co do herbu, to w zależności od Bractwa - jedne mają swą hierarchię (od giermka do Rycerza) drugie pozwalają od razu zostać Herbowym Rycerzem ze swoim herbem itd. Popytaj jakiś okolicznych bractw o ich regulamin i zasady.
4.Nie róbcie własnej broni - więcej wydacie czasu, pieniędzy oraz wysiłku jak po prostu na nią najpierw zarobicie. Polecam przykładowo śledzić ten wątek z Freha:
http://www.freha.pl/index.php?showtopic=8549

Jakbyście się jednak zdecydowali na kupno przez internet. Nie polecam kupować na średniowiecznych jarmarkach, chociażby z powodu ogromnej przebitki cenowej.

Szukałeś jaki Braterstw w okolicy?

Pozdrawiam!


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz

Edytowane przez Adrian dnia 22/05/2010 23:08
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
bodzio
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/05/2010 23:22
Najlepsi są Bracia Wilcy z Zamościa jak dla mnie tylko, że mam 70km dojazdu :/


"Z każdym dniem czuję, że rośnie liczba osób, którzy mogą pocałować mnie w dupę"

Edytowane przez bodzio dnia 22/05/2010 23:34
bakandrzej24 636891 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
Guru
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/05/2010 00:26
Adrian napisał/a:
Jakbyście się jednak zdecydowali na kupno przez internet. Nie polecam kupować na średniowiecznych jarmarkach, chociażby z powodu ogromnej przebitki cenowej.


Ok z tym sie zgodze, aczkolwiek może być drogie i dobre, a skoro nikt tu jeszcze nie polecił kupna przez internet to jakie są jeszcze możliwości?


I love Gazeta Rycerska
Bractwo Rycerskie Ziemi Łańcuckiej

[img]http://koni.9.fm.interia.pl/off.gif[/img]
13273110 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/05/2010 01:04
Pojechać do wykonawcy. Po pierwsze zrobi pomiary. po drugie umówisz się dokładnie z nim co ile i jak. jedyne co warto wiedzieć to konkretnie co się chce. Inaczej mogą Ci wcisnąć cokolwiek.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Początek
judyta88
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/09/2013 07:30
Dzięki za cenne porady tanie apartamenty zakopane zakopane apartamenty apartamenty zakopane
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36805358 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska