książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria armie i żołnierze
Okres historyczny I Wojna Światowa
Album Legionów Polskich

Album Legionów Polskich

Lipiński W. M
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7595-802-7

Oprawa: twarda
Ilość stron: 388
Wymiary: 265 x 330

Dostępność: Na półce

125.00  76.50 zł


"Album Legionów Polskich", który ukazał się pierwotnie w 1933 roku stanowi pozycję wyjątkową i niepowtarzalną, zarówno pod względem historycznym, jak i edytorskim!

W setną rocznicę wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej wydawca prezentuje przygotowany z wyjątkową starannością album, poddany specjalnej obróbce cyfrowej, której celem była poprawa jakości druku, z zachowaniem szacunku do oryginalnego wydania i klimatu epoki.

Ukazując wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej z Krakowa, zachowuje klimat przedwojennych wydarzeń.

Autorem tekstu do albumu jest Wacław Lipiński, doktor habilitowany historii, podpułkownik Wojska Polskiego, członek Polskich Drużyn Strzeleckich. Żołnierz Legionów Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej i kampanii wrześniowej, współtwórca konspiracji
w okupowanym kraju, członek konspiracji niepodległościowej po 1945 roku, zamordowany przez władze komunistyczne.

Album oraz dołączony do niego film DVD „Sztandar wolności” z 1937 roku, to hołd dla tych, którzy uwierzyli w swoje marzenia i podarowali nam wolną Polskę. „Sztandar wolności” to film, który stanowi pasjonującą i wspaniałą lekcję historii. Przedstawia bohaterów w sposób prawdziwy, oddając im wielokrotnie głos. Zdjęcia, materiały dokumentalne, gazety, odezwy, mapy odtwarzają prawdę tamtych zdarzeń.

Czas trwania filmu: 78 minut.

Przypominając wspaniałą przeszłość, publikacja niewątpliwie przyczyni się do kształtowania pamięci historycznej Polaków.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania