książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny przekrojowe
Amerykańskie ciężkie okręty artyleryjskie na tle konstrukcji innych państw. Tom 2

Amerykańskie ciężkie okręty artyleryjskie na tle konstrukcji innych państw. Tom 2

Pierwsze drednoty Chodnicki M. nakładem autora
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83- 62989-92-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 217
Wymiary: 210 x 295
Tom: 2

Dostępność: Na półce

126.00 zł


Jest to drugi tom, z planowanych pięciu, dotyczący historii projektowania oraz konstrukcji amerykańskich ciężkich okrętów artyleryjskich. Omówione są wielkie krążowniki, oraz pancerniki budowane w USA. Każdy z typów został opisany wraz z projektowanymi w tym samym czasie konstrukcjami innych państw. Jako kryterium wyboru wybrano daty rozpoczęcia budowy okrętów. Występowały wówczas duże różnice w czasie budowy w poszczególnych krajach.

Tom II obejmuje okres początku XX wieku. Opisano wszystkie amerykańskie pancerniki i krążowniki pancerne okresu pierwszych drednotów.

Opis zawiera założenia projektowe, oraz konstrukcję okrętów.

Każdy opisany typ jest zilustrowany. Rysunki zawierają przekroje wzdłużne i poprzeczne, rozkład pomieszczeń, płyt pancernych. Na koniec opisu każdego typu amerykańskiego zamieszczony jest rysunek zbiorczy, na którym zamieszczono obok siebie rysunki wszystkich opisanych zagranicznych odpowiedników danego typu.

Rysunki zostały wykonane w tej samej skali. Przekroje wzdłużne 1:1000, poprzeczne 1:500. Od tej zasady poczyniono nieliczne wyjątki, za każdym razem zaznaczone w tekście. Pozwala to na porównanie wielkości poszczególnych okrętów.

Na końcu książki załączono dwie wkładki o rozmiarze A3, zawierające porównanie wielkości wszystkich opisanych w tym tomie ciężkich okrętów USA.

Dodatkowo załączono dokładne opisy uzbrojenia. Działa zostały rozdzielone na artylerię ciężką, średnią i służącą do samoobrony przed torpedowcami. Posortowano je według kolejności pojawiania się w służbie, bez względu na kaliber czy narodowość.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania