książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

De Re Militari 1/2021 (6)

De Re Militari 1/2021 (6)

Biernacki W. (red.) Inforteditions
Rok wydania: 2021
ISBN: 2392-3911

Oprawa: miękka
Ilość stron: 172
Wymiary: 200 x 270

Dostępność: Na półce

36.00 zł


Czasopismo De Re Militari przyzwyczaiło naszych Autorów i Czytelników do cierpliwości. Tak jak wino wymaga leżakowania, tak praca nad każdym numerem potrzebuje wielu zabiegów, aby pasjonaci historii mogli zagłębić się w dawno miniony świat. Podczas gdy koneser otwiera butelkę wytrawnego wina, zachwycając się jego wykwintnym bukietem i kojąc się jego subtelnymi nutami, my oferujemy naszym miłośnikom produkt w pełni dojrzały, przeznaczony nie tylko dla specjalistów, lecz dla każdego fana tego typu treści. Staramy się, aby De Re Militari zadowalało zawodowych historyków, znawców poszczególnych epok oraz docierało do tych, którzy lubią poczytać o dziejach militarnych.

Kolejny numer rozpoczniemy greckimi klimatami. Kraina białych, wytrawnych i niezwykle aromatycznych win była niegdyś areną zmagań antycznych herosów, w świat których wejdziemy za sprawą walk Hellenów z Persami i Ateńczyków ze Spartanami. Opuszczając kolebkę cywilizacji, od razu zostaniemy wrzuceni w bezkres stepu, gdzie przejdziemy przyspieszony kurs jazdy po sarmacku. Pokrzepieni starożytną myślą wojskową i wyszkoleni w dosiadaniu wierzchowców możemy wcielić się w rolę hetmana koronnego. Zmierzymy się z misją dyplomatyczną i posmakujemy apenińskich specjałów, a kiedy przyjdzie nam opuścić Italię, staniemy przed nie lada wyzwaniem. Czas zaplanować i rozegrać trudną kampanię wojenną z finałem pod Cecorą. Nasz wehikuł na chwilę spowolni, dając nam możliwość rozkoszować się dłużej XVII stuleciem. Oznakę władzy hetmana koronnego zamienimy na buławę hetmana kozackiego zmyślnie lawirującego między wrogimi politycznymi środowiskami. Trzeba jednak porzucić ląd, a kiedy wiatr hulający w stepie zacznie nam dmuchać w żagle, będziemy w trakcie egzotycznej wyprawy do kolonii pruskiego sąsiada Rzeczypospolitej. Zdarza się jednak czasami, że bliski sąsiad staje się uciążliwy. Kiedy relacje napinają się jak postronki, bywa że kwestie sporne trzeba wytłumaczyć sobie ręcznie. Gorzej, kiedy sąsiad jest spod znaku czarnego orła i okazuje się znacznie silniejszy niż przypuszczaliśmy.

Nic tak jednak nie łagodzi obyczajów, jak koncert nad pięknym modrym Dunajem i butelka francuskiego wina. Takie połączenie powinno rozluźnić każdą atmosferę, o czym zdaje się nie wiedzieli walczący pod Austerlitz. Z dobrym winem jest jak z wciągającym serialem. Kiedy dobrnie się do końca, nabiera się ochoty na kolejne. Przed nami część druga świata według oficerów Ubootwaffe! Czasami wskazane jest wynurzyć się na powierzchnię i zejść na ląd. Poczujemy się na nim jak Guliwer obserwujący z lupą wojnę w skali mikro. Mawiają, że zemsta jest słodka. A czy jej smak faktycznie poczuto w stolicy Czeczeni? Po długich wędrówkach nareszcie wsiądziemy w samolot do Polski. W sam raz na obchody Narodowego Święta Niepodległości! I tutaj się zatrzymujemy, bo już najwyższy czas na lekturę!Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania