książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria kolekcje
Okres historyczny historia najnowsza
Gwiazdy filmu i tv na czterech kołach

Gwiazdy filmu i tv na czterech kołach

Rutka G. L&L
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-60597-82-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 312
Wymiary: 210 x 305

Dostępność: Na półce

137.00 zł


W filmach oraz serialach, które wchodziły na ekrany począwszy od drugiej połowy XX wieku, coraz większą rolę zaczęły odgrywać samochody.

Często stanowiły one jedynie tło dla filmowej akcji lub były po prostu środkiem transportu dla postaci występujących w opowieści. Z czasem jednak auta zaczęły stawać się równoprawnymi bohaterami kinowych filmów i seriali telewizyjnych. Tak stało się choćby z Volkswagenem "Garbi", z cyklu filmów Disney'a, DeLoreanem z "Powrotu do przyszłości", starym radiowozem Dodge z komedii "Blues Brothers" czy też diabolicznym Plymouthem "Christine" z ekranizacji horroru Stephena Kinga. W niniejszej książce opisane zostało ponad pół setki filmów i seriali, w których ważną, a czasem nawet główną rolę odgrywały różnego typu samochody. Reprezentują one produkcje amerykańskie, europejskie oraz nasze rodzime. Szczegółowo opisane zostały kulisy poszczególnych produkcji filmowych, sposoby przygotowywania samochodów do występów na ekranie, techniki realizacji zdjęć oraz praca kierowców-kaskaderów.

Z książki dowiemy się także o często sensacyjnych losach aut, które pojawiły się na kinowych i telewizyjnych ekranach. Poszczególne rozdziały zostały zilustrowane przez autora szczegółowymi rysunkami przedstawiającymi opisywane samochody, a także wyjaśniającymi tajniki poszczególnych produkcji.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania