książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria plansze, pionki, karty
Okres historyczny II Wojna Światowa
Miś Wojtek - gra planszowa

Miś Wojtek - gra planszowa

Instytut Pamięci Narodowej
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-8098-159-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 0
Wymiary: 365 x 250

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

37.80 zł


Miś Wojtek to edukacyjna gra planszowa dla 2–5 graczy w wieku od 6 lat; przeciętny czas rozgrywki to ok. 30 min.

Odwołujący się do realiów II wojny światowej „Miś Wojtek” ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji.

Gra rozpoczyna się we wrześniu 1939 r., kiedy Polskę zaatakowały Niemcy i Związek Sowiecki. Z ziem okupowanych przez ZSRS tysiące polskich rodzin wywieziono wówczas pociągami w głąb Rosji.

W 1941 r. Niemcy nieoczekiwanie napadły na Związek Sowiecki. Wtedy Józef Stalin wyraził zgodę, aby z wywiezionych i osadzonych w obozach pracy Polaków utworzyć polskie wojsko. Po pogorszeniu się stosunków polsko-sowieckich w marcu 1942 r. polscy żołnierze i cywile pod wodzą gen. Władysława Andersa opuścili ZSRS, aby wesprzeć siły brytyjskie w walce z Niemcami.

W drodze do Iranu wyniszczeni i wygłodzeni uciekinierzy ze Związku Sowieckiego kupili od przygodnie napotkanego chłopca małego niedźwiadka. Nadali mu imię Wojtek i wcielili do polskiej armii. Wojtek przeszedł z żołnierzami cały szlak bojowy. Dzielił ich dole i niedole, radości i smutki, dając im wiele okazji do uśmiechu i pomagając w potrzebie. Pilnował wyposażenia, a w czasie słynnej bitwy o Monte Cassino donosił żołnierzom amunicję.

W grze, podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, zbieramy pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia, Wojtka. Kto zbierze najlepszy zbiór pamiątek, zwycięża.

Zawartość pudełka:
- plansza przedstawiającą mapę Europy z zaznaczonym szlakiem bojowym 2. Korpusu Polskiego
- 104 karty misia
- 6 kart przedstawiających ważne miasta na szlaku polskich żołnierzy
- 55 kart podróżowania
- 5 drewnianych misiów w różnych kolorach
- barwna książeczka z instrukcją i opracowaniem historycznym
- naklejka z misiem WojtkiemOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania