książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny II Wojna Światowa
Pancerz i krew

Pancerz i krew

Bitwa pod Kurskiem Showalter D. E. Czarne
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-8049-172-4

Oprawa: twarda
Ilość stron: 328
Wymiary: 150 x 230

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

44.90  39.00 zł


Książka "Pancerz i krew" opowiada o największej bitwie pancernej w historii - bitwie pod Kurskiem. Bitwa była pierwszym etapem marszu Armii Czerwonej na Berlin, ale przede wszystkich starciem dwóch systemów wojskowych i politycznych, w którym rozstrzygnęły się losy II wojny światowej.

Z jednej strony pisze się o niej z epickim rozmachem. Z drugiej zaś, chociaż minęło ponad siedemdziesiąt lat, obraz bitwy wciąż jest niepełny. W porównaniu ze Stalingradem czy operacją „Barbarossa” jej dzieje są słabo zbadane, a w opracowaniach fakty mieszają się z mitem.
Ogólnym założeniem książki Dennisa E. Showaltera, jednego z najwybitniejszych amerykańskich historyków wojskowości, jest oddzielenie tych legend od prawdy i przedstawienie obecnego stanu wiedzy o batalii. To, co działo się na polu bitwy, jest także pretekstem do rozważań o zagadnieniach operacyjnych, strategicznych i politycznych, bez pomijania jednak ludzkiego wymiaru walk na froncie wschodnim.
Autorowi udało się dotrzeć do licznych informacji dostępnych dopiero od niedawna, a także do oficjalnych i prywatnych relacji, które przybliżają sytuację na najwyższych szczeblach dowodzenia i w ogniu walki.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania