książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny II Wojna Światowa
Pomorze w ogniu

Nakład wyczerpany!

Pomorze w ogniu

Historia II wojny światowej i nieznane relacje świadków Ręczmin M. (red.), Drzewicki M. (red.) Agora
Rok wydania: 2009
Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej
ISBN: 978-83-7552-804-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 274
Wymiary: 170 x 220

Dostępność: Niedostępna

39.90 zł


Zespół dziennikarzy Gazety Wyborczej przy współpracy z historykami i świadkami przygotował interesującą książkę poświęconą II wojnie światowej na Pomorzu, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Gdańska. Dzięki żmudnej pracy udało się im połączyć popularną formę z poważnym i rzetelnym podejściem do tematu.

W publikacji oprócz opisów historycznych, relacji i wspomnień świadków oraz uczestników dramatycznych wydarzeń, znalazły się niezwykłe zdjęcia z epoki, niejednokrotnie mówiące wiele więcej o wojnie i okupacji na Pomorzu, niż setki stron opracowań.
Autorzy przedstawili nazyfikację Gdańska, pierwszy dzień wojny, obronę Westerplatte, Poczty Polskiej i Wybrzeża, wojnę na Bałtyku, triumfalny wjazd Adolfa Hitlera do Gdańska, wysiedlenia Polaków, losy wcielonych wbrew swej woli do Wehrmachtu, KL Stutthof, organizację podziemną Gryf Pomorski, wyzwolenie 1945 r. i przesiedlenia, życie w powojennym Gdańsku. W podsumowującym rozdziale przypomniano historię wojennego Wybrzeża utrwaloną przez twórców na taśmie filmowej.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania