książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Polska po wojnie
Okres historyczny historia najnowsza
Śladami zbrodni <i>(egzemplarze uszkodzone)</i>

Śladami zbrodni (egzemplarze uszkodzone)

Łabuszewski T. (red.) Instytut Pamięci Narodowej
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7629-380-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 634
Wymiary: 245 x 335

Dostępność: Na półce

42.00  35.00 zł


Uszkodzone okładki
Monumentalny album wydany przez Instytut Pamięci Narodowej jest pierwszą próbą skatalogowania miejsc zbrodni komunistycznych z lat 1944-1956. Publikacja zawiera bogaty materiał fotograficzny (zarówno współczesny, jak i archiwalny) dotyczący powiatowych i wojewódzkich urzędów bezpieczeństwa, siedzib Głównego Zarządu Informacji, więzień i obozów podległych Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego, tajnych aresztów i placówek sowieckiego aparatu bezpieczeństwa - NKWD i Smiersza, a także tajnych miejsc pochówku.
W sumie, w książce zaprezentowano ponad 200 obiektów wybranych spośród 500 skatalogowanych w ramach ogólnopolskiego projektu badawczego IPN - "Śladami zbrodni". Każdy z opisywanych obiektów to historia konkretnych ludzi - ofiar zbrodni funkcjonariuszy polskiego i sowieckiego aparatu terroru.
Przedstawiane obiekty rozsiane są niemal po całej Polsce - od Świnoujścia do Rzeszowa. Tak duży zasięg terytorialny świadczy o masowości komunistycznych zbrodni i potwierdza, że terror był głównym sposobem utrwalania tzw. władzy ludowej w Polsce.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania