książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria tajemnice, skarby, przygody
Okres historyczny przekrojowe
Tajny projekt III Rzeszy FHQu Riese

Tajny projekt III Rzeszy FHQu Riese

Niemiecki ślad - archiwa i dokumenty Garba D. Technol
Rok wydania: 2012
Seria: Militarne Sekrety
ISBN: 978-83-60762-41-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 400
Wymiary: 145 x 200

Dostępność: Na półce

52.00 zł


Książka zapowiadana przez wydawcę jako absolutny hit, zawierający wiele sensacyjnych faktów!
Praca jest efektem wieloletnich badań autora prowadzonych zarówno w terenie, jak i w archiwach. Materiał dokumentalny, na którym oparta została publikacja, w dużej części, nie był do tej pory znany polskim czytelnikom - pochodzi z państwowych i prywatnych archiwów niemieckich.
Analiza dokumentów i bezpośrednie rozmowy z bohaterami wydarzeń z czasów II wojny światowej pozwoliły autorowi dokonać oczekiwanego przełomu w badaniach nad zagadką "Riese". Ustalenia Dariusza Garby sprawiają, że budowany przez lata obraz jednego z najtajniejszych projektów III Rzeszy stał się nieaktualny. Autor obalił wiele mitów, które narosły wokół "Riese". Wykazał, że miejsce to nie było obiektem przemysłowym. Udowodnił także, że w otaczających je Górach Sowich nie było tajnych laboratoriów, nie pracowano tam nad bronią jądrowa, ani ma tam hal, w których zmieściłyby się rakiety V2.
W podsumowanie zostało zaznaczone, że badania nad "Riese" nie mogą zostać zakończone. Wciąż możliwe jest odnalezienie nieodkrytych planów, dokumentów budowlanych i zdjęć, które rzucą nowe światło na sprawę.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania