książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria czasy starożytne , odkryj historię
Okres historyczny starożytność
Zadziwiające zdobycze nauki i techniki starożytności

Zadziwiające zdobycze nauki i techniki starożytności

Joseph F. Amber
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-241-7937-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 352
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Na półce

68.50 zł


Roboty, komputery, sztuczna inteligencja, lasery, leczenie raka i inne zaawansowane technologie wczesnych cywilizacji.
Starożytne cywilizacje Mezopotamii, Indii, Egiptu, Chin i Grecji dysponowały możliwościami technologicznymi i naukowymi podobnymi do współczesnych, a niektóre z ówczesnych wynalazków nie zostały ponownie odkryte do dziś!
Zaawansowane technologie wczesnych cywilizacji obejmują dokonania, które zostały odtworzone nieraz dopiero po kilku tysiącach lat.
Wojownicy roboty, roboty hydrauliczne i sterowane energią elektryczną, komputery astrofizyczne o nieprawdopodobnej precyzji, samoloty o ponaddźwiękowej szybkości, działa zasilane energią słoneczną, broń biologiczna i gazy trujące. To tylko kilka przykładów niesamowitej wiedzy naszych przodków.
Imponujące są również osiągnięcia starożytnej medycyny – skomplikowane operacje mózgu, leczenie nowotworów, stosowanie antybiotyków i zaawansowana stomatologia i optometria.
To wszystko wskazuje, że nasze osiągnięcia naukowe i technologiczne, głównie XX i XXI wieku, są tylko przetworzeniem pomysłów i idei zrodzonych przed tysiącami lat.
Frank Joseph, odważny i inteligentny odkrywca tajemnic ukrytej przeszłości, tłumaczy, w jaki sposób starożytni inżynierowie wykopali podziemne miasta, zamieniali mury kamiennych fortec w szkło, podnosili stutonowe bloki granitu i przechowywali żywność w ogromnych lodówkach. Opisuje dziesiątki urządzeń technicznych, z których niektóre zachowały się do dziś!
Analizując osiągnięcia starożytnych protoplastów ludzkich cywilizacji, autor stawia przekonującą tezę, będącą jednocześnie ostrzeżeniem, że żadna technologia, a zwłaszcza ta najwyżej rozwinięta, nie czyni cywilizacji lepszą, a nam musi przypaść rola kontrolera, który pomoże uniknąć kolejnych ciemnych wieków.
FRANK JOSEPH, kontrowersyjny badacz początków ludzkiej cywilizacji, w latach 1993-2007 był redaktorem naczelnym magazynu „Ancient American”. Jest autorem kilku książek, m.in. „Zagłada Atlantydy”.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania