książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Zapomniane podziemia część trzecia

Zapomniane podziemia część trzecia

Krzyżanowski K. Technol
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-60762-67-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 322
Wymiary: 145 x 205
Tom: 3

Dostępność: Na półce

49.00 zł


Krzysztof Krzyżanowski powraca w swojej najlepszej formie w trzeciej części Zapomnianych podziemi, serii zapoczątkowanej w 2011 roku. Na rynku wydawniczym nigdy jeszcze nie było tego rodzaju książki. Płynnie łączy historię górniczych obiektów z fabularyzowaną akcją, widzianą oczami samego Autora. Znajdziecie w niej zarówno tropienie detali na starych mapach, analizę dawnych dokumentów, ale także opisy niebezpiecznych lub zabawnych akcji w terenie. Książkę czyta się jednym tchem niczym najlepszą powieść przygodową.

W trzeciej części Zapomnianych podziemi Autor zabiera nas do przedwojennych sztolni w Górach Sowich, prowadzi nad podziemiami przez Boże Miasto, tłumaczy się przed sędzią ze swoich poszukiwań, tropi sudecką gorączkę złota. Na chwilę zabiera nas do królestwa soli, penetrując nieznane chodniki, zaraz potem na kamienny tron w Górach Stołowych. Poszukuje z przyjaciółmi Chrystusa w kopalni i wnika do niebezpiecznej, średniowiecznej sztolni odwadniającej. Sprawdza, skąd wzięła się wielka dziura na polu i dziwne zapadlisko na górskiej łące. Na koniec staje przez owianą złą sławą budowlą w Wałbrzychu i sprawdza archiwa CIA w poszukiwaniu tajnej kopalni uranu.

Książka zawiera niepublikowane wcześniej dokumenty, zdjęcia i mapy, ale przede wszystkim dużą dawkę solidnej, czytelniczej rozrywki.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania