książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria tajemnice, skarby, przygody
Okres historyczny przekrojowe
Złoto Dziedzica

Złoto Dziedzica

Tropem skarbów z Popowa Ignacewa do Drawska Pomorskiego Soberski K. Media Lokalne Karol Soberski
Rok wydania: 2018
Seria: Okruchy historii
ISBN: 978-83-943046-3-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 256
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

55.00 zł


W jaki sposób część skarbu z okolic Popowa Ignacewa dotarła do Hongkongu? Czy w okolicach Mieleszyna drążone były tajemnicze tunele? Z jakiego powodu pałac w Przysiece znalazł się na celowniku poszukiwaczy skarbów? Gdzie w okolicach Mieleszyna znajdują się skrytki z kosztownościami pochodzącymi z dworu króla Augusta II Mocnego Sasa? Ile złota powędrowało z Popowa Ignacewa do Drawska Pomorskiego?
Popowo Ignacewo, jaki i cała okolica, to prawdziwa "kraina skarbów". Każda z miejscowości w tym regionie jest ze sobą powiązana poprzez ludzi, wydarzenia i ukryte drogocenne depozyty. Czy ich odnalezienie może być jedną z największych sensacji historycznych XXI wieku w Polsce? Czy odcięta od świata miejscowość, położona z dla od wielkich miast i licznie uczęszczanych szlaków komunikacyjnych, była miejsce tajemniczych wydarzeń?
„Złoto Dziedzica” opowiada o dalszych losach Franciszka Saskowskiego, dziedzica majątku Popowo Ignacewa w gminie Mieleszyn ale przede wszystkim jego brata Antoniego, właściciela majątku Wyrobki leżącego niedaleko Mogilna. Jest to kontynuacja niecodziennych wydarzeń opisanych w książce "Skarb Dziedzica", które rozegrały się na pograniczu Wielkopolski i Kujaw – począwszy od 1807 r. i trwających do dzisiaj! "złoto Dziedzica " to kilka łamigłówek, z którymi Czytelnik musi zmierzyć się sam..
Czy Popowo Ignacewo może być polskim Rennes-le-Château? Czy bracia Franciszek i Antoni Saskowscy odkryli sekret, którego dochowanie przyniosło im fortunę?

Książka zawiera 15 rozdziałów, 62 podrozdziały, blisko 200 fotografii, w tym aż 125 zdjęć z lat 1900 – 1939. Wydana jest na papierze kredowym.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania